Desať druhov kávovarov, časť 1 » CoffeeGeek

Nie je fantastické, že AeroPress je taký jedinečný, že sa stal vlastnou kategóriou varných zariadení! Zariadenie bolo predstavené na fórach CoffeeGeek už v roku 2005, pričom jeho vynálezca neustále odpovedá na otázky o ňom hneď od začiatku. Najpopulárnejšia alternatívna metóda varenia pre AeroPress – obrátená metóda varenia – bola vyvinutá aj na fórach tejto webovej stránky.

Odvtedy sa toto zariadenie stalo celosvetovým fenoménom. Dokonca je tu Majstrovstvá sveta AeroPresskde sa skúmajú a oslavujú nové a rôzne spôsoby využitia piva.

Je to skutočne jednoduché zariadenie: hadička, piest, filter a držiak filtra. Nasaďte skúmavku s filtrom a držiakom filtra na šálku kávy, pridajte mletú kávu, rýchlo pridajte horúcu vodu, zamiešajte a pridajte piest do skúmavky. Počkajte asi 30 sekúnd, potom sa ponorte do tekutiny a vytlačte uvarenú kávu cez filter do šálky.

Samozrejme, existuje oveľa viac spôsobov varenia s AeroPress. Na tejto webovej stránke je ako jeden príklad ľadový návod na AeroPress. Som prekvapený, že CoffeeGeek nemá pre pivovarníka definitívny návod (pozn. red.: už sa to blíži!), ale vždy sa mi páčilo video od Stumptownu o tomto procese.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *