Choc Affair uvádza na trh Oat M!lk Buttons & Hot Chocolate Flakes – vegconóm

Šoková aféraetická značka čokolády so sídlom v Yorku, Spojené kráľovstvo, pridala do svojho sortimentu niekoľko nových možností na rastlinnej báze.

Nové produkty zahŕňajú horúcu čokoládu Oat M!lk a gombíky na čokoládu Oat M!lk, pričom tieto gombíky sú dostupné vo variantoch „mliečna“ a biela čokoláda. Okrem toho značka uviedla na trh verzie oboch produktov z horkej čokolády, ktoré sú vhodné aj pre vegánov.

Všetkých päť možností bolo certifikovaných spoločnosťou The Vegan Society a sú zabalené v plne recyklovateľných papierových vreckách. Sú vyrobené z kolumbijského kakaa s jedným pôvodom, za ktoré si značka pripláca, aby pomohla financovať projekty zalesňovania.

Choc Affair už ponúka široký sortiment vegánskych čokolád, vrátane tyčiniek Oat M!lk v príchutiach Classic, Slaný karamel, Citrón & Malina a Pomaranč & Rebarbora. Značkové tyčinky tmavej čokolády, dostupné v rôznych príchutiach, tiež neobsahujú živočíšne zložky.

© Chočská aféra

Trh s vegánskou čokoládou

Niekoľko tohtoročných správ sa pozrelo na budúcnosť trhu s vegánskymi čokoládovými cukrovinkami. Predpovedajú, že celosvetový trh bude mať do roku 2027 hodnotu 1,3 miliardy dolárov a bude rásť s CAGR 15,84 %. Rastúce obavy o dobré životné podmienky zvierat a environmentálne problémy sa považujú za kľúčové faktory.

Výskum tiež naznačuje, že výrobcovia vegánskej čokolády čoraz viac skúmajú nové ingrediencie. Medzi príklady patrí slnečnica – prvýkrát použitá spoločnosťou Cargill začiatkom tohto roka – a prírodne identické mliečne bielkoviny vyrobené pomocou presnej fermentácie.

„Vegánske tvrdenia sa objavujú všade, pretože preferencie spotrebiteľov sa posúvajú smerom k produktom, ktoré vnímajú ako lepšie pre seba a planétu. V reakcii na to mnohí naši zákazníci z oblasti cukroviniek, pekární a mliečnych výrobkov skúmajú vegánske formulácie,“ povedal Ilco Kwast, obchodný riaditeľ spoločnosti Cargill.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *