Change Foods odhaľuje plány na zariadenie na výrobu kazeínu bez zvierat v Abu Dhabi – vegconóm

Americko-austrálska alt mliekarenská spoločnosť Zmeniť potraviny oznámila plány na otvorenie výrobného závodu na výrobu kazeínu bez zvierat v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch (SAE).

„Sme nadšení, že môžeme privítať Change Foods v Spojených arabských emirátoch a ďalej katalyzovať národný potravinovo-technologický ekosystém

Spoločnosť odhaľuje, že podpísala dohodu so spoločnosťou Kezad Group o navrhovaní komerčného závodu s vládnou podporou v rámci projektu Iniciatíva FDI NextGen.

výrobcovia kosínusových rastlín bez zvierat podpísali partnerstvo
© Change Foods

David Bucca, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Change Foods, povedal: „Je nám cťou byť súčasťou iniciatívy NextGen FDI v SAE a vďační za strategické partnerstvo so spoločnosťou Kezad Group.“

„NextGen FDI uprednostňuje úspešné rozširovanie nových udržateľných potravinárskych technológií, ako je tá naša, ktoré ponúkajú významné prínosy pre životné prostredie a ekonomický rozvoj. Strategické zosúladenie vízie našej spoločnosti pomôcť pri prechode sveta na udržateľnejšie potravinové systémy škálovaním novej technológie výroby potravín bolo jasné od začiatku,“ dodal.

zmeniť potraviny znovu vytvoriť
© Change Foods

Prvá bezživočíšna kazeínová továreň v regióne

Nový závod bude „prvým svojho druhu“ v regióne na výrobu kazeínu bez zvierat, ktorý je potrebný na výrobu syra, hovorí Change Foods. Jeho poloha v Perzskom zálive je strategická a bude poskytovať prepravnú a distribučnú sieť medzi Blízkym východom a ázijsko-pacifickým regiónom.

Thani bin Ahmed Al Zeyoudi, štátny minister zahraničného obchodu Spojených arabských emirátov, povedal: „Sme nadšení, že môžeme privítať Change Foods v Spojených arabských emirátoch a ďalej podnecovať národný ekosystém potravinárskych technológií, čo pomôže znížiť našu závislosť od dovozu a zvýšiť miestnu produkciu. a inšpirovať k ďalšej inovácii.“

zmeniť potraviny kazeín
© Change Foods

Na ceste k prerušeniu kategórie

Change Foods sa zameriava na narušenie priemyslu mliečnych syrov, ktorý je podľa spoločnosti globálnou kategóriou potravín v hodnote 83 miliárd dolárov a jednou z najpopulárnejších potravín na svete. V rámci tejto misie, Zmeniť potraviny tento február vyzbieral 15,3 milióna dolárov v semenných fondoch, čo predstavuje doteraz najväčšie osivo získané pre spoločnosť zaoberajúcu sa presnou fermentáciou.

Change Foods tvrdí, že jej kazeín je bioidentický s tradičným mliečnym náprotivkom, ale keďže je úplne bez živočíšneho pôvodu, spôsobuje len zlomok environmentálneho dopadu mliečnych výrobkov živočíšneho pôvodu.

Change Foods vyzbiera 15,3 milióna dolárov
© Change Foods

„Chov zvierat na potravu je neefektívny a na zdroje náročný proces, ktorý materiálne prispieva ku globálnym emisiám skleníkových plynov,“ povedal Bucca. „Myslíme si, že môžeme byť vplyvom pozitívnej transformácie pre toto dynamické a rastúce odvetvie. Bude to hviezdny príklad toho, ako nám prijatie nových technológií môže pomôcť prekonať problémy regionálnej potravinovej bezpečnosti,“ pokračoval.

Spoločnosť tiež tvrdí, že je v záverečnej fáze uzatvárania kola preklenovacieho financovania.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *