Čo variť a piecť v novembri

Fči už na prednom skle auta alebo nie, stále každú sobotu skoro ráno naskakujem na miestny farmársky trh a nakladám nádherné sezónne produkty.

Vidím svoj dych v sviežom vzduchu, keď sa presúvam od stánku k stánku. Od práve nazbieraných hrušiek až po čerstvo vytiahnutú mrkvu, úroda z tohto roku neprestáva inšpirovať.

Od raňajok až po večeru, tu je to, čo variť a piecť v novembri. Určite budete chcieť nakrájať tekvicu na upokojujúcu polievku, pečenú repu na sýty dip a ošúpať mrkvu na klasický hovädzí guláš.

Raňajky

Švajčiarsky mangold, pór a Frittata zo sladkých zemiakov

Toto výživné jedlo sa zameriava na niekoľko menej obľúbenej jesennej zeleniny a spája ich v upokojujúcom tanieri postavenom zo sponiek chladničky. Frittata vydrží väčšiu časť týždňa a je vynikajúca, keď si ju vychutnáte teplá alebo studená ku každému jedlu dňa.

Muffiny s mrkvou, datľou a pekanovým korením

Rozhodne jesenná variácia na môj obľúbený recept na ovsené muffiny z jednej misy. V týchto všestranných maškrtách použite strúhanú mrkvu, paštrnák alebo dokonca tekvicu. Moje deti tiež vždy vkradnú hrsť čokoládových lupienkov.

Polievky a šaláty

Vegánsky boršč

Táto živá polievka, inšpirovaná nedávnym trhom červenej kapusty, čerstvého kôpru a švajčiarskeho mangoldu, je miskou čistého pohodlia. Nie je to síce tradičný boršč, ale určite je to oslava jedenia z farmy na stôl.

Jednoduchá šošovicová, tekvicová a kapustová polievka

Pre tých, ktorí majú radi polievku s hmotou, táto šošovicová polievka vám vydrží celý deň. Vyrobte si ho s akoukoľvek zimnou tekvicou, ktorú máte po ruke.

Šalát z kapusty, hrušiek a pečenej tekvice Delicata

Toto pekné jesenné jedlo, viac jedla ako prílohový šalát, ukradne show pri akomkoľvek jedle. Väčšinu komponentov si môžete pripraviť vopred, potom už len nakrájať hrušky a podávať.

Predjedlá a občerstvenie

Dip z pečenej repy a vlašských orechov

Môj obľúbený kúpeľ na sviatočné večierky. Obsahuje pečenú repu, pražené vlašské orechy a teplé korenie zmiešané s kyslou smotanou a jogurtom. Dá sa urobiť niekoľko dní vopred; tesne pred podávaním oblečte kôprom, vločkovou soľou a olivovým olejom.

Winter Crudit s čili a limetkou

Ďalší obľúbenec na párty! Tento ovocný a zeleninový crudit nikdy nezabudne začať konverzáciu. Je to vítané chrumkanie v zimných mesiacoch a skvelá bilancia pre bohaté sviatočné hodovanie.

Chlieb z tekvicového olivového oleja

Ideálna desiata po škole. Zahrejte si kuchyňu týmto jednoduchým rýchlym chlebom – a prevoňajte aj celý dom.

Hlavné jedlá

Bravčové kotlety s pečenými hruškami, šalviou a šalotkou

Tu je jedlo z jednej panvice, 30 minút, ktoré je jednoduché a senzačné. Skombinujte so smotanovou zemiakovou kašou a pikantným zeleným šalátom.

Klasický hovädzí guláš s koreňovou zeleninou

Je načase priviesť späť chladné počasie, príjemné jedlá, ako je tento výdatný guláš. Je jednoduchý na prípravu, plný chuti a lahodný, keď sa podáva s – uhádli ste – väčším množstvom zemiakovej kaše.

Vegánske sladké zemiaky a čili z čiernej fazule

Pre upokojujúci bezmäsitý hlavný pokrm je toto chilli vždy na mieste.

Teľacia kotlíková pečienka s koreňovou zeleninou

Obľúbená nedeľná večera z pomaly varenej teľacej pečene, ochutená pomarančovou kôrou a obklopená sortimentom koreňovej zeleniny.

Dezerty

Apple Cider Gingerbread Bundt

Prechod do jesenného pečenia s týmto jednoduchým a elegantným jablkovým muštovým perníkom Bundt! Táto jemne okorenená, jemná torta je oslavou jesenných chutí a zároveň nevyhnutným komfortom, ktorý nás prenesie do sviatočného obdobia.

Maslové pekanové sušienky

Tieto krehké pečivo, ktoré sa rozplýva v ústach, je dokonalým kuchynským projektom na odštartovanie sezóny koláčikov. bonus? V mrazničke vydržia celé týždne…ak tak dlho vydržia.

Bavilo ma zdieľať, čo uvariť a upiecť v novembri. Dúfam, že ste pri odpočítavaní zimných prázdnin našli nejakú inšpiráciu. Toto sú recepty, ktoré nás vyživia v chladných mesiacoch, ktoré nás čakajú.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *