Fermify a Bilfinger sa spojili, aby boli mliečne výrobky bez zvierat ekonomicky životaschopné – vegkonóm

Fermifikovať a Bilfinger Life Science odhalili, že spolupracujú na riešení problému výroby bezživočíšnych mliečnych bielkovín vo veľkom meradle.

Spoločnosť Fermify so sídlom v Rakúsku vyvíja automatizovanú výrobnú platformu pre kazeín získaný fermentáciou. Spoločnosť začala spolupracovať s firmou Bilfinger – závodnou inžinierskou firmou – s cieľom výrazne znížiť kapitálové výdavky. Hlavnou úlohou spoločnosti Bilfinger je budovať modulárne automatizované presnosť fermentačné lyžiny pre plošinu.

„Sme hrdí na to, že môžeme umožniť túto udržateľnú technológiu“

Podľa Fermify, spolupráca už znížila náklady na fermentačné aktíva trikrát, čo v konečnom dôsledku poskytne veľké-potravinárske spoločnosti s nákladovo efektívne vdom výroby biospracované nový tovar. The platforma je zameraná na spoločnosti bez vlastných biotechnologických kompetencií, ako sú napríklad mliekarne.

Obrázok: Bilfinger Life Science/Fermify

Predbežné financovanie

V máji spoločnosť Fermify oznámila uzavretie kola predbežného financovania s účasťou rôznych investorov v oblasti klimatických technológií a potravín. Spoločnosť uviedla, že nezverejnenú sumu použije na urýchlenie vývoja svojho prvého syrového proof of concept s cieľom dosiahnuť „úplné vyhubenie kráv“ do roku 2027.

Fermify založila Eva Sommer, ktorá predtým spoluzakladala pestovateľa pestovaných tukov Peace of Meat.

„Sme hrdí na to, že môžeme umožniť túto udržateľnú technológiu výroby mlieka a mliečnych výrobkov tým, že dodávame holistické riešenie na výrobu proteínov decentralizovaných v mliekarenských továrňach, čo je riešenie, ktoré umožňuje bezpečný dodávateľský reťazec,“ komentuje Sommer. „Sme veľmi hrdí na to, že popredný svetový poskytovateľ inžinieringu a vybavenia, akým je Bilfinger Life Science, spája svoje sily so spoločnosťou Fermify, aby urýchlil výstavbu riešení CAPEX.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *