Double Crust Pear Pie – Pečenie kúskov

Hruškový koláč s dvojitou kôrou
Jablkový koláč a tekvicový koláč sú základmi jesene, ale nie sú to jediné ovocné koláče, ktoré sa oplatí umiestniť na váš dezertný stôl! Tento hruškový koláč s dvojitou kôrkou využíva sezónne hrušky a predstavuje ich v tomto krásnom koláči s dvojitou kôrkou ako alternatívu alebo doplnok k! – vaša zvyčajná zostava sviatočného koláča.

Náplň do tohto koláča si vyžaduje veľa hrušiek. Hrušky sú úplne chutné a nedocenené, pokiaľ ide o pečivo. Mnohí z nás jedia hrušky tak, ako sú, alebo ich podávame ako súčasť syrového taniera či šalátu. Ale sú fantastickým doplnkom k pečivu všetkého druhu!

Mám rada medovú sladkosť hrušiek Bartlett, ktoré si po upečení zachovajú peknú textúru. D’anjou hrušky sa tiež dajú použiť, ale bývajú o niečo menšie, takže ich možno budete potrebovať viac. Existuje veľa odrôd hrušiek – ktoré možno neuvidíte v obchode s potravinami, ale určite ich uvidíte na farmárskych trhoch vo vašej oblasti – a vždy môžete experimentovať s rôznymi druhmi, pokiaľ sú chrumkavé a nie múčnaté. Bez ohľadu na to, s akým typom hrušiek pracujete, na dosiahnutie najlepších výsledkov v tomto recepte musíte vybrať hrušky, ktoré sú len sotva zrelé. Nielenže sa s nimi ľahšie manipuluje a šúpe sa, ale pri pečení dobre držia tvar.

Do plnky som pridala cukor, nové korenie, vanilku a trochu soli. Nové korenie je skvelá chuť na párovanie s hruškami, aj keď škorica a muškátový oriešok môžu byť tiež peknými doplnkami. Do plnky som pridala trochu kukuričného škrobu a hoci by ste ho nepoužili, odporúčam to, pretože hrušky môžu počas pečenia vydať veľa šťavy a nechcete, aby sa vám kôrka koláča rozmočila.

Použil som celomaslovú kôru, ktorú som urobil v kuchynskom robote. Maslo môžete vždy nakrájať ručne, ale kuchynský robot robí proces rýchlym a jednoduchým a milujem, keď môžem využiť úsporu času, keď môžem. Kôru je možné pripraviť až dva dni vopred, ak chcete tiež pracovať dopredu.

Koláč musí pred krájaním úplne vychladnúť, aby mala šťava možnosť zhustnúť a prerozdeliť sa v ovocí. Kôrka by mala byť hlboko zhnednutá a hrušky by mali byť jemné. Podávame tak, ako je, alebo mierne ohriate s kopčekom vanilkovej alebo maslovej pekanovej zmrzliny na boku.

Hruškový koláč s dvojitou kôrou
Celomalová kôra
3 šálky univerzálnej múky
1 šálka masla, studeného a nakrájaného na kúsky
2 lyžice cukru
1 ČL soli
6-8 lyžíc studenej vody

Plnenie
2 1/2 libry pevných hrušiek Bartlett (5-8, v závislosti od veľkosti).
3/4 šálky cukru
1/2 ČL soli
1/2 ČL mletého nového korenia
1 ČL vanilkového extraktu
1 polievková lyžica kukuričného škrobu
1 polievková lyžica hustej smotany na polevu

Urobte kôru
V kuchynskom robote zmiešajte múku, cukor a soľ a miešajte strukovinu. Pridajte maslo a pulzujte, kým sa nerozbije na kúsky veľké asi ako pekanový orech alebo veľké mandle. Počas pulzovania strojom podlievajte vodou, kým sa nezačne spájať huňaté cesto. Ak je cesto príliš suché na vytvorenie gule, pridajte ďalšie 1-2 lyžice vody.
Cesto vytvarujte do dvoch guľôčok a guľôčky splošte na kolieska. Zabaľte do plastovej fólie a dajte do chladničky aspoň na 2 hodiny alebo cez noc.

Urobte a upečte plnku
Na jemne pomúčenej doske rozvaľkajte jeden kus cesta na koláč, kým nebude dostatočne veľký na to, aby naplnil 9-palcový koláčový tanier (talier položte na vyvaľkanú kôru; je dostatočne veľký, ak máte asi 2 palce navyše. cesta okolo). Preneste kôru na koláčový tanier a zatlačte na miesto, pričom po bokoch zostane visieť ďalšie cesto. Ochlaďte 30 minút
Predhrejte rúru na 425 F.
Hrušky ošúpeme, potom ich pozdĺžne rozrežeme a odstránime jadrovníky pomocou baličky na melón. Každú polovicu nakrájajte na štyri plátky a vložte do veľkej misy. Do misy pridajte cukor, soľ, nové korenie, vanilku a kukuričný škrob a premiešajte. Nechajte hrušky odležať, kým vyvaľkáte vrchnú kôrku.
Na jemne pomúčenej doske rozvaľkajte zvyšný koláč z cesta, kým nebude dostatočne veľký na to, aby zakryl vrch koláča. Pomocou ozdobného vykrajovača vyrežte otvory v hornej časti koláča alebo jednoducho vytvorte 5-7 zárezov na vrchu nožom.
Základ kôrky naplňte hruškami a poukladajte ich čo najrovnomernejšie.
Previsnuté pečivo spodnej kôrky potrieme trochou hustej smotany. Na hrušky položte vrchnú kôrku a pritlačte tam, kde má byť krém, aby sa pečivo uzavrelo. Prebytok odrežte nožom a okraj zarovnajte. Vrchnú kôru potrieme zvyšným krémom.
Pečte pri 425 F po dobu 20 minút, potom znížte teplotu na 375 F (bez otvárania dvierok rúry) a pečte ďalších 50 – 65 minút, alebo kým šťava z koláča nebude husto bublať cez otvory. Pred krájaním nechajte koláč úplne vychladnúť.

Podáva 8-10.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *