Čokoládová malina Pavlova – To vychudnuté kuriatko vie piecť

Keď potrebujete pôsobivý dezert, a Čokoládová malina Pavlova je odpoveď! Kakaový základ pre pusinky je zakončený lahodným oblakom šľahačky, sladkými zrelými malinami a čokoládovými hoblinami.

Toto Čokoláda Pavlova je ideálny na servírovanie vždy, keď na trhu nájdete sladké, voňavé maliny. Tento recept od pavlovy je ohromujúci, takže ohromte svojich priateľov a rodinu predstavením tejto krásy na vašom ďalšom stretnutí!

Pohľad zblízka na Chocolate Raspberry Pavlova na bielom tanieri

Prečo musíte robiť

 • Keď som to pred viac ako desiatimi rokmi urobil prvýkrát, nikto z mojich priateľov o pavlovej nikdy nepočul a nejedol ju! Je to krásny, často nový dezert od Nigelly Lawson.
 • Je to úplne chutné!!
 • Navyše, posypaný bobuľovým ovocím a smotanou, je to parádička.

Poznámky k prísadám

 • Vaječné bielky – Nesmie obsahovať olej a mastnotu, vrátane zrnka vaječného žĺtka. Pre najlepší objem musí mať izbovú teplotu.
 • Cukor – Superjemné je najlepšie. Mieša sa ľahšie ako bežný kryštálový cukor.
 • Kakaový prášok – Dobrá kvalita. Ghirardelli je o niečo lepší ako Hershey.
 • Ocot – Malina alebo Balsamico, dobrá kvalita
Pohľad zhora na Chocolate Raspberry Pavlova na bielom keramickom tanieri

Jednoduchý dezert s predstihom

Nigella’s Chocolate Raspberry Pavlova bola okamžitým hitom, keď som ju pred mnohými letami prvýkrát vyrobil. Svieža vonkajšia pusinka postavená vedľa žuvacieho stredu bola zakončená oblakom smotany na šľahanie. Tvoril dokonalý základ pre kôpky krásnych červených malín. MŇAM…moje rozhodnutie padlo.

Rád robím pusinky večer pred podávaním tohto dezertu. Po vychladnutí ho už len uložím do rúry a pár hodín pred podávaním naň natriem šľahačku a ovocie. Ak pavlovu škrupinu zasuniete do rúry, nezabudnite na dvierka nalepiť nálepku, aby ste náhodou nezapli rúru.

Gang ooh a ahhed nad týmto dezertom. Mnohí o pavlovej nikdy ani nepočuli (mali sme pár hodín výslovnosti: pav-LOH-vuh), nieto ju ochutnali. Dokonca aj jeden hosť, ktorý prisahal, že nie je jedák dezertov (pre mňa ťažko pochopiteľné), vyhlásil jeho zázraky. Viem, že budeš tiež.

Okraj čokolády Malina Pavlova s ​​čokoládovými hoblinami

Tipy pre odborníkov

Mnoho tipov na výrobu pusiniek je vhodných na prípravu pavlovy, plus existuje niekoľko trikov, ktoré sa pri malých pusinkách nepoužívajú.

Vaječné bielky

 • PRO-Tip: Najprv sa pri zbere vaječných bielkov uistite, že ich nekontaminuje žiadny žĺtok a že vaše misky a náčinie sú zbavené mastnoty. Aj malá zrnka žĺtka alebo oleja zabránia správnemu vyšľahaniu bielkov.
 • Najlepšou praxou je oddeliť každé vajce do prázdnej misky a potom naliať bielok do väčšej misky, aby ste ho vyšľahali, keď zistíte, že nie je kontaminovaný žĺtkom. V opačnom prípade by oddelenie cez celú misku bielkov mohlo viesť k tomu, že by ste ich museli všetky vyhodiť, ak by do nich omylom vnikol nejaký žĺtok.
 • Všimnite si, že vajcia sa najlepšie oddeľujú, keď sú studené.
 • Dôležité je tiež nechať bielka zohriať na izbovú teplotu. To tiež pomôže správnemu premiešaniu cukru. Zvyčajne si misku s bielkami posadím do väčšej misky s teplou vodou, aby som sa ochladil.`

Meringue

 • Superjemný cukor uľahčuje bielkom absorbovať cukor. Kúpte si superjemný cukor (pridružený odkaz) v uličke na pečenie vášho obchodu s potravinami.
 • Aby bola vaša pavlova pekná a okrúhla, vezmite panvicu s priemerom 9 palcov a urobte jej obrys uprostred listu pergamenového papiera. Prevráťte papier a položte ho na plech. Toto je vaša šablóna na roztieranie pusinky.
 • Na rozdiel od pravých pusiniek má pavlova prídavok octu. Len malé množstvo, ktoré neovplyvní chuť, ale pomôže urobiť vonkajšiu chrumkavosť a zjemniť stred. Na stabilizáciu pusinky sa často pridáva smotana z vínneho kameňa alebo kukuričný škrob, ale nie v tomto recepte.
 • Cukor začnite pridávať, keď sú bielka spenené, asi po 1 minúte šľahania. Pomaly pridávajte cukor.
 • Pusinka je hotová, keď je hustá, biela a lesklá. V ideálnom prípade nebudete chcieť cítiť žiadny krupičkový cukor, keď si trochu pusinky rozotriete medzi prstami.

Pečenie

 • Naberajte pusinky na plech vyložený papierom na pečenie. Pomocou odsadenej špachtle ho rozotrite do kruhu a potom zarovnajte vrch.
 • Pečieme podľa návodu, ale pavlovu necháme vychladnúť v rúre s otvorenými dvierkami.

Zdobenie

 • Zvykla som si pridávať stabilizátor šľahačky s názvom Whip-It, aby sa šľahačkový poleva neoddeľovala. PRO-Tip: Odkedy som prvýkrát zdieľal tento recept, zistil som, že umiestnenie misky na miešanie do mrazničky na vychladnutie pred šľahaním smotany tiež stabilizuje smotanu.
 • Na výrobu čokoládových hoblín použite škrabku na zeleninu a zoškrabte plochú stranu čokoládovej tyčinky (pozri starú fotografiu nižšie). Pre väčšie hobliny na mojich fotografiách vyššie som našla blok čokolády Callebaut v Whole Foods, veľmi jemne som ju ohriala v mikrovlnnej rúre a olúpala väčšie kučery.
Čokoládová malina Pavlova na bielom keramickom tanieri poliata smotanou, lesným ovocím a čokoládou

Riešenie problémov

Ak tvoja pavlova nedopadla dokonale, drzim ti chrbat. Tu je niekoľko konkrétnych problémov, ktoré sa môžu vyskytnúť pri pečení pavlovy a čo môžete urobiť, aby sa neopakovali.

 • Trhliny – Ak má vaša pavlova praskliny, môže sa to stať z niekoľkých dôvodov. Po prvé, cukor sa pred pečením nerozpustil, takže sa uistite, že používate superjemný cukor a pridávajte ho veľmi pomaly, aby mal cukor čas na zapracovanie. Zopár prasklín je v poriadku a aj s množstvom prasklín bude vaša pavlova stále chutná! Rúra mohla byť príliš horúca, preto sa uistite, že máte teplomer rúry na kontrolu. Aj pavlova môže prasknúť, keď ju nenecháte pomaly vychladnúť v rúre. Pri niektorých receptoch vypnete rúru a pri iných prasknete dvierkami rúry.
 • Pusinky nehustnú -Ak sa vaša pusinka nakoniec nerozbije na bielu, lesklú, nafúknutú hmotu, je možné, že vaše bielka boli kontaminované tukom. Môže to byť tuk, tuk alebo olej na šľahačoch alebo miešacej miske alebo vaječný žĺtok kontaminujúci bielka. Pri oddeľovaní bielkov od žĺtkov buďte opatrní a ak existuje šanca, že sa vám nejaký žĺtok dostane do bielkov, začnite odznova. Tiež sa uistite, že vaše miešacie náradie bolo dôkladne umyté horúcou mydlovou vodou alebo prešli umývačkou riadu, aby ste odstránili všetky mastné zvyšky. Nepoužívajte plastové misky, pretože sú známe tým, že obsahujú oleje. Upozorňujeme tiež, že pridanie akejkoľvek vody do vaječných bielkov pred šľahaním zabráni dokonalým výsledkom.

často kladené otázky

Kde sa vzala Pavlova?

Debatuje sa o tom, odkiaľ pavlova pochádza, či Austrália alebo Nový Zéland. Obaja to tvrdia ako svoje. Pavlova bola vyvinutá na počesť Anny Pavlovej, ruskej baleríny, ktorá tento región navštívila v 20. rokoch 20. storočia.

Čo je Pavlova?

Jednoducho povedané, pavlova je len veľká pečená pusinka (aj keď si ju môžete pripraviť). mini verzietiež). Vyrobené z vyšľahaných vaječných bielkov a cukru, potom sa pečie, kým nie je zvonka chrumkavá a zvnútra „chrumkavá“, čo je výraz, ktorý Nigella Lawson používa na opis žuvacieho stredu. Stred podobný marshmallow je jednou z vlastností, ktorá odlišuje pavlovu od pusinky.

Pavlovy sú zvyčajne poliate smotanou a ovocím a táto čokoládovo-malinová pavlova sa líši od klasickej verzie vďaka kakaovému prášku a čokoláde primiešanej do pusinky. Samozrejme, existujú početné iterácie s použitím citrónového tvarohu atď.

Ako skladujete Pavlovu?

Pavlova by sa mala skladovať na chladnom a suchom mieste. Vlhkosť a teplo pavlovu zmäknú a spravia ju lepkavou. Jedným z návrhov je skladovať vašu pavlovu v studenej rúre. Stačí nechať na dverách odkaz, aby ste ich náhodou nezapli!

Pavlovu škrupinu môžete pripraviť deň predtým, ako ju plánujete podávať, a polevu pridať v deň, keď ju budete podávať. Najlepšie je v deň, keď sa vyrába, ale nikdy nenecháme zvyšky vyjsť nazmar!

Tiež sa ti môže páčiť:

Ingrediencie

 • 6 bielkov pri izbovej teplote

 • 1 1/2 šálky jemného cukru (kryštálový cukor šľahám v kuchynskom robote asi minútu)

 • 3 polievkové lyžice kvalitného kakaového prášku

 • 1 lyžička malinového alebo balzamikového octu

 • 2 unce polosladkej čokolády, jemne nasekanej

 • 2 šálky hustej smotany

 • 1/2 šálky práškového cukru

 • 1 lyžička vanilky

 • 2-3 lyžice nahrubo nastrúhanej polosladkej čokolády

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350º. Plech na pečenie vysteľte pergamenom. Nakreslite 9-palcový kruh na pergamen a prevráťte papier. Odložte bokom.
 2. Vaječné bielky vyšľaháme do saténového vzhľadu. Za stáleho šľahania pomaly pridávame cukor, kým pusinky nie sú tuhé a lesklé. Cez pusinky preosejeme kakaový prášok, potom pridáme ocot a nasekanú čokoládu. Dobre preložte, kým sa nespojí.
 3. Naukladajte pusinky na plech na pečenie, pričom dodržte kruh s priemerom 9 palcov. Hladký vrch a okraje pomocou odsadenej špachtle. Vložte do rúry a okamžite znížte teplotu na 300 stupňov. Pečte 1-1 1/4 hodiny, kým nezaschne na okrajoch a vrchu. Pavlova sa bude javiť ako prasknutá. Vypnite rúru, otvorte dvierka rúry a nechajte úplne vychladnúť.
 4. Na servírovanie prevráťte na servírovací tanier. Šľahačku s práškovým cukrom, vanilkou a Whip It, ak používate. Na vrch pavlovu vyšľahajte šľahačku, potom posypte malinami a následne strúhanou čokoládou.

Poznámky

Recept upravený od Nigelly Lawson.

Celkový čas nezahŕňa čas chladenia.

Odporúčané produkty

Ako člen spoločnosti Amazon a člen iných pridružených programov zarábam z kvalifikovaných nákupov.

Výživové informácie:

Výnos:

8

Veľkosť porcie:

1

Množstvo na porciu:

Kalórie: 452Celkový tuk: 25 gNasýtený tuk: 16 gTransmastné kyseliny: 1 gNenasýtené tuky: 8 gCholesterol: 67 mgsodík: 59 mgSacharidy: 55 gVláknina: 1 gcukor: 53 gProteín: 5 g


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *