Čokoláda TCHO premení celý svoj rad na bezmliečne pred plánovaním

Značka remeselnej čokolády TCHO oznamuje, že dokončila svoj prechod na plne rastlinnú produktovú radu a v septembri ukončila svoju poslednú výrobu konvenčnej mliečnej čokolády. Spoločnosť prvýkrát odhalila plány urobiť celý svoj sortiment bez mliečnych výrobkov do roku 2023 minulý rok a tvrdí, že teraz tento cieľ dosiahla v predstihu.

„Keď sme vedeli, že dokážeme vyrobiť neuveriteľne lahodnú ovsenú mliečnu čokoládu, bolo jasné, že TCHO by malo ukončiť celú našu mliečnu výrobu a prejsť na 100 % rastlinnú“

Spoločnosť TCHO už koncom roka 2021 uviedla na trh svoje prvé maloobchodné čokoládové tyčinky na rastlinnej báze a čokoládu na domáce pečenie. Aby preformulovala svoju profesionálnu linku na pečenie bez mliečnych výrobkov, Spoločnosť TCHO tvrdí, že pri hodnotení nových receptúr úzko spolupracovala so sieťou kuchárov a profesionálov v oblasti pečenia. Keď vzorce splnili očakávania, TCHO vydalo dve nové alternatívy: Oat My Gawd 46%, čokoláda na báze ovseného mlieka, ktorá nahrádza tmavú mliečnu čokoládu, a Choco Blanco, prvá biela čokoláda značky.

„Počas nášho intenzívneho procesu výskumu a vývoja sme spolupracovali so šéfkuchármi ako David Rodriquez a Erin Kanagy-Loux, ako aj s partnermi ako Salt & Straw a Humphrey Slocombe, aby sme zdokonalili profesionálnu linku na pečenie TCHO,“ povedal Josh Mohr, senior viceprezident pre marketing v TCHO. . “Ich pomoc bola neoceniteľná pri dolaďovaní receptúry a zabezpečovaní toho, aby ovsená mliečna čokoláda bola v profesionálnych kuchyniach rovnako lahodná a spoľahlivá ako naša konvenčná čokoláda.”

Rastlinná čokoláda na pečenie TCHO
©TCHO

Nižšie emisie skleníkových plynov

Niektorí z kuchárov, ktorí používajú čokoládu na pečenie TCHO, zahŕňajú Saloni Mehra, šéfcukrár vo vegánskej reštaurácii Millennium ocenenej Michelinom, David Rodriguez z The National Exchange Hotel; a výkonná cukrárka Erin Kanagy-Loux. TCHO používajú aj Blue Bottle Coffee, Salt & Straw, Humphry Slocombe a The Gourmandise School.

Podľa spoločnosti bol jej prechod na bezmliečne výrobky inšpirovaný pozitívnym vplyvom na životné prostredie. Za týmto účelom odhaľuje, že emisie skleníkových plynov spojené s jej bezmliečnou čokoládou sú o viac ako tri štvrtiny nižšie v porovnaní s pôvodnými mliečnymi tyčinkami značky.

Oceňovaná chuť

TCHO je certifikovaná spoločnosť B-Corp, ktorej produkty sú USDA organické, Fair Trade, bezlepkové a kóšer. Jeho príchute Toffee Time a Choco Latté boli nedávno ocenené bronzom a zlatom na International Chocolate Awards, čím prekonali tradičnú mliečnu čokoládu v degustačnej súťaži.

Čokoládové prísady Tcho Vegan
©Tcho

„Keď sme vedeli, že dokážeme vyrobiť neuveriteľne lahodnú ovsenú mliečnu čokoládu, bolo jasné, že TCHO by malo ukončiť celú našu mliečnu výrobu a prejsť na 100 % rastlinnú,“ povedal Mohr. „Prechod sa nám podarilo dokončiť v predstihu vďaka akceptácii TCHO v Whole Foods a Safeway v severnej Kalifornii tento rok na jeseň a vytvoreniu našej profesionálnej línie na báze ovseného mlieka.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *