Burger King Israel uvádza na trh rastlinný Whopper a Nuggets vyvinuté Meat.The End – vegconomist

Burger King Israel nedávno uviedol na trh rastlinný Whopper a vegánske kuracie nugetky vyvinuté izraelským startupom v oblasti potravinárskych technológií, Mäso. Koniec, najmä pre reťazec rýchleho občerstvenia.

Minulý pondelok debutovali Whopper a nugety ako súčasť týždenného pokusu v reštaurácii Burger King v Tel Avive. Podľa Burger King Israel sa po pilotnom projekte do budúceho mesiaca objavia položky v ponuke deviatich franšízových obchodov.

Strategický ťah

Keren Kupermintz, viceprezident pre marketing, obchod a rozvoj podnikania v Delek Israel a Burger King, povedal: „Spustenie kategórie rastlinnej výroby v Burger King Israel je strategickým krokom, pretože podľa nášho názoru veľké publikum hľadá alternatívy mäsa – nielen vegáni, ale aj tí, ktorí znižujú spotrebu mäsa, a to je fascinujúci a rozvíjajúci sa trend v celosvetovom meradle.“

burgerové karbonátky na rastlinnej báze vyrobené z mäsa.koniec
© Meat.The End

Meat.The End odborníci na technológiu vytláčania

Rastlinné burgerové karbonátky a nugety boli špeciálne vyvinuté pre Burger King Israel od Meat.The End (MTE), s Burger King Israel zdanlivo označenie prvého významného klienta spoločnosti.

Yishai Mishor založil MTE v roku 2020 ako vývojár prísad zameraný na rastlinné bielkoviny. Spoločnosť MTE tvrdí, že vytvára analógy mäsa s lepšou textúrou pomocou vedy o bielkovinách, vedy o potravinách a potravinárskeho inžinierstva a využívaním hlbokých skúseností v oblasti extrúzie.

V an rozhovor s Times of Israel Mishor vysvetlil, že „zatiaľ čo mnohé potravinárske technologické spoločnosti, ako napríklad Impossible Foods a Beyond Meat, dosiahli úspech v oblasti chuti, textúra – pocit z produktu v ústach – má veľa priestoru pre zlepšenie.”

nugety na rastlinnej báze od Meat.The End
© Meat.The End

V roku 2021 spoločnosť podala patent na svoju textúrovanú proteínovú zložku (TPI) alebo textúrovaný rastlinný proteín, ktorý MTE plánuje udeliť licenciu iným potravinárskym technologickým spoločnostiam. K dnešnému dňu spoločnosť počíta s tímom potravinárskych technológov, proteínových inžinierov a strojných inžinierov.

„Proces vývoja produktu trval asi dva roky, vrátane nájdenia ideálneho partnera na cestu a dlhého radu základných, hĺbkových a rozsiahlych prieskumov trhu a testov podľa medzinárodných štandardov globálnej značky,“ uviedol Kupermintz v správe. vyhlásenie. „Sme hrdí na tento dôležitý prírastok do ponuky reťazca,“ dodal.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *