Dokážete pripraviť kávu so studenou vodou?

Niekedy potrebujete opraviť kofeín, ale kávu chcete studenú. Kanvica možno nefunguje alebo je vonku také príjemné slnečné počasie, že by ste uprednostnili chladnejší nápoj. Tak či onak, možno sa pýtate, či si môžete pripraviť kávu so studenou vodou. Odpoveď na to závisí od kávy, ktorú používate – instantná káva alebo mletá káva.

Príprava instantnej kávy so studenou vodou

Všetci vieme, že príprava instantnej kávy je jednoduchá. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať čajovú lyžičku alebo dve kávového prášku s šálkou horúcej vody a zamiešať. Ak zmeníte veci a zmiešate kávový prášok so šálkou studenej vody alebo mlieka, stále dostanete instantnú kávu – hoci môže trvať päť minút, kým sa kávový prášok úplne rozpustí. Aby bol nápoj extra mrazivý a osviežujúci, môžete do nápoja pridať niekoľko kociek ľadu.

Samozrejme, nevýhodou instantnej kávy je, že jej chuťový profil nie je taký plný, bohatý a jemný ako čerstvo uvarená káva. (Preto milovníkom kávy vždy odporúčame, aby sa prihlásili na odber Modrá krabička na kávu a vyskúšajte naše lahodné špeciálne pražené kávy.)

Dokážete si však pripraviť kávu so studenou vodou a usadeninou? Krátka odpoveď je – áno. Výhradou je, že potrebujete viac času. Oveľa viac času.

Studená káva

Osoba dekantuje studenú kávu
Obrázok s láskavým dovolením HomeGrounds.co

A studená káva je káva, ktorá bola uvarená bez použitia tepla alebo tlaku. Príprava si vyžaduje ľahkú alebo strednú čerstvo praženú kávu, a mlynček na kávudžbán a sitko.

Pri príprave čerstvo praženej kávy so studenou vodou postupujte podľa nasledujúcich krokov:

  • pomeľ si fazuľu
  • nalejte usadeninu do džbánu
  • naplňte džbán vodou
  • miešať
  • nechajte pôsobiť 8 až 12 hodín mimo priameho slnečného žiarenia
  • nápoj preceďte a vychutnajte si

A to je všetko, teraz máte chladnú, osviežujúcu a neuveriteľne chutnú studenú kávu – ideálnu na horúce letné mesiace. Môžete ho piť tak, ako je, alebo s trochou mlieka a sladidla podľa vašich preferencií. Ak máte záujem dozvedieť sa viac, pozrite si naše tipy na príprava dokonalej studenej kávy.

Príprava kávy, ktorá je pre vás tá pravá

Takže tu to máte – odpoveď na otázku ‘môžete pripraviť kávu so studenou vodou?’ je áno.

Ak sa ponáhľate a ste ochotní obetovať chuť, aby ste si zafixovali kofeín, potom by vám mala vyhovovať instantná káva so studenou vodou. Ak však máte času nazvyš a vychutnáte si kávu pre jej bohatú a plnú chuť, potom káva varená za studena vyrobená z tých najlepších čerstvo pražená káva je ideálny pre vás.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *