Easy Apple Crisp – to vychudnuté kuriatko dokáže upiecť

Toto Jednoduché Apple Crisp má v mojom repertoári už desaťročia. Jednoducho vyrobené z jabĺk posypaných okoreneným cukrom s drobivou zápražkou, je to rodinný miláčik.

Urobil som to isté Recept na jablkový chrumkavý roky a roky. Potom som sa začala hrať s rôznym ovocím a s broskyňami alebo dokonca zmesou lesného ovocia je to úžasné! Len nezabudnite podávať toto chutné Jablkový dezert s kopčekom zmrzliny!

Easy Apple Crisp na bielom tanieri so zmrzlinou.

Prečo by ste mali robiť

 • Je to osvedčený recept, ktorý existuje už desaťročia.
 • Všetky ingrediencie sú v kuchyni základné, až na to, že si možno budete musieť nazbierať nejaké dobré jablká na pečenie.
 • Žiadny ovos v chrumkavej poleve, ak je váš manžel ako môj a chce na raňajky len ovsené vločky.
 • Je to upokojujúce (najmä podávané teplé s vanilkovou zmrzlinou) a super jednoduché.
 • Stane sa vaším obľúbeným jesenným dezertom na rodinné večere a spoločnosť!

Toto jablkový chrumkavý recept prišiel od drahého priateľa mojej mamy, Dee McConnell. Dee bola jedným z gurmánskych vplyvov v živote mojej matky. Bola to priateľka, ktorá si predplatila Bon Appetit v 70. rokoch a vždy má niečo úžasné, o čo sa môže podeliť, či už prostredníctvom stretnutí CFM, bridžového klubu alebo dámskych obedov.

Krabička s receptami mojej mamy bola plná kariet v zvitku jej priateľov, vrátane tohto obľúbeného rodinného, ​​an ľahké jablkové chrumkavé bez ovsa. Medzi ďalšie nezabudnuteľné príspevky Dee do jedálneho lístka našej rodiny patrili vaječné rolky a wontony a dezert s jahodovým koláčom, ktorým nás ohromila pri mojej svadobnej sprche.

Poznámky k prísadám

Apple Crisp Ingredients označené na plechovej panvici.
 • Pečenie jabĺk – Odroda dáva lepšiu hĺbku chuti. Použil som jablká Golden Delicious, Granny Smith a Honey Crisp. Ošúpte, zbavte jadrovníka a nakrájajte asi ¼ až ⅓ palca na šírku.
 • Cukor
 • Mletá škorica
 • Strúhaný muškátový oriešok – Nastrúhajte si vlastný alebo použite štipku mletého muškátového orieška.
 • Múka – Všetky účely
 • Hnedý cukor – Dodáva poleve karamelové podtóny
 • Maslo – Pomáha držať drobenkovú polevu pohromade a navyše poskytuje lahodnú chuť.

Ako urobiť Apple Crisp

Snímky spracovania Apple Crisp číslo 1, 2.
 1. Jablká ošúpeme a nakrájame.
 2. Pridajte cukor, škoricu a muškátový oriešok a premiešajte.
Snímky spracovania Apple Crisp číslo 3, 4.
 1. Vložíme do vymastenej zapekacej misy.
 2. Urobte strúhankovú polevu, rozotrite na jablká a pečte podľa návodu.

Tipy pre odborníkov

Ovocné lupienky, takéto Jednoduché Apple Crispsú super jednoduché a dajú sa vyrobiť z rôznych sezónnych druhov ovocia, ako sú čerešne, broskyne, čučoriedky, maliny a samozrejme jablká. Polevy sa tiež môžu líšiť, ale keďže môj manžel má rád iba ovos na raňajky, zvyknem si robiť jednoduchú strúhanku.

 • Ovocie, ktoré použijete, určí, či je potrebné ďalšie zahusťovadlo, napríklad kukuričný škrob. V tomto chrumkavom jablku produkujú pektín, ktorý pomáha želírovať šťavu, plus časť múky v poleve sa prefiltruje a pôsobí aj ako zahusťovadlo.
 • Ovocie musí dosiahnuť teplotu, pri ktorej bublá, aby šťava zhustla. Ak sú vaše chrumky vodnaté, možno ste ich vybrali z rúry príliš skoro.
 • PRO-Tip: Keď robíte jablkové chrumkavé, použite nôž na zapichnutie do ovocia, aby ste sa uistili, že je mäkké, než ho vytiahnete z rúry.
 • PRO-Tip: Pre najlepšiu chuť použite rôzne jablká, zvyčajne kyslé jablko, ako je babička Smithová, a sladšie mäkšie jablko ako Jonagold. Na jeseň rád používam aj obľúbené koláčové jablká ako Jonathan a Macintosh.
 • Ošúpte a nakrájajte jablká na 1/2-palcové plátky. Určite môžete nechať šupky a dokonca ovocie namiesto krájania nakrájať na kocky. Ale zachovanie slušnej veľkosti kúskov zabráni kašovitej chrumkavosti.
 • Pridajte svoje obľúbené korenie. Premýšľajte o tom, čo by ste pridali do koláča vyrobeného z rovnakého ovocia. Rád používam škoricu a muškátový oriešok v mojom jablkovom chrumkavom.
 • môj Apple Crisp Topping je jednoducho cukor, múka a maslo. V závislosti od vašich preferencií môžu byť zahrnuté aj ovos a orechy.
 • Nechajte chrumkavé chrumky odpočívať asi pol hodiny, než ich zakopete. Šťava bude želírovať, ale chrumkavé budú stále teplé. Podávajte svoje Recept Apple Crumble s veľkým kopčekom vanilkovej zmrzliny (alebo akejkoľvek doplnkovej príchute, napríklad karamelu).
 • PRO-Tip: Ak chcete jablkové chrumkavé bezlepkové, jednoducho nahraďte univerzálnu múku v recepte bezlepkovou múkou, napríklad Cup4Cup.
Easy Apple Crisp v bielom keramickom pekáči s servírovacou lyžičkou.

často kladené otázky

Aké sú najlepšie jablká na chrumkavé?

Hľadajte jablká na pečenie ako Jonathan, Jonagold, Winesap, Granny Smith alebo Cortland. Ak máte to šťastie, že žijete v Minnesote, Michigane alebo New Yorku, vyskúšajte Northern Spys, moje absolútne obľúbené koláčové jablko.
Použitie kombinácie jabĺk poskytuje rôzne textúry a príchute. Jablká, ktoré sa pripekajú do kaše, sú vhodnejšie do jablkovej omáčky ako jablkové chrumky alebo koláč, takže sa im vyhnite. Spárujte niekoľko sladkých jabĺk s kyslými jablkami pre vynikajúcu hĺbku chuti.

Ako dlho vydrží Apple Crisp?

Jablkové chrumky sa môžu v deň pečenia uchovávať pri izbovej teplote. Žiaľ, jablková chrumkavá poleva môže po prvom dni začať nasávať z jabĺk trochu tekutiny, čo urýchli jej skazenie.
Dbajte na to, aby ste časť chrumkavého mäsa, z ktorej boli porcie odobraté, prikryli plastovým obalom, nie cez chrumkavú polevu. Tým sa minimalizuje zmäknutie zvyšnej strúhanky. V chladničke vydrží ešte 2-3 dni. V prípade potreby ich na servírovanie jemne zohrejte v mikrovlnnej rúre.

Podávanie Easy Apple Crisp v malej bielej miske s kopčekom vanilkovej zmrzliny.

Tiež sa ti môže páčiť:

Páči sa vám tento recept? Zanechajte 5-hviezdičkové hodnotenie na karte receptov nižšie a recenziu na sekcia komentárov ďalej na stránke.

Zostaňte so mnou v kontakte prostredníctvom sociálnych médií @ Instagram, Facebooka Pinterest. Nezabudnite ma označiť, keď vyskúšate niektorý z mojich receptov!

Ingrediencie

Plnenie

 • 6-8 nakrájaných a ošúpaných jabĺk (používam dve alebo 3 rôzne odrody)

 • 1 šálka cukru

 • 1/2-1 lyžička škorice

 • Niekoľko strúhadiel čerstvého muškátového orieška, voliteľné

Poleva:

 • 1 šálka múky

 • 1/2 šálky hnedého cukru

 • 1/2 šálky masla pri izbovej teplote

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350 stupňov.
 2. Nakrájané jablká jemne premiešame s cukrom a korením. Vložte do vymasteného pekáča s rozmermi 9 x 9 palcov alebo ekvivalentnej zapekacej misy.
 3. V inej miske spolu nakrájajte prísady na polevu pomocou mixéra na pečivo. Posypte ovocím.
 4. Pečieme 35-45 minút, kým poleva nie je zlatistá a plnka bublinková. Zapichnite ostrý nôž do niekoľkých jabĺk, aby ste sa uistili, že sú mäkké. Podávajte teplé s vanilkovou zmrzlinou alebo slaným karamelovým gelato.

Výživové informácie:

Výnos:

6

Veľkosť porcie:

1

Množstvo na porciu:

Kalórie: 417Celkový tuk: 16 gNasýtený tuk: 10 gTransmastné kyseliny: 1 gNenasýtené tuky: 5 gCholesterol: 41 mgsodík: 127 mgSacharidy: 69 gVláknina: 2 gcukor: 51 gProteín: 2 g

Thatskinnychickcanbake.com občas ponúka nutričné ​​informácie pre recepty obsiahnuté na tejto stránke. Tieto informácie sú poskytované ako láskavosť a sú len odhadom. Tieto informácie pochádzajú z online kalkulačiek. Hoci sa thatskinnychickcanbake.com pokúša poskytnúť presné nutričné ​​informácie, tieto čísla sú len odhady. Rôzne faktory, ako sú typy produktov alebo zakúpené značky, môžu zmeniť nutričné ​​informácie v akomkoľvek danom recepte. Mnohé recepty na stránke thatskinnychickcanbake.com tiež odporúčajú polevy, ktoré môžu alebo nemusia byť uvedené ako nepovinné a nutričné ​​informácie pre tieto pridané polevy nie sú uvedené. Iné faktory môžu zmeniť nutričné ​​informácie, napríklad keď je množstvo soli uvedené „podľa chuti“, nie je započítané do receptu, pretože množstvo sa bude líšiť. Rôzne online kalkulačky môžu tiež poskytnúť rôzne výsledky. Aby ste získali čo najpresnejšie vyjadrenie nutričných informácií v akomkoľvek danom recepte, mali by ste vypočítať nutričné ​​informácie so skutočnými ingredienciami použitými vo vašom recepte. Ste výhradne zodpovední za to, že všetky získané nutričné ​​informácie budú presné.


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *