Čo je to suché cappuccino v kostiach? • Fazuľa mletá

Trpezlivo čakáte v rade vo svojej obľúbenej kaviarni na hlavnej ulici a počujete, ako si zákazník dopredu objednal suché cappuccino v kostiach. Čo, do pekla, je toto? Je to nápoj z tajného menu, ktoré ešte musíte objaviť?

Každý už počul o klasickom cappuccine. Dokonca aj mokré a suché variácie sú pomerne dobre známe, ale suchá kosť? Je to vôbec niečo?

Ako viete, tu v Bean Ground by sme radi zaistili, že všetci naši ctižiadostiví domáci baristi budú mať prehľad o najnovších trendoch a metódach prípravy kávy. Takže sme vám v tomto.

Ak vás objednávka tohto zákazníka zaujala, zostaňte pri nej, pretože v tomto článku som sa bližšie pozrel na toto dizajnové cappuccino.

Tu je všetko, čo potrebujete vedieť.

Čo je to suché cappuccino?

kostná suchá čiapka

Skromné ​​cappuccino sa v priebehu rokov vyvinulo a verte alebo nie, pri poslednej kontrole je na výber niekoľko verzií.

Suché cappuccino je skutočne „vec“ a stojí popri iných variáciách, ako je mokré, suché a dokonca aj super mokré.

Aby ste sa mohli omotať okolo konceptu suchého cappuccina v kostiach, je asi dobré začať tým, že najprv rozoberiete klasiku.

Originálne cappuccino sa vyrába z troch rovnakých častí espressa, vrstvy napareného mlieka a poslednej vrstvy mliečnej peny spočívajúcej na vrchu.

Zistíte však, že väčšina baristov si to svoje často pripraví s použitím dvojitého espressa namiesto klasického jednorazového.

Tak to je klasické cappuccino.

💡 Zábavný fakt: Dospelí Američania pijú v priemere 2,06 šálky kávy denne a cappuccino patrí medzi päť najobľúbenejších nápojov na báze kávy.

Suché cappuccino je veľmi odlišné a osobne by som to ani nenazval cappuccino; zaslúži si svoj vlastný názov – pretože pozostáva len z dvoch vrstiev.

V podstate je to len káva a pena.

Kostná suchá čiapka je len espresso s iba mliečnou penou navrchu. Štandardné cappuccino má vrstvu duseného mlieka. Táto vrstva je však úplne vynechaná pri verzii suchej kosti.

Penová vrstva je taká hustá a hrubá, že som dokonca videl, ako ľudia žiadajú od baristu pri pulte lyžicu, aby mohli penu zjesť – divné, ja viem, ale každý po svojom.

Mnoho ľudí verí, že suché cappuccino z kostí dostalo svoj názov, pretože neobsahuje žiadne mlieko.

Či je to pravda alebo nie, nemôžem povedať, ale jedna vec je istá, že nedostatok mlieka dodáva nápoju zrnitú práškovú textúru a chuť, ktorá je v ústach suchá.

Suché cappuccino vs. Suché: Aký je rozdiel?

Ak je teda suché cappuccino od kosti len espresso a pena, ako je to so suchým cappuccinom?

Úprimne povedané, suchá verzia nie je príliš nepodobná klasickej. Hoci sa to nazýva „suché“, stále obsahuje naparené mlieko; táto verzia má len o niečo menej ako štandardné cappuccino.

kosť suché cappuccino význam

Základnou vrstvou je dávka espressa, po ktorej nasleduje malé množstvo duseného mlieka a doplnené penou – redukciu duseného mlieka zvyčajne kompenzuje barista pridaním ďalšej mliečnej peny.

Kosť suchá a suchá, … čo tak mokré cappuccino?

Čo je mokré cappuccino?

S toľkými variáciami na štandardné cappuccino je ťažké držať krok, ale áno, existujú aj mokré verzie.

mokré cappuccino znamená

Mokré cappuccino je v podstate opakom suchého. Základnou vrstvou je stále espresso, ale množstvo napareného mlieka sa zvyšuje a vrstva speneného mlieka na vrchu sa zmenšuje.

S pomermi, ako je tento, sa určite blížite k oblasti caffe latte.

Ako si doma pripravíte suché cappuccino?

Vzbudil som vo vás zvedavosť a chcete si doma pripraviť suché cappuccino z kostí? Dobre teda.

Ak dokážete pripraviť bežné cappuccino, nemali by ste mať problém s prípravou suchej verzie; pokiaľ máte veľký kanvica na naparovanie a kávovar na espresso s parnou dýzou alebo inými prostriedkami na napenenie mlieka, všetko je pripravené.

V porovnaní s bežnou čiapkou si však budete musieť vytvoriť veľké množstvo mliečnej peny a ak vám zvyšky napareného mlieka nevyužijú, môže byť bolestivé sledovať, ako sa vylieva do odtoku.

Domáce základy suchého cappuccina z kostí

  1. Pridajte mlieko do naparovacej nádoby a pomocou parnej tyčinky pomaly prevzdušňujte mlieko. Trik na vytvorenie hustej peny je postupné sťahovanie džbánu nadol a snaha rozbiť bublinu parou.
  2. Pokračujte v tom, kým nedosiahnete teplotu okolo 110-120 F. Keď je napenené mlieko hotové, niekoľkokrát poklepte džbánom na dosku a tiež použite lyžicu na udieranie do strán. Takto vytvoríte viac bublín – môžete doslova sledovať, ako pri klepaní vytvárajú mliečnu penu.
  3. Počkajte približne 40 až 60 sekúnd, kým sa mlieko neoddelí od peny. Počas čakania si pripravte espresso shot a nalejte ho do predhriatej šálky.
  4. Potom použite lyžicu a jemne naberajte kôpky zamatovej peny a navrstvite ju na základnú vrstvu espressa. Nehanbite sa. Naplňte svoj pohár až po vrch penou, až kým nebudete mať na vrchu pôsobivý kupolovitý tvar.
  5. Zľahka posypte vrch čokoládovým práškom pre sladkú, horkú chuť a vychutnajte si.

Majte na pamäti, že nemôžete použiť nemliečne mlieko, pretože je takmer nemožné vytvoriť hustú penu.

Aj keď, ak vám nevadí experimentovať doma, kokosové mlieko a ovsené mlieko sú asi najjednoduchšie nemliečne mlieko na vyskúšanie a napenenie – ak máte radi výzvu!

Záver

Takže tu to máte. Význam suchého cappuccina v kostiach. Je to len espresso a mliečna pena.

A ak uvidíte niekoho „jesť“ ich lyžičkou, nezľaknite sa, v skutočnosti je to niečo, čo ľudia robia. Divné, ja viem, ale kto som, aby som súdil?

Ak pravidelne pijete cappuccino, skúste zmeniť objednávku, keď budete nabudúce vo svojej obľúbenej kaviarni; objednajte si suchú čiapku a uvidíte, ako chutí.

Ak máte radi kávu silnejšej chuti, možno vás poteší menej zriedená základná vrstva espressa.

Škoda, že sa musí minúť veľké množstvo zvyškov mlieka, aby sa vytvorila tá hrubá penová vrstva.

Len varovné slovo. Takmer všetci baristi nenávidia, keď musia robiť cappuccino suché od kosti. Ak sa vám teda chlapíka stojaceho za pultom naskytnú zvláštne pohľady alebo dokonca zmätené pohľady, je to pravdepodobne dôvod, najmä ak sa pri pulte čaká dlhý rad.

často kladené otázky

📌 Čo znamená extra suchá pena?

Na rozdiel od mikropeny je to v podstate luxusný typ mokrej peny, ktorá sa pri vrstvení na vrch často pomaly spája s kávou.

Extra suchá pena je presný opak mikropeny.

Extra suchá pena je hustá a pomerne hustá a ľahko sadne na vrch vášho espressa ako samostatná vrstva, ktorá sa nezmieša s kávou pod ňou. Tento typ peny sa používa pri výrobe suchého cappuccina v kostiach.

📌 Je cappuccino silnejšie ako káva?

Ak z cappuccina odstránite penu a dusené mlieko, v podstate vám zostane panák espressa. Porovnávame teda espresso a obyčajnú prekvapkávanú kávu.

Jedna dávka espressa obsahuje približne 40 mg kofeínu na uncu. Naproti tomu šálka kávy uvarená pomocou automatického odkvapkávacieho stroja má len okolo 10 mg v každej unci. Je zrejmé, že sa to bude líšiť v závislosti od dávky a množstva použitej vody. Ale je to dobrý východiskový bod.

Takže. 2oz dávka espressa: 80 mg kofeínu. 8oz šálka prekvapkávanej kávy: 80 mg kofeínu. Približne rovnaké množstvo kofeínu.

Ale nezohľadnili sme čas požitia. Vo všeobecnosti si dávku espressa vychutnáte za menej ako niekoľko minút, kým vypitie šálky uvarenej kávy vám bude trvať dlhšie.

📌 Aká je funkcia cappuccino peny?

Funkcia cappuccino peny slúži ako izolačná vrstva na vrchu kávy, ktorá v podstate uzamyká teplo.

Hustá pena tiež vytvára jedinečný pocit v ústach pri popíjaní cappuccina. A nakoniec, penová vrstva môže pôsobiť ako plátno pre každého umeleckého baristu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *