Dezert Mile High Strawberry Pie

Toto Mile High Strawbery Pie je báječný retro recept! Tento mrazený dezert, aktualizovaný zo 70. rokov, teraz používa čerstvé bobule a smotanu.

Toto Mrazený jahodový dezert obstál v skúške časom. S pár jednoduchými vychytávkami je ešte lepší ako pôvodný recept zo 70. rokov!

Plátok jahodového koláča na štvorcovom bielom tanieri poliaty smotanou a polovicou jahôd

Prečo musíte robiť

 • Toto je vynikajúci retro recept, ktorý by sme mali na Veľkú noc (a iné sviatky) v 70. rokoch!
 • Aktualizoval som verziu mojej mamy, ktorá používa čerstvé namiesto mrazených jahôd a pravú šľahačku. Chutí teda ešte lepšie ako pôvodný recept!
 • Môže byť vyrobený ako tyčinky alebo nahromadený do koláčovej formy, takže je to naozaj míle vysoký koláč!
 • Keďže je mrazený, dá sa pripraviť vopred, takže je ideálny na zábavu.

Čo sa týka jedla, moja mama vytiahla všetky prekážky na sviatky. S láskou si spomínam na jej debutový dezert Mile High Strawberry Pie Dessert na Veľkú noc. Kópiu jej receptu mám na kartotéke v mojej škatuľke s receptami.

Aj keď si pamätám, že sa vyrába na panvici s rozmermi 9 x 13 palcov, v pokynoch k receptu sa hovorí, že nahromadíte jahodovú chmýří na orechovú kôrku vytlačenú do koláča. V každom prípade je to úžasná mrazená pochúťka.

Jej bol vyrobený z „škatuľky“ bobúľ z mrazničky v obchode s potravinami, ale ja som nahradil čerstvé, nakrájané bobule a pridal som trochu viac cukru. Chuť je ešte veľkolepejšia, najmä ak ju robíte počas vrcholnej sezóny bobúľ.

Pohľad zhora na plátok zákusku s jahodovým koláčom na štvorcovom bielom tanieri s vidličkou s červenou rukoväťou

často kladené otázky

Prečo sa tento dezert volá Mile High?

Existuje možnosť pripraviť tento recept v koláčovej panvici. Keď sa plnka naukladá na menšiu kôrku, je veľmi vysoká. Oveľa vyššia ako vaša zvyčajná koláčová náplň!

Ako si vyberiete najlepšie jahody pre tento dezert?

Po prvé, musíte vedieť, kedy sú jahody v sezóne. Floridské jahody sú dostupné okolo Vianoc a kalifornské jahody sú najlepšie na jar a v lete. Miestne jahody sú často najchutnejšie! V Indiane sú k dispozícii od začiatku júna
Použite svoj čuch a chuť. Hľadajte voňavé červené bobule bez zelených alebo žltkastých oblastí, s miernym leskom na šupke, bez škvŕn a semená, ktoré nie sú hnedé a suché.

Ako pripravujete jahody na recepty?

Neumývajte, kým nie ste pripravený na použitie, pretože vlhkosť spôsobuje, že absorbujú vodu, čo skracuje ich životnosť. Keď ste takmer pripravení ich použiť, rýchlo ich opláchnite v studenej vode a nechajte ich vysušiť na papierových utierkach.
Odstráňte stonku pomocou noža, nástroja na odoberanie jadier alebo dokonca kovovej alebo plastovej slamky. Budete chcieť odstrániť biele jadro, ako aj listy. Potom ich môžete nasekať na recept.

Je bezpečné jesť surové vaječné bielky?

Existuje určité riziko, o ktorom musíte vedieť. Odporúčajú sa pasterizované vajcia, ale často je ťažké ich nájsť. Existuje malá šanca, že surové potraviny môžu byť kontaminované baktériami salmonely. Ak to podávate každému, kto je veľmi mladý, veľmi starý alebo s oslabenou imunitou, je najlepšie nepodávať im žiadny recept, ktorý obsahuje surové vajcia.
Existujú domáce metódy na samopasterizáciu tak, že celé vajcia necháte 3-4 minúty pri teplote 140 °C, aby ste zabili všetky baktérie. To sa vykonáva pomocou vodného kúpeľa a dobrého teplomeru. Ale je ťažké vedieť, či vaječné bielka dosiahli požadovanú teplotu na potrebný čas.
Simply Recipes má a novšia technika v ktorom si vymiešate bielka s cukrom a za stáleho miešania ich zohrievate na dvojitom kotli, kým nedosiahnu 160°, keďže keď sú vajcia v škrupine, ani neviete, ako sa zohrejú.

Jahodový koláč Plátok dezertu na bielom tanieri so sivým obrúskom v pozadí

Tipy na šľahanie vaječných bielkov:

 • Ak s prípravou pusinky alebo dezertu s bielkom začínate, mám pre vás pár tipov. PRO-Tip: Pred šľahaním nechajte bielka zohriať na izbovú teplotu.
 • Budú šľahať oveľa vyššie a ľahšie, ako keby boli studené. PRO-Tip: Tiež sa uistite, že vaše šľahače a mixovacia nádoba sú dôkladne čisté. Akékoľvek zvyšky oleja alebo tuku zabránia vyšľahaniu bielkov do hustej hmoty. To zahŕňa aj len smietku vaječného žĺtka.
 • Odporúčam oddeliť vajíčka jedno po druhom do dvoch malých misiek. Vyprázdnite vaječný bielok do mixovacej nádoby pred oddelením ďalšieho. Ak sa nejaký žĺtok dostane do bielka, jednoducho ho vyhoďte alebo si ho odložte na miešané vajíčka.
Jahodový koláč dezert na bielom tanieri s vidličkou receptu v popredí

Tiež sa ti môže páčiť:

Ak toto milujete Mile High Jahodový koláčpochutnáte si aj na týchto ďalších jahodových sladkostiach!

Páči sa vám tento recept? Zanechajte 5-hviezdičkové hodnotenie na karte receptov nižšie a recenziu na sekcia komentárov ďalej na stránke.

Zostaňte so mnou v kontakte prostredníctvom sociálnych médií @ Instagram, Facebooka Pinterest. Nezabudnite ma označiť, keď vyskúšate niektorý z mojich receptov!

Ingrediencie

Kôra:

 • 1/2 šálky rozpusteného masla

 • 1 šálka múky

 • 1/4 šálky hnedého cukru

 • 1 šálka jemne nasekaných pekanových orechov

Jahodová náplň:

 • 2 bielka pri izbovej teplote (odporúčam pasterizované, keďže sa v tomto dezerte neuvaria)

 • 1 šálka cukru

 • 2 šálky nakrájaných čerstvých jahôd

 • 2 lyžice čerstvej citrónovej šťavy

 • 1 šálka smotany na šľahanie

 • Čerstvé jahody a sladená šľahačka na ozdobu (voliteľné)

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350º.
 2. Do misky dáme múku, hnedý cukor, nasekané pekanové orechy a rozpustené maslo a dobre premiešame. Vklepte na dno panvice s rozmermi 9″ x 13″.
 3. Pečieme 20 minút alebo do mierneho zhnednutia. Ochladí sa na teplotu miestnosti
 4. Zmiešajte vaječné bielka, cukor, bobule a citrónovú šťavu v miske stojanového mixéra. Šľaháme 8-10 minút, kým nie je vyšľahaná a stuhnutá.
 5. V inej miske vyšľaháme smotanu, kým sa nevytvoria pevné vrcholy. Zložte do jahodovej zmesi a potom rozložte na kôru.
 6. Pred podávaním zmrazte aspoň 6 hodín. Asi 10 minút pred podávaním vyberte z mrazničky.
 7. Nakrájajte na štvorce a podľa potreby ozdobte kúskom šľahačky a bobuľami.

Poznámky

Celkový čas neodráža čas mrazu.

Výživové informácie:

Výnos:

18

Veľkosť porcie:

1 plátok

Množstvo na porciu:

Kalórie: 221Celkový tuk: 14 gNasýtený tuk: 7 gTransmastné kyseliny: 0 gNenasýtené tuky: 7 gCholesterol: 29 mgsodík: 51 mgSacharidy: 22 gVláknina: 1 gcukor: 15 gProteín: 2 g


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest

Jahodový koláč Dezert | Vysnívaný dezert z mrazených jahôd!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *