Chutí káva bez kofeínu inak ako bežná káva?

Existuje všeobecný názor, že práve preto, že káva bez kofeínu je bez kofeínu, bude aj chutiť inak ako bežná káva.

Takže, je to pravda? Naozaj chutí káva bez kofeínu inak ako bežná káva?

Odpoveď je, že záleží na tom, akú kávu bez kofeínu pijete! Nepochybne existujú veľmi zlé bezkofeínové kávy a existujú skvelé kávy bez kofeínu, ale musíte venovať pozornosť tomu, akú kávu bez kofeínu pijete.

Prečo teda zlá káva bez kofeínu chutí tak zle?

Vyplýva to zo skutočnosti, že káva bez kofeínu sa tradične vyrábala pomocou chemických rozpúšťadiel a výsledkom bola slabá, nevýrazná alebo horká káva.

V dôsledku toho sa káva bez kofeínu komoditizovala na „výrobok kávy“ nízkej kvality.

Proces bez kofeínu je zároveň nákladný, a preto sa na udržanie nízkych cien často používali kávy nízkej kvality (často stará káva z minulých plodín).

Výsledok: ak dáte zlú kávu, dostanete zlú kávu von.

Ale ako to, že skvelá káva bez kofeínu chutí rovnako ako bežná káva?

Pravdou je, že je k dispozícii množstvo kvalitnej kávy bez kofeínu, ktorá chutí rovnako dobre alebo lepšie ako bežná káva.

Je to preto, že pražiarne sa čoraz viac rozhodujú pre praženie kvalitných, často jednopôvodových, bezkofeínových káv pomocou procesov, ako je proces CO2 a švajčiarsky vodný proces bez kofeínu.

Aj bezkofeínovú kávu je potrebné pražiť jemnejšie a opatrnejšie a pri pražení kvalitnej bezkofeínovej kávy sa spolieha na skúsenosti pražiara.

Najlepším spôsobom je teda vybrať si renomovanú pražiareň kávy, ktorá používa kvalitnú bezkofeínovú zrnkovú kávu a urobiť skutočný chuťový test a presvedčiť sa na vlastné oči.

Ako teda pripraviť kávu bez kofeínu, aby bola taká dobrá ako bežná káva?

Máme dôležitý tip na prípravu kávy bez kofeínu: použite viac kávy. To je správne. Dávka bezkofeínovej kávy by mala byť o 10-20 percent vyššia ako u bežnej kofeínovej kávy.

Proces zbavenia kofeínu je zázrakom vedy, ale káve odstraňuje určitú drzosť alebo silu, preto sa pri varení vašej šálky kávy odporúča použiť o niečo viac kávy bez kofeínu, aby bola taká „silná“ ako vaša bežná káva. .

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *