Čokoládové tyčinky so slanou horkou čokoládou Count Chocula

Čokoládové tyčinky so slanou horkou čokoládou Count Chocula

Vždy ma prepadne nostalgia, keď vidím halloweenske cereálie udierať do regálov. Reklamy na Count Chocola, Booberry a Frankenberry si pamätám z mojich sobotných ranných kreslených dní až príliš dobre, takže sú naozaj súčasťou sezóny – aj keď ich teraz nejem toľko ako vtedy! Napriek tomu je pre mňa ťažké odolať pokušeniu vyzdvihnúť pár krabíc, keď sa sezóna valí okolo. Chcem sa s nimi hrať rovnako, ako ich chcem jesť a našťastie sú to skutočne skvelé ingrediencie, s ktorými sa dá pracovať. V minulosti som robila cereálne tyčinky Frankenberry a cereálnu mliečnu zmrzlinu Count Chocula, ale tieto lahodné tyčinky z čerstvej slanej čokolády Count Chocula budú určite hitom, aj keď ešte nie ste fanúšikom cereálií.

Tieto tyčinky v skutočnosti spadajú niekde medzi čokoládovú tyčinku a granolovú tyčinku, aj keď sú určite o niečo bližšie k dekadentnej strane spektra, pretože používajú veľa čokolády a majú veľmi hlbokú čokoládovú chuť. Na prvý pohľad môžu vyzerať ako cereálne tyčinky, ale jediné marshmallows, ktoré v nich nájdete, sú tie, ktoré sú súčasťou cereálií! Čokoládová cereálie im dodáva skvelú chrumkavosť – k tomu prispelo aj pridanie pražených mandlí – a ľahkú textúru, ktorá pripomína čokoládové tyčinky, ktoré na textúru používajú nafukovanú ryžu. Samozrejme, použil som Count Chocula, ale môžete použiť inú pufovanú čokoládovú cereáliu, aby ste dosiahli podobné výsledky, keď strašidelné sezónne cereálie nie sú k dispozícii.

V týchto tyčinkách som použila nesladenú čokoládu aj bielu čokoládu, namiesto toho, aby som použila iba tmavú čokoládu, ako by názov mohol napovedať. Nesladená čokoláda prináša silnú horkosladkú kakaovú notu, zatiaľ čo biela čokoláda dodáva krémovú sladkosť a nádych vanilky. Samotná biela čokoláda môže byť príliš sladká, ale naozaj sa dobre spája s nesladenou čokoládou. Výsledný čokoládový povlak má nádych krémovitosti mliečnej čokolády, no silnú chuť tmavej čokolády. Uistite sa, že používate kvalitnú bielu čokoládu, ktorá obsahuje iba skutočné kakaové maslo, nič s pridanými inými rastlinnými tukmi. Vrcholom je posypanie morskou soľou, ktorá rozvonia všetky chute – a prinúti vás vrátiť sa na ďalšie sústo.

Čokoládové tyčinky so slanou horkou čokoládou Count Chocula

Tieto tyčinky sa uchovávajú veľmi dobre, keď sa skladujú vo vzduchotesnej nádobe a mali by vydržať až týždeň, ak sa predtým nezožerú. Rád ich jedávam ako tyčinky, ale môžete ich nakrájať na štvorčeky alebo dokonca rozdrviť zmes na malé kúsky, aby ste ich pridali do cestovej zmesi. Pred uskladnením je dôležité nechať tyčinky odležať a úplne vychladnúť/schladiť pri izbovej teplote, preto si nechajte čas na ich prípravu vopred.

Slané tyčinky z tmavej čokolády Count Chocula
4 lyžice masla
4 lyžice kukuričného sirupu
1/4 ČL soli
4 oz nesladenej čokolády, jemne nasekanej
4 oz bielej čokolády, nasekanej
3 oz pražených, strúhaných mandlí
1 oz nahrubo nasekaných grahamových sušienok
1 oz cereálie Count Chocula (alebo iné čokoládové cereálie)
hrubá soľ, na polevu

Vyložte 9-palcovú panvicu ľahko namazanou hliníkovou fóliou alebo pergamenovým papierom.
V malom kastróliku vyčesajte maslo a kukuričný sirup a priveďte len do varu. Vmiešame soľ.
Do veľkej misy dáme nasekanú čokoládu a zalejeme horúcou maslovou zmesou. Nechajte zmes odstáť 1 minútu a potom miešajte, kým nebude úplne hladká. Pridajte mandle, grahamové sušienky a cereálie a miešajte špachtľou, kým nie sú úplne pokryté. Preneste zmes na pripravenú panvicu a rozotrite do rovnomernej vrstvy, pričom vrstvu veľmi pevne zatlačte, aby sa zabezpečilo, že tyčinky po stuhnutí priľnú k sebe. Posypeme štedrou štipkou hrubej soli.
Nechajte tyčinky odkryté pri izbovej teplote, kým úplne nestuhnú, aspoň 1-2 hodiny. Keď sú pevné a stuhnuté, použite ostrý nôž na krájanie na tyčinky. Skladujte vo vzduchotesnej nádobe.

Vytvára 12-15 barov.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *