Denne pijú kávu viac mladých dospelých ako kedykoľvek predtým Denné správy o káve od magazínu Roast

pitie kávy

Rekordný počet mladých dospelých vo veku 18 – 24 rokov pije kávu v Spojených štátoch, pričom 51 % uvádza, že pili nejaký druh kávy za posledný deň, podľa najnovšieho vydania Národné trendy údajov o káve (NCDT) správa vydaná USA Národná asociácia kávy (NCA).

To je najvyššie číslo, odkedy správa začala sledovať trendy spotreby podľa vekovej demografickej skupiny, a sleduje stúpajúci trend v spotrebe kávy u mladých ľudí od začiatku pandémie. Doterajšie maximum pre 18 až 24-ročných bolo 50 %, stanovené v roku 2020.

Správa NCDT, ktorú nezisková organizácia NCA účtuje ako „Atlas americkej kávy“, sleduje trendy v káve v USA od roku 1950. V roku 2020 správa prešla z jedného výročného vydania na dve výročné – jarné a jesenné. Jesenná správa je momentálne k dispozícii za 1 499 USD pre nečlenov NCA a za 499 USD pre členov NCA.

Podľa NCA – neziskovej organizácie, ktorej členmi sú mnohé z najväčších národných spoločností na praženie kávy a obchodné spoločnosti – sa jeden z vrcholov jesenného vydania týka ekonomickej neistoty.

ľadová káva

Správa uvádza, že počet kávičkárov, ktorí tvrdia, že ich finančná situácia je horšia ako pred štyrmi mesiacmi, sa zvýšil o 59 % v porovnaní s predchádzajúcou správou, pre ktorú sa prieskum uskutočnil v januári 2022. Zaujímavé je, že 30 % percent ľudí, ktorí uviedli pitie kávy za posledný deň uviedli, že mali nejakú formu studenej kávy (studený nápoj, ľadový nápoj alebo mrazená zmes).

Medzitým 32 % respondentov uviedlo, že za posledný týždeň pili ochutenú kávu. Najobľúbenejšou príchuťou bola vanilka, po nej nasledoval karamel a moka.

Správa tiež ukázala, že počet ľudí, ktorí pili kávu mimo domova – napr. v kaviarni alebo v kancelárii – za posledný deň, sa nevrátil na úroveň pred pandémiou. Toto číslo vykázalo pokles o 12 % z 36 % v januári 2020 na súčasných 28 %. To je v kontraste so správou spred dvoch týždňov od skupiny World Coffee Portal pre prieskum trhu, ktorá naznačuje, že celkový hrubý predaj kaviarní takmer dosiahol úroveň pred pandémiou.

Viac informácií o správe NCDT z jesene 2022 nájdete na stránke webová stránka NCA.


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *