DiCaprio podporovaný VitroLabs vymenoval osobnosti z odvetvia, aby uviedli na trh prvú kultivovanú kožu na svete – vegkonóm

VitroLabsktorá tento rok v máji získala 46 miliónov dolárov v sérii A od významných investorov vrátane Keringa a Leonarda DiCapria, vymenovala významné predstavenstvo ako súčasť svojho poslania vytvárať luxusnú kožu novej generácie z buniek.

„V dohľadnej budúcnosti predstavujeme novú generáciu pravej zvieracej kože“

Startup so sídlom v San Franciscu tvrdí, že áno oficiálne vyrába svoju bunkovo ​​kultivovanú kožu vo svojom pilotnom závode a že jej R&D tím pracuje na zdokonalení vlastných procesov tkanivového inžinierstva s cieľom vyvinúť kožu novej generácie, ktorú luxusné značky hľadajú pre svoje produkty.

predstavenstvo vitrolabs
© VitroLabs

Tento týždeň boli do predstavenstva vymenovaní Anthony Chow, spoluzakladateľ spoločnosti Agronomics; a Martin Avetisyan, riaditeľ pre rast a člen výkonnej rady v FARFECH. agronómia je investičná skupina pre mobilné poľnohospodárstvo, ktorú vedie miliardársky filantrop Jim Mellon, zatiaľ čo FARFETCH je online platforma pre maloobchod s luxusnou módou, ktorá predáva produkty z celého sveta.

Spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Ingvar Helgason povedal, že „ich výnimočné zázemie, rastúce a rozširujúce sa biotechnologické inovácie a rozvoj luxusného podnikania budú nepochybne obrovským prínosom pre tím spoločnosti, ktorý sa prepracuje do ďalšej kapitoly.“

„…skutočná náhrada kože, ktorá mení zdroj kože bez zmeny samotnej kože“

Helgason poznamenáva: „Náš tím bol hlboko vo výskume a vývoji, aby prišiel s práve potrebným riešením – skutočnou náhradou kože, ktorá zmení zdroj kože bez zmeny samotnej kože. V dohľadnej budúcnosti predstavujeme novú generáciu pravej zvieracej kože, ktorá je luxusná, na mieru a vyrobená bez vysokých a neudržateľných poplatkov na našej planéte.

vitrolabs_koža
© VitroLabs

Etické zvieracie úkryty

Myšlienkou pestovanej kože je vytvárať zvieracie kože bez environmentálnych a etických obáv, ktoré sa skrývajú za tradičnou kožou, čo je koncept, ktorý vzbudil záujem významných módnych domov a investorov.

Začiatkom tohto roka spoločnosť VitroLabs získala 46 miliónov dolárov v sérii A, aby spustila výrobu a urýchlila komerčný rozsah svojej ušľachtilej kože. Medzi investormi bola Kering, francúzska módna spoločnosť, ktorá vlastní značky vrátane Gucci, Leonardo DiCaprio, Ives Saint Laurent a Balenciaga, ktorá tiež spolupracovala s VitroLabs na vývoji produktov a pridala svoje odborné znalosti v oblasti luxusného dizajnu a kvality.

VitroLabs vysvetľuje, že na výrobu svojej kultivovanej kože potrebuje iba vzorku buniek zo zvieraťa „bez toho, aby sa k nemu už niekedy vracal“. Bunky rastú v prostredí bohatom na živiny, kým nevytvoria tkanivo s rovnako odolnými a luxusnými vlastnosťami ako zvieracie kože.

ukážka pestovanej kože
© VitroLabs

VitroLabs tiež najalo Lancea Kizera ako CTO. Kizer povedie výskumný a vývojový tím VitroLabs a proces zväčšenia s cieľom uviesť na trh „prvú na svete“ bunkovo ​​kultivovanú kožu. Kizer je bývalý spoluzakladateľ a vedúci vedecký pracovník v Cana Technologies s rozsiahlymi skúsenosťami s škálovaním produktov na komercializáciu v oblasti potravinárskych technológií, priemyselných biochemikálií a syntetickej biológie.

„Som nesmierne rád, že mám na čele VitroLabs taký silný vedúci tím. Jedinečné zázemie Lancea, Anthonyho a Martina prináša spoločnosti silný prírastok vývoja produktov, rozširovania komercializácie, rastúcich biotechnologických inovácií a rozvoja podnikania v oblasti luxusnej módy. Teraz máme lepšiu pozíciu ako kedykoľvek predtým, aby sme splnili naše ambiciózne ciele, keď vstupujeme do ďalšej kapitoly,“ nadchýna sa Helgason.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *