Európsky trh s kávou Spúšťa sa 60 zŕn s viac ako 25 pražiarňami na palubeDaily Coffee News od Roast Magazine

60 fazule

Volal sa startup zameraný na nemeckú špeciálnu kávu 60 fazule začala s ambíciami rozšíriť sa po celej Európe a ďalej.

Nedávno bol spustený online trh s praženou kávou 60beans s približne 300 balenými kávami od viac ako 25 európskych pražiarní, vrátane známych mien v nemeckom odvetví špeciálnej kávy, ako napr. 19 gramov, Kávové pražiarne Kalle, Päť slonov, 55 stupňov, Pražiarne kávy Bonanza a viac.

Nový biznis je podporovaný BGC Digital Venturesspoločnosť zaoberajúca sa budovaním podnikania globálnej poradenskej spoločnosti v oblasti podnikania Boston Global Consulting (BGC). Startup je tiež podporovaný Joh. Jacobs & Co.spoločnosť rizikového kapitálu so sídlom v Hamburgu s početnými podielmi v špecializovanom kávovom a realitnom priemysle.

Koncepčne sa platforma 60beans podobá predchodcom zameraným na trh Spojených štátov, ako sú Trade Coffee podporované rizikovým kapitálom a Beanz vlastnené Breville.

Súčasná používateľská skúsenosť 60beans zahŕňa kvíz na hľadanie chuti na zistenie preferencií kávy, podrobné profily zúčastnených pražiarní a popisy farmárov a skupín výrobcov za každou kávou.

V nedávny stredný kuszástupcovia 60beans a BGC Digital Ventures sa podelili o niektoré z rastových plánov startupu.

„Naším cieľom je expandovať do ďalších európskych krajín a vytvoriť cieľovú destináciu pre milovníkov kávy a pražiarov,“ povedal generálny riaditeľ BGC Digital Ventures Dirk Cohausz. “Našou víziou je priblížiť poľnohospodárov k spotrebiteľom, aby sa zabezpečila sledovateľnosť, lepšia kompenzácia a lepšie pracovné podmienky. Plánujeme tiež mať na palube ďalších poskytovateľov vybavenia, aby sme našim zákazníkom umožnili nakupovať vysokokvalitné kávové nástroje a vybavenie.“


Má vaša firma s kávou novinky, o ktoré sa môžete podeliť? Dajte vedieť redaktorom DCN tu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *