Čučoriedkový a citrónový brunchový koláč – pečenie kúskov

Čučoriedkový a citrónový brunchový koláč

Torta na raňajky je vždy pochúťka. Teraz je veľakrát, keď som si s rannou kávou doprial kúsok zvyškového koláča z predošlého dňa, ale koláč na raňajky zvyčajne znamená koláčik s kávou. Tento Blueberry Lemon Brunch Cake je vlhký koláč plný čerstvých čučoriedok a jasnej citrónovej kôry, obe príchute, ktoré sú vítané na mojom raňajkovom stole. A kto by nemiloval trochu extra ovocia k raňajkám – najmä keď to pomôže ospravedlniť extra kúsok koláča!

Koláč začína maslovým cestom, ktoré je ochutené množstvom citrónovej kôry. Citrónová kôra dáva koláču veľa jasnej chuti, viac, ako by ste získali zo samotnej šťavy. Na kôru som použil dva celé citróny (stredne veľké citróny), takže si nezabudnite vybrať dva a odložené citróny si uložte na neskoršie odšťavenie tak, že ich uložíte do chladničky. Čučoriedky vložíme do cesta tesne pred pečením. Niektorí môžu klesnúť na dno torty, pretože ide o tortu s ľahkou textúrou, v ktorej je pomerne veľa bobúľ, ale pokiaľ ste si panvicu vymastili alebo vyložili pergamenovým papierom, plátky torty budú úhľadne vychádzať. s bobuľami dokonale neporušenými.

Koláč je veľmi vlhký a jemný, oveľa viac pripomína koláč ako váš priemerný čučoriedkový muffin. Pred pečením som koláč posypala veľmi štedrým cukrom, aby mal peknú chrumkavú vrchnú kôrku a dodal koláču trochu sladkosti. Ak máte obľúbený recept na streusel, určite ho môžete posypať navrch namiesto cukru, aby ste z tohto ľahkého koláča urobili trochu tradičnejší kávový koláč.

Ako obvykle, môžete použiť mrazené čučoriedky v tomto recepte na koláč namiesto čerstvých, ak čerstvé bobule nie sú v sezóne. Ak používate mrazené bobule, odporúčam ich použiť mrazené a nenechať ich rozmraziť pred vložením do cesta. Zabránite tak tomu, aby šťava z bobúľ natiekla do zvyšku koláča a nezmodrela. Váš koláč môže tiež potrebovať ďalšiu minútu pečenia, najmä ak sa rozhodnete byť veľkorysý pri odmeriavaní bobúľ (ako niekedy ja!), pretože studené bobule cesto mierne schladia. Čerstvé čučoriedky sú najlepšie, keď sú v sezóne, takže majte na pamäti tento recept, keď si budete nabudúce kupovať košík v miestnom obchode s potravinami alebo na farmárskom trhu.

Čučoriedkový a citrónový brunchový koláč

Čučoriedkový a citrónový brunchový koláč
1 2/3 šálky univerzálnej múky
1 ČL sódy bikarbóny
1/4 ČL soli
1 1/4 šálky cukru
2 veľké vajcia
2/3 šálky cmaru
1 ČL vanilky
2 lyžice citrónovej kôry (2 citróny)
6 lyžíc masla, rozpusteného a vychladnutého
1 1/4 šálky čučoriedok, čerstvých alebo mrazených
2 lyžice hrubého cukru, na polevu

Predhrejte rúru na 350 F. 9-palcovú tortovú formu zľahka vymastíme alebo vystelieme pergamenovým papierom.
V strednej miske zmiešajte múku, sódu bikarbónu, soľ a cukor.
Vo veľkej mise vyšľaháme vajcia, cmar, vanilku a citrónovú kôru. Pridajte suché prísady a šľahajte, aby sa spojili. Prilejeme rozpustené maslo a šľaháme, kým sa maslo úplne nezapracuje. Vložíme čučoriedky.
Cesto nalejte do pripravenej formy a rozložte na rovnomernú vrstvu. Vrch torty posypeme hrubozrnným cukrom.
Pečieme 45-50 minút, kým koláč nie je zlatohnedý a po miernom stlačení vrch nevyskočí. Pred krájaním nechajte koláč vychladnúť na panvici takmer na izbovú teplotu (alebo na izbovú teplotu).

Podáva 9.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *