Callebautova rastlinná čokoláda NXT pre kuchárov a remeselníkov prichádza do Saudskej Arábie – vegconóm

Callebautdivízia belgickej gurmánskej čokolády Skupina Barryho Callebautanedávno uviedla na trh svoju rastlinnú čokoládu „Callebaut NXT“ v Saudskej Arábii. NXT je 100% rastlinná, tmavá a „mliečna“ čokoláda špeciálne určená pre kuchárov a remeselníkov.

„NXT pomôže ambicióznym kuchárom znovu vynájsť tradičné recepty na pečivo a čokoládu“

Rastlinná čokoláda podľa výskumu Barryho Callebauta zaznamenáva rýchly rast záujmu najmä medzi mladými ľuďmi. Na celom Blízkom východe rastie dopyt po rastlinných potravinách vrátane dezertov, ktoré majú v kultúre stravovania obrovský význam.

Callebaut’s NXT pretvorila belgickú gurmánsku čokoládu na výrobu vegánskych, rastlinných, bezalergénnych a planétových dezertov a čokolád vyrobených na celom svete.

makrónky plnené rastlinnou čokoládou
© Callebaut

Čokoládové výtvory NXT v Rijáde

V rámci svojej stratégie uvedenia na trh v Saudskej Arábii usporiadal Callebaut podujatie v hoteli Marriot v Rijáde, aby demonštroval širokú škálu možností NXT. Ako uvádza Arabské správyrenomovaní šéfkuchári prekvapili hostí čokoládovými dezertmi vyrobenými z rastlinnej čokolády NXT.

Šéfkuchár Marike Van Beurden predstavil tri dezerty; tyčinka s čajom Earl Grey, koláč z lieskových orieškov a limetky a exotický kokosový koláč. vedúci čokoládových akadémií MENA, Šéfkuchár Romain Renardvybral dva recepty, v ktorých sa miešajú marhule, maracuja a citrón s vegánskou čokoládou. A Šéfkuchár Panagiotis Samaras z Chocolate Academy Dubai vytvoril vegánsky arašidový a karamelový bonbón s použitím mlieka NXT bez obsahu mlieka.

karamelový bonbón vyrobený z rastlinnej čokolády NXT
© Callebaut

Pomoc čokolatierom a remeselníkom

Podľa Callebauta rastlinné čokolády NXT poskytujú rovnakú skvelú chuť, krémovú textúru, pocit v ústach a kvalitu ako tradičná čokoláda. Séria NXT neobsahuje žiadne mliečne stopy a je bez alergénov – bez orechov, bez sóje, bez mlieka a bez lepku.

S cieľom pomôcť kuchárom a remeselníkom rozvíjať ich výtvory s rastlinnou čokoládou vytvoril Callebaut online platformu NXT, ktorá ponúka informácie, riešenia a recepty dostupné prostredníctvom QR kódu, ktorý nájdete na baleniach čokolády.

Xuan-Lai Huynh, globálny líder značky Callebaut, sa k sérii NXT vyjadril: „Odborníkom Callebaut a tímom výskumu a vývoja trvalo tri roky, kým túto jedinečnú inováciu uviedli do života. O to výnimočnejšie je to, že celý koncept je podporovaný nielen naším tímom výskumu a vývoja, ale ešte viac zanietenými kuchármi a remeselníkmi. Vytváranie vegánskych, rastlinných a bezmliečnych receptov podnecuje všetky know-how, ktoré kuchári využívajú po generácie. Pre mnohých je to ako začať odznova. NXT pomôže ambicióznym šéfkuchárom znovu vynájsť tradičné recepty na pečivo a čokoládu a povýšiť bezmliečne, vegánske a rastlinné čokoládové pochúťky z „speciálneho“ segmentu na globálne hnutie.“

NXT je už k dispozícii v Rijáde a Jeddahu prostredníctvom oficiálneho partnera Callebaut Mawassem Al Ghizaa Co. EMF Saudi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *