Fenics: Udržateľné vegánske tenisky inšpirované osemdesiatymi rokmi – vegconóm

francúzska spoločnosť Fenici vyrába vegánske tenisky inšpirované osemdesiatymi rokmi s polovičnou uhlíkovou stopou v porovnaní s inými značkami na trhu.

Na výrobu obuvi sa spotrebuje polovičné množstvo vody a energie v porovnaní s bežnými teniskami. Je to z veľkej časti spôsobené udržateľnými materiálmi použitými pri ich konštrukcii.

Vonkajšia časť obuvi je vyrobená z jablčných vlákien, vnútorná podšívka je bavlnená a stielka recyklovaný polyuretán. Podrážka obsahuje kombináciu prírodnej a syntetickej gumy.

Topánky sú vyrobené v remeselníckej dielni v Španielsku, ktorá je poháňaná obnoviteľnou energiou. Keď sú opotrebované, môžu byť vrátené spoločnosti Fenics a čiastočne recyklované výmenou za kredit 20 €. Aby bola ich uhlíková stopa nízka, topánky sú k dispozícii na doručenie iba v metropolitných oblastiach Francúzska, Belgicka, Monaka a Andorry.

© Fenics

Udržateľné tenisky

S rastúcimi obavami o životné prostredie sa mnohé značky obracajú na nové a inovatívne metódy, aby bola ich obuv udržateľnejšia. Použité materiály zahŕňajú všetko od kávovej usadeniny a kukurice až po rastlinný plast a jablkovú kožu.

Zatiaľ čo niektoré z týchto inovácií pochádzajú od nových značiek, zavedené značky ako Adidas a Reebok tiež pracujú na znížení svojej uhlíkovej stopy, pričom v mnohých prípadoch uvádzajú na trh vegánske a ekologické verzie svojich klasických dizajnov topánok.

Trh s vegánskou obuvou má teraz hodnotu 42,18 miliardy dolárov a predpokladá sa, že do roku 2030 dosiahne 76,30 miliardy dolárov.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *