Cukrové kukuričné ​​mini torty – pečenie kúskov

Mini koláčiky Candy Corn

Či už ste alebo nie ste fanúšikom cukrovej kukurice, musíte uznať, že farebné cukríky sú symbolom jesene a Halloweenu. Ja osobne som fanúšikom sladkých cukríkov s medovou príchuťou – hoci ich nemôžem zjesť príliš veľa naraz – takže to je pre mňa ešte väčší dôvod, prečo si tieto mini torty Candy Corn vychutnať. Jemné príchute cukrovej kukurice a živé farebné podnebie sú skvelou inšpiráciou na pečenie slávnostných mini koláčikov Candy Corn, ktoré sa určite stanú hitom každej jesennej párty, strašidelnej alebo inej!

Koláčiky sú malé poschodové koláčiky, ktoré sú veľké asi ako váš priemerný koláčik. Nie sú len matné, aby vyzerali ako cukrová kukurica, ale sú ochutené medom a vanilkou, čím zachytávajú chuťový nádych cukroviniek bez toho, aby boli takmer také sladké. V poleve je tiež dotyk medu a vanilky, aby sa všetko spojilo.

Keď už hovoríme o poleve, to je tá zábavná časť týchto mini koláčikov. Pomrazoval som tieto koláče takmer rovnakým spôsobom, akým mrazím svoje ombre koláče, vďaka čomu je proces polevy rýchly a jednoduchý. Aby som získal vzhľad, na boky torty som umiestnil hrubé rady žltej, oranžovej a bielej polevy. Táto počiatočná vrstva nemusí vyzerať dokonale! Bielu polevu som pridala aj na samotný vrch torty. Keď boli riadky na mieste, priložila som odsadenú špachtľu zvislo k boku torty a otočila som zdobiacim tanierom (môžete použiť aj tanier alebo stojan na tortu), aby sa poleva rozotrela a vyrovnala do hladkej, rovnomernej polevy. Mám rád trochu nedokonalosti na tortách, pretože vďaka tomu vyzerajú ako domáce, takže sa nebojte, ak vaše farby nie sú dokonale rovnomerné. Koniec koncov – ani vrstvy na pravej cukrovej kukurici nie sú jednotné!

Tento recept vytvorí osem mini poschodových koláčikov, z ktorých každý je vhodný na jednu porciu alebo dostatočne veľký na zdieľanie, ak podávate viac ako jeden dezert. Po zmrazení vydržia koláče niekoľko dní vo vzduchotesnej nádobe, takže ich môžete pripraviť vopred, ak ich chcete podávať na večierku. Použil som mini formičku na koláče, pretože mi dáva perfektnú veľkosť a tvar pre tieto poschodové koláče, ak ju však nemáte, môžete namiesto nej použiť mini formu na muffiny (nepriľnavá a dobre vymastená), naberajte len polievkovú lyžicu cesta do každej dutiny.

Mini koláčiky Candy Corn

Mini koláčiky Candy Corn
14 lyžíc univerzálnej múky (1 šálka mínus 2 lyžice)
2/3 ČL prášku do pečiva
1/8 lyžičky soli
1 veľké vajce
2/3 šálky cukru
3 lyžice rastlinného oleja
1 lyžica medu
1 ČL vanilkového extraktu
3 lyžice mlieka

Predhrejte rúru na 350 F. Mierne vymastíme 24-dutinovú mini formu na koláčový koláč*
V malej miske zmiešame múku, prášok do pečiva a soľ.
V strednej miske vyšľaháme vajcia, cukor, rastlinný olej, med a vanilkový extrakt. Zašľaháme polovicu múčnej zmesi a následne mlieko. Zašľaháme zvyšnú múčnu zmes a miešame, kým nezostanú žiadne pruhy suchých ingrediencií.
Cesto rovnomerne rozdeľte do pripravenej formy a vyplňte jeden rad dutín každou farbou cesta.
Pečieme 8-10 minút, kým koláčiky po miernom stlačení nevyskočia a špáradlo zapichnuté do stredu nevyjde len s niekoľkými drobnými strúhankami.
Nechajte koláče 5 minút vychladnúť na panvici a potom ich vyklopte na mriežku, aby úplne vychladli.

Vytvorí 24 mini tortových vrstiev

*Ak nemáte mini formičku na bábovku, môžete použiť dobre vymastenú formu na mini muffiny a na podobne malé koláčiky pridať do každého pohára len malú polievkovú lyžicu.

Cukrová kukuričná poleva
1 1/2 šálky masla, izbová teplota
1 1/2 lyžice mlieka
3 lyžice medu
2 ČL vanilkového extraktu
štipka soli
3-4 šálky cukrárskeho cukru
oranžové a žlté potravinárske farbivo

Vo veľkej mise vyšľaháme maslo, mlieko, med, vanilkový extrakt a soľ, kým sa dobre nespoja. Postupne primiešame cukrársky cukor, kým poleva nebude hustá, hladká a roztierateľná.
Rozdeľte cesto do troch malých misiek. Jednu časť cesta necháme bielu. Ďalšiu časť zafarbite žltým potravinárskym farbivom, až kým nebude žiarivo žltá. Zvyšnú polevu zafarbíme oranžovým potravinárskym farbivom.

Zhromaždenie:
Keďže žltá je základom cukrovej kukurice, zložte dve mini vrstvy spolu s malou škvrnou žltej polevy. Na vrchnú vrstvu položte kúsok pomarančovej polevy a na ňu položte tretiu vrstvu koláča. Koláčiky k sebe jemne, ale pevne pritlačte. Umiestnite vrstvené koláče na stojan na koláče alebo na stôl na zdobenie koláčov.
Ak chcete, môžete naniesť tenkú strúhankovú vrstvu bielej polevy a koláče chladiť 10 minút. Získate tak hladší povrch na prácu. Ak to radšej preskočíte, je to tiež v poriadku.
Okolo základne torty rozotrite alebo rozotrite pás žltej polevy. Okolo stredu torty rozotrite alebo rozotrite pás pomarančovej polevy. Naneste alebo rozotrite pásik bielej polevy okolo vrchu torty a vrch torty dokončite ďalšou bielou polevou. Držte odsadenú špachtľu zvisle, jemne ju zatlačte do polevy na strane torty a otáčajte tanierom/točte otočným tanierom, aby ste začali vyhladzovať polevu, kým nebude mať hladký, rovnomerný povrch.

8 mini poschodových koláčikov

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *