Cestovinový šalát Pesto – južné sústo

Tento jednoduchý a ľahký recept na pesto cestovinový šalát kombinuje orzo cestoviny s bazalkovým pestom, feta syrom, cibuľou, olivami, artičokmi a paradajkami pre chladnú letnú stranu, ktorá je ideálna pre vašu ďalšiu grilovačku.

Pesto cestovinový šalát v miske

U nás doma milujeme bazalkové pesto. Je to skvelý spôsob, ako pridať veľa chuti do všetkých druhov vecí – polievok, cestovín, bruschetty a je to skvelá marináda na ryby, bravčové a kuracie mäso. Zamiešať trochu do omáčky alfredo môže byť náš obľúbený spôsob, ako ju použiť.

A aj keď sme vyrobili veľa domáceho pesta, radi si z obchodu s potravinami berieme aj tie malé nádobky s chladeným pestom. Skladovateľné veci sú tiež dobré, ale chladená verzia sa zdá byť oveľa sviežejšia.

Pesto cestovinový šalát v miske

Tento cestovinový šalát Pesto skvele využíva jednu z týchto nádob chladeného čerstvého bazalkového pesta tým, že ho kombinuje s čerstvým citrónom, orzo cestovinami, čiernymi olivami, červenou cibuľou, paradajkami, artičokovými srdiečkami a syrom feta, čím vytvára svieže, ľahké a chladivé. príloha, ktorá je ideálna na leto – alebo na akékoľvek ročné obdobie.

Pesto cestovinový šalát v miske

Ako som už spomenul, dôrazne odporúčam nájsť chladené pesto nad skladovateľnými vecami. Chladená verzia má sviežejšiu chuť a má oveľa jasnejšiu zelenú farbu – čo v tomto jedle vyzerá skvele.

Odporúčam tiež kúpiť blok syra feta a rozdrviť si ho sami. Zdá sa, že feta, ktorú si kúpite už rozmrvená, má oveľa menšiu chuť.

Pesto cestovinový šalát v miske

Ako pri všetkých takýchto šalátoch, ktoré si môžete pripraviť vopred a uložiť do chladničky, odporúčam vždy pred podávaním ochutnať a pridať soľ a korenie. Tento čas v chladničke môže zmeniť a rozvinúť chute a šalát bude často potrebovať pred podávaním trochu viac korenia.

Ak chcete trochu niečo iné, existuje množstvo výmen, ktoré môžete urobiť. Môžete vymeniť olivy Kalamata za čierne olivy, mozzarellové perly alebo nakrájanú mozzarellu za fetu, ďalšie cestoviny za orzo, zoznam pokračuje. Je veľmi jednoduché prispôsobiť. Môžete dokonca pridať nejaké grilované kura a premeniť túto lahodnú stranu na ľahké jedlo.

Karta receptov

Pesto cestovinový šalát

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *