Ergo Bioscience & Aethera Biotech Partner pre rozšírenie ingrediencií bez obsahu zvierat – vegkonóm

Na báze Delaware Ergo Bioscience oznámila spoluprácu s Talianskom Aether Biotech rozšíriť svoje presné fermentačné bioprocesy.

Ergo využíva presnú fermentáciu na efektívnu expresiu komplexných živočíšnych bielkovín, zatiaľ čo Aethera sa špecializuje na priemyselné kultivácie rastlinných buniek. Ten má biotechnologickú fermentačnú platformu s názvom CROP, ktorá má kapacitu viac ako 120 ton ročne.

Spoločne Ergo a Aethera použijú rastlinnú suspenziu na výrobu proteínov v priemyselnom meradle. Spoločnosti tvrdia, že to bude prvýkrát, čo bola technológia na tento účel v takom veľkom rozsahu použitá.

© JPC-PROD – stock.adobe.com

Prekonávanie obmedzení

Počiatočné zameranie sa bude na zlepšenie biotechnologických procesov na výrobu bezživočíšneho myoglobínu a kazeínu. Tieto proteíny majú potenciál výrazne zlepšiť chuť, textúru, vôňu a farbu potravín rastlinného pôvodu.

„Keď dokážeme dať našu technológiu a zručnosti do služieb iných inovatívnych spoločností, výsledok je obohacujúci pre všetky strany. Preto sme radi, že môžeme oznámiť túto spoluprácu,“ povedal Daniele Baghi, generálny riaditeľ spoločnosti Aethera Biotech.

Presná fermentačná technológia sa v súčasnosti široko používa na výrobu rôznych ingrediencií, ktoré sú tradične živočíšneho pôvodu, od kazeínu a kolagénu až po vaječné bielkoviny a tuky. Štúdie naznačujú, že spotrebitelia sú vo všeobecnosti otvorení, pokiaľ ide o technológiu a ľahko vidia výhody.

„Sme veľmi nadšení, že sme s Aethera Biotech dosiahli tento dôležitý míľnik. Naša technológia prekonáva niekoľko obmedzení tradičných precíznych fermentačných procesov, najmä pri výrobe komplexných proteínov,“ povedal Alejandro Barbarini, CEO Ergo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *