Bývalý producent hovädzieho mäsa spúšťa centrum rastlinnej výroby „Plants to Food“.

Toto leto otvoril podnikateľ Scott Lively Rastliny k jedlunové spoločné výrobné zariadenie v Lincolne, RI, ktoré sa venuje výrobe rôznych balených potravín bez mäsa a mliečnych výrobkov.

„Myslím, že niet pochýb o tom, že budeme najväčším výrobcom rastlinných potravín v USA“

To, čo robí Plants to Food nezvyčajným, je pozadie spoločnosti Lively – pred dvoma desaťročiami založila spoločnosť Lively Dakota Beef, jedného z najväčších amerických producentov hovädzieho mäsa kŕmeného trávou. Napísal tiež knihu o obchode s dobytkom s názvom „For the Love of Beef“ a na túto tému veľa blogoval ako „The Beef Geek“.

Napriek tomu Lively nakoniec prešiel zmenou životného štýlu a teraz sa považuje za flexitariána. Otvorením Plants to Food má Lively v úmysle urobiť z tohto zariadenia lídra v americkej rastlinnej výrobe potravín, správy Mesačník Rhode Island.

Syr a ďalšie

Okrem svojich vlastných značiek Happyist syr a WildtreePlants to Food uzatvára zmluvy s desiatkami potravinárskych spoločností na výrobu pestrej škály produktov vrátane gurmánskych korenín, omáčok, vegánskych syrov, jogurtov a dokonca aj vajec.

„Akákoľvek rastlinná položka, od marinád cez salsy až po rastlinný syr,“ zdieľa Lively. „Máme natvrdo uvarené vajce na rastlinnej báze. Vyzerá a cíti sa ako jeden. Plánom je stať sa centrom, kde budú vyrábať svoje produkty malí až strední výrobcovia potravín, ktorí sú pripravení prejsť na ďalší krok národnej distribúcie.

Happyist vegánsky syr
©Happyist

Jedným z najvýznamnejších produktov zariadenia je syr na báze kešu, ktorý sa vyrába a dozrieva tradičnými metódami výroby syra.

„Je to ako zrenie skutočného syra, ale namiesto mliečnych výrobkov používame kešu oriešky,“ vysvetlila Lively. „Je to ako starnutie vína alebo salámy alebo čohokoľvek iného. Prebiehajú rovnaké chemické reakcie. Vytvárate výživné, zdravé jedlo len zo štyroch alebo piatich ingrediencií.“

Chystáte sa vo veľkom

Plants to Food, ktorej vybavenie zahŕňa kancelárske priestory a testovaciu kuchyňu, v súčasnosti spolupracuje so 44 klientmi z co-výroby a Lively má veľké ambície rozšíriť svoj dosah po celom Rhode Islande aj mimo neho.

Happyist Vegan Cheeseboard
©Happyist

„Scéna jedla na Rhode Island je naozaj jedinečná,“ povedala Lively.“ Deje sa tu toho veľa. Nielen reštaurácie, ale aj výrobcovia a ľudia. Som z toho naozaj nadšená. Myslím, že to bude skvelé. Myslím si, že na Rhode Island to bude mať – a ak sa nám podarí dosiahnuť počet až šesťdesiatpäť ľudí – myslím, že niet pochýb, že budeme najväčším výrobcom rastlinných potravín v USA.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *