Channeling the Plant-Based Challenge: Veganuary, Veggie Challenge and More – vegconomist

V posledných rokoch rastú kampane na báze rastlín ako napr Veganuary, Pondelky bez mäsaa ProVeg’s Veggie Challenge sa ukázali ako jeden z najúčinnejších spôsobov, ako prilákať flexitariánskych spotrebiteľov k rastlinnej strave. Pre spoločnosti, ktoré sa chcú zamerať na rastúci počet spotrebiteľov konzumujúcich rastlinné produkty, je zapojenie sa do týchto kampaní a výziev spoľahlivým spôsobom, ako zvýšiť predaj a zlepšiť reputáciu značky.

S cieľom pomôcť podnikom vyťažiť čo najviac z účasti na týchto kampaniach spoločnosť ProVeg International zverejnila dokument článok s piatimi kľúčovými stratégiami:

  1. Partner s neziskovou organizáciou
  2. Naplánujte si marketingovú stratégiu vopred
  3. Zvýraznite kľúčové metriky všade, kde je to možné
  4. Nebojte sa myslieť mimo rámca
  5. Zúčastnite sa výzvy aj vy!

Druhá stratégia spoločnosti ProVeg sa zameriava na dôležitosť načasovania, pokiaľ ide o využitie sily kampaní založených na rastlinách. Bežným príkladom sú reštaurácie, ktoré počas januára uvádzajú na trh nové rastlinné menu, ktoré sa zhodujú s kampaňou Veganuary. Populárna sieť reštaurácií v Spojenom kráľovstve Wagamama bola s týmto prístupom mimoriadne úspešná – v roku 2021 uviedla na trh celý rad nových rastlinných jedálnych lístkov a oznámila svoj záväzok, že do konca tohto roka bude 50 % ich jedálneho lístka plne rastlinného pôvodu.

S cieľom generovať čo najviac hluku spolu s významnými predajmi z týchto iniciatív, ProVeg odporúča plánovať marketingovú stratégiu aspoň štyri až šesť mesiacov pred začiatkom vašej výzvy.

“Musíte sa uistiť, že si partnerstvo naplánujete včas, aby bolo všetko pripravené, vždy to trvá dlhšie, ako si myslíte.” – Veronica Larco Jiménez z ProVeg Španielsko

Avšak pre tie spoločnosti, ktoré uprednostňujú flexibilnejší a menej časovo obmedzený prístup, existujú aj iné možnosti, ktoré je potrebné zvážiť, ako napríklad prebiehajúci postup ProVeg Veggie Challenge. Veggie Challenge spolupracovala so značkami ako Alpro, Vivera a Garden Gourmet a nedávno vydala aplikáciu, vďaka ktorej je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým osloviť spotrebiteľov, ktorí chcú znížiť spotrebu zvierat.

© ProVeg

Spotrebitelia oceňujú autentickosť, takže ProVeg odporúča, aby sa spoločnosti zapojili nielen do kampane, s ktorou sú partnermi, ale tiež sa autenticky zapojili do rastlinnej veci. Zistite viac o Veggie Challenge a najlepších tipoch ProVeg na usmerňovanie rastlinných výziev čítaním celého článku tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *