Burger King Portugal Trials 100% vegánska reštaurácia v Lisabone – vegconóm

Na mesiac, Burger King PortugalReštaurácia na Rua de Belém v Lisabone sa stáva vegánskou. 400 až 500 zákazníkov, ktorí denne navštívia tento Burger King, bude môcť jesť len jedlo bez zvierat.

Toto bude prvá 100% vegánska reštaurácia rýchleho reťazca na Pyrenejskom polostrove, ktorá zákazníkom ponúkne vegánske verzie klasík, ako sú Whopper, Big King a Long Chicken, vytvorené v spolupráci s The Vegetarian Butcher.

Všetko vegánske

V mesačnom vyskakovacom okne, ktorého cieľom je otestovať preferencie spotrebiteľov, nie sú len hamburgery bez zvierat. Všetky položky menu boli prispôsobené vegánskemu konceptu. „Z našej kuchyne sme vylúčili všetky živočíšne produkty, aby sme zaistili bezpečnosť potravín,“ ubezpečuje Jorge Carvalho, generálny riaditeľ BK Spain & Portugal. Syr a slanina sú vegánske, zákusky, majonéza a dokonca aj reštauračné materiály, ako sú poháre, utierky, obaly a vrecká, boli starostlivo vybrané.

burger king's be king rastlinný burger
© Burger King Portugalsko

Najmä pre vegánsky pop-up bola reštaurácia zrekonštruovaná. Odtiene zelenej a bielej so stenami a stropmi s vertikálnou záhradou vytvárajú zelenú náladu. 100% vegánske a 100% chutné frázy na stenách zdôrazňujú prísľub BK.

„Pri tejto skúške ide o to, aby sme videli, ako verejnosť zareaguje. Všetko bude závisieť od reakcií spotrebiteľov, a teda od predajov. Ak to pôjde dobre, chceme tento koncept zopakovať v Španielsku a ďalších portugalských mestách. Aby sme sa dostali ku všetkým, nemôžeme zostať len v Lisabone,“ hovorí a dodáva, že reťazec ponechal ceny nevegetariánskeho menu pre tento vegánsky pop-up.

burger king rastlinný burger, nugety a rastlinný burger Be king
© Burger King Portugalsko

Burger King bol priekopníkom spustenia vegánskej kategórie v roku 2019 v spolupráci so značkou The Vegetarian Butcher. Burger King Portugal v marci uviedol na trh Big King Vegetal značky, štvrtú rastlinnú položku menu ponúkanú v krajine.

„Výber Portugalska otvoriť prvú reštauráciu s vegánskym konceptom na Pyrenejskom polostrove je ďalším príkladom významu portugalského trhu pre značku na celom svete,“ uzatvára Carvalho.

Vegan pop-up v Lisabone sa otvoril 4. novembra a bude pokračovať ešte mesiac.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *