Cenová parita ako hnacia sila rastlinného predaja – vegkonóm

ProVeg International nedávno zverejnila článok o svojom novembrovom webinári, ktorý sa zaoberal používaním cenovej parity ako hnacej sily rastlinných predajov.

V celom článku a webinári poskytuje odborná skupina profesionálov z rastlín pohľad na dosahovanie cenovej parity v sektore rastlín, ako aj rady o výzvach, ktoré tento pokus predstavuje. Panel pozostával z Roba Reamsa, viceprezidenta pre Eat Planted; Phillip Marek, globálny produktový manažér rastlinných zložiek v spoločnosti Döhler; a Piotr Lubiewa-Wielezynski, riaditeľ rozvoja predaja v Carrefour Poľsko.

Kľúčovým bodom diskusie boli nevyhnutne rastlinné dodávateľské reťazce, ktoré sú v porovnaní s etablovanými mäsovými a mliečnymi podnikmi stále mladé a nie sú pevne stanovené pre každú kategóriu. Čo teda účastníci panelu odporučili na zníženie nákladov?

Regály supermarketov s alternatívnym mliekom ProVeg
Obrázok s láskavým dovolením ProVeg

„Z hľadiska výrobcu a značky,“ navrhol Reams, „odporúčam inováciu – inovujte a dbajte na svoj konečný výsledok. Nerobte nič, čo by zabilo váš konečný výsledok, pretože všetci musíme prežiť a rásť, takže nastolte rovnováhu. Najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť, je inovovať a byť múdri pri vyjednávaní.“

Význam inovácií

Inovácia je dôležitá počas celého životného cyklu produktu – na každej úrovni výrobného procesu, v brandingu a maloobchode. „Buďte múdri a vždy plánujte zlepšovanie na všetkých úrovniach vašej organizácie. Ako môžete byť múdrejší pri znižovaní dodávateľského reťazca a znižovaní nákladov? Ako môžete byť inovatívnejší pri pohľade na veľkosti balenia alebo prechod z chladeného na mrazené alebo naopak? Pozerajte sa na veci v širšom zmysle a pozerajte sa na veci, ktoré ako firma môžete ovládať.“

supermarket s výrobkami PB
Obrázok s láskavým dovolením Beyond Animal

Marek navrhol mať dlhodobý podnikateľský plán. „Zvážte účinky rozsahu na vašu prevádzku a započítajte to do svojich P&I [planning and investment]. Pracujte aj na strategických alianciách – či už vertikálne alebo horizontálne. A nakoniec, dôverujte svojim produktom; nepredávajte za cenu, predávajte podľa svojich iných výhod.“

Pre Lubiewu-Wielezynski je výber miestnych výrobcov spôsobom, ako pomôcť s celým inovačným procesom. Verí, že to tiež vyvinie väčší tlak na väčšie spoločnosti na celom svete, aby pochopili, že revolúcia založená na rastlinách sa deje teraz – alebo možno je v minulosti, pretože sa už stala. “Musíme sa pozrieť ďalej do budúcnosti,” vysvetlil.


Ak chcete viac informácií a rád na tému dosiahnutia cenovej parity, kliknite tu prečítajte si celý článok ProVeg International. Ak by ste chceli pracovať s ProVeg, môžete im poslať e-mail na adresu [email protected].

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *