Čokoláda bez kakaa WNWN zväčšuje produkčný priestor osemnásobne – vegconóm

so sídlom v Spojenom kráľovstve WWN Food Labs oznámila, že stavia nové zariadenie na osemnásobné zvýšenie svojej výrobnej plochy.

Spoločnosť tvrdí, že je prvou na svete, ktorá komerčne uviedla na trh čokoládu bez kakaa, ktorá sa vyrába fermentáciou prísad, ako je jačmeň a rohovník. Nové zariadenie so sídlom v Hackney Wick v Londýne bude zahŕňať priestor pre Výskum a vývoj, výroba, skúšobná kuchyňa a kancelárie.

„Vďaka tejto expanzii budeme pripravení začať dodávať malé až stredne veľké značky

Čokoláda WNWN má za cieľ riešiť problémy spojené s konvenčnou výrobou čokolády, vrátane otroctva, detskej práce a odlesňovania. Produkty spoločnosti sú vegánske a bez lepku, palmového oleja a kofeínu. Sú bezpečné aj pre psov, keďže neobsahujú teobromín.

© WWN

Príprava na budúce spustenie

WNWN prvýkrát uviedla na trh svoju čokoládu v máji tohto roku, ktorá je dostupná exkluzívne prostredníctvom webovej stránky značky. Nasledovalo predstavenie limitovanej edície Waim! Bar, vegánska a bezkakaová verzia klasickej tyčinky Daim, v septembri. Značka teraz pracuje na zásobovaní ďalších spoločností.

„Vďaka tejto expanzii budeme pripravení začať dodávať malé a stredne veľké značky vrátane reštaurácií, pekárov a distribútorov gastronómie ocenených hviezdičkou Michelin,“ povedal CTO WNWN Dr. Johnny Drain. “Naše produkty určené priamo spotrebiteľom sa okamžite vypredali, takže tento nový priestor nám tiež umožňuje vykonávať ďalšie testovanie a vývoj pre budúce uvedenie na trh.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *