Dresing z medovej horčice – južanský zákus

Tento rýchly a jednoduchý recept na medový horčicový dresing kombinuje med, žltú horčicu, dijonskú horčicu, majonézu a čerstvú citrónovú šťavu a vytvára lahodnú krémovú omáčku, ktorá je ideálna na kuracie prsty, hranolky a šaláty!

Pohľad zhora na dresing z medovej horčice

Povedal som vám všetkým, akí veľkí fanúšikovia ranča sme u nás doma. A som celkom hrdý na môj recept na Najlepší rančový dresing. Je to vážne chutné. V skutočnosti som nedávno dostal správu na Instagrame, v ktorej sa uvádzalo: „Váš rančový dresing je najlepší, aký som kedy urobil.“

Ranč však nie je jediným domácim dresingom, ktorý v týchto končinách šibeme. Vlastne domácu medovú horčicu robím snáď ešte dlhšie.

Kurací prst sa namáča do medového horčicového dresingu

Lahodná kombinácia medu a horčice však nie je novinkou. V skutočnosti niektorí hovoria, že tieto dva boli spárované už v starovekých rímskych a egyptských časoch.

Aj keď nemôžem povedať, na čo všetko ju vtedy používali, pre nás je táto sladká a štipľavá medová horčica perfektnou omáčkou na kuracie prsty, nugety a hranolky. Je to tiež veľmi chutné na šaláte. Rád ho pridávam do baby špenátu, paradajok, červenej cibule a slaniny ako chutnú prílohu.

Medovo horčicový dresing pokvapkaný špenátovým šalátom

Pre nás máme radi našu medovú horčicu krémovú a sladkú, ale aj s výraznou ostrosťou. Kombinácia medu, žltej horčice, dijonskej horčice, majonézy a trochy čerstvej citrónovej šťavy je to pravé. A hoci som použil štipku citrónovej šťavy vo fľašiach, čerstvé veci skutočne poskytujú oveľa lepšiu chuť.

Medový horčicový dresing v tégliku

Jednoducho zmiešajte ingrediencie a máte všetko pripravené. Môžete ho skladovať vo vzduchotesnej nádobe alebo tégliku v chladničke až dva týždne – pred podávaním stačí rýchlo zamiešať alebo pretrepať a môžete namáčať!

Karta receptov

Medovo horčicový dresing

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *