Foodie’s Guide to St. Augustine Food & Wine Festival 2021

Festival jedla a vína svätého Augustína je každoročnou oslavou všetkého kulinárskeho. 4-dňový festival ponúka množstvo jedinečných podujatí, na ktorých sa predstavia šéfkuchári celebrít, ocenení vinári, miestni remeselníci a mnoho ďalších.

Hostia si môžu vybrať udalosti, ktorých sa zúčastnia individuálne, a nemusia sa zúčastniť na každom podujatí počas festivalu. Tento rok sa festival konal od 6. mája do 9. mája 2021 a vyzdvihol kuchárov a predajcov z celého pobrežného juhovýchodného regiónu. Všetko sa odohralo v historickom meste St. Augustine na Floride vo World Golf Hall of Fame a World Golf Village Renaissance Resort. Budúci rok festival potrvá od 5. mája do 8. mája 2022.

Boli sme pozvaní zúčastniť sa St. Augustine Food + Wine Festival 2021 od Historické pobrežie Floridyzastupujúci St. Augustine, Ponte Vedra Beach a The Beaches. Tu je vnútorný pohľad na niektoré udalosti, ktorých sa môžete zúčastniť, od majstrovských kurzov požitkárstva až po jazzový brunch a oveľa viac.

Deň 1

Registrácia v hoteli: Homewood Suites by Hilton, St. Augustine San Sebastian

Ak hľadáte hotel v tejto oblasti, úplne nový Homewood Suites by Hilton Poloha St. Augustine je výbornou voľbou. Nachádza sa v pešej vzdialenosti od vinárstva San Sebastian, ktoré je súčasťou svätého Augustína, a nachádza sa priamo pri vode. V cene pobytu sú zahrnuté bezplatné raňajky a hotel ponúka aj bazén, kde sa môžete ochladiť po dlhom dni v horúčavách na Floride.

Suity sú priestranné a majú posteľ king, priestor na posedenie s pohovkou, kuchynku a výhľad na vodu.

Kuchynka obsahuje plnohodnotnú chladničku, drez, mikrovlnnú rúru, umývačku riadu, dostatok úložného priestoru, riad a strieborný riad.

Naša suita mala relaxačný výhľad s výhľadom na vodu.

Tento Homewood Suites by Hilton je úplne nový a je otvorený len niekoľko mesiacov. Vďaka vynikajúcej polohe v spojení s ponúkaným vybavením je to skvelá voľba pre váš ďalší výlet do St. Augustine.

Večera vinárov vo Svetovej golfovej sieni slávy

Víkend St. Augustine Food + Wine s cenou 200 USD na osobu odštartoval Večerou vinárov vo Svetovej sieni slávy zlata. Súčasťou tohto poloformálneho banketu bola šesťchodová večera pripravená čerstvo ocenenými šéfkuchármi a vinármi. Súčasťou podujatia bola aj finančná zbierka v živej aukcii pre Svetovú golfovú sieň slávy a nadáciu Crossroads Foundation Jana Stephensona.

2. deň

Epikurejské majstrovské kurzy

Ďalšími podujatiami, ktoré sa mohli zúčastniť počas víkendu Food + Wine, boli „mimo miesto“ epikurejské majstrovské kurzy. Ponúkali sa viaceré triedy v cene od 50 do 75 USD na osobu. Niektorí sa zamerali na umenie mixológie, zatiaľ čo iní pokrývali tradičné varenie z rôznych oblastí sveta.

Dym na prechádzke

Smoke on the Walk bola BBQ extravagancia s niektorými z najslávnejších grilovacích majstrov a Pitmasters v regióne. Podujatie ponúklo neobmedzené množstvo vzoriek vína, piva a destilátov, ako aj chutné grilované jedlá a živú hudbu skupiny Remedy Tree. Cena Smoke on the Walk bola 89 dolárov na osobu a nachádzala sa na Walk of Champions, World Golf Hall of Fame.

3. deň

Raňajky Rise & Shine

Začnite deň voľna s raňajkami Rise & Shine, ktoré sa konajú v kongresovom centre St. Johns County Convention Center. Táto neformálna ranná udalosť ponúkala ľahké raňajky, ako sú vaječné sendviče, muffiny, čerstvé ovocie, pečivo, jogurt a ďalšie. Zahŕňala tiež neobmedzené mimózy s možnosťou pomarančového a brusnicového džúsu. Nebojte sa, ak ste potrebovali trochu času, bola k dispozícii aj káva stúpať pred vami svietiť. Táto udalosť sa konala od 8:30 do 11:30 a stála 45 USD na osobu.

Okrem mimózy a kávy si raňajkoví hostia mohli vychutnať rôzne čerstvé šťavy.

Hlavná udalosť festivalu jedla a vína svätého Augustína

Jednoznačne najobľúbenejšie podujatie víkendu, Main Event St. Augustine Food + Wine Festival, sa konal na Chodníku šampiónov, Svetovej golfovej sieni slávy od 13:00 do 16:00 Zúčastnili sa desiatky predajcov z celého juhovýchodného pobrežia i mimo neho. ponuka rôznych jedál, vína, remeselného piva, zábavy a dobrôt od miestnych malých podnikov. Odporúčame prísť hneď na začiatok akcie, aby ste mali dostatok času zažiť čo najviac predajcov.

Pri vstupe hostí privítal pohľad na rady a rady predajcov a vystavovateľov rozmiestnených okolo jazera.

Woodchuck Hard Cider je značka cideru so sídlom vo Vermonte, ktorá ponúka inovatívne príchute od ciderov „Mimosa“ po cidery „Pearsecco“. Ak ste fanúšikom sladkých ciderov, Woodchuck je značka práve pre vás.

Naším osobným favoritom bola príchuť „Dark & ​​Dry 802“, ktorá obsahovala chutné tóny karamelu a jablka.

Ďalší predajca, u ktorého sme sa zastavili, bol Veterans United Craft Brewery. Táto veteránmi založená a veteránmi prevádzkovaná značka remeselných pív začala v Jacksonville na Floride. Ron Gamble, bývalý námorný letový dôstojník, a jeho manželka Sheryl vytvorili minipivovar spoločne s cieľom pozitívne vplývať na komunitu a spájať ľudí prostredníctvom nápojov.

Väčšina zamestnancov a dobrovoľníkov spoločnosti sú tiež veteráni Spojených štátov.

Z tých, ktoré sme vyskúšali, boli naše dve obľúbené príchute „Buzzin’ Bee“ (medové ražné pšeničné pivo na obrázku nižšie) a „Raging Blonde“ (zlaté/blond pivo vhodne pomenované).

Šéfkuchár Matt Brown sa zúčastnil aj hlavného podujatia festivalu jedla a vína v St. Augustine Palivové drevo, zážitok z Asada. Leña je gastronomický zážitok z grilovania na živom ohni, ktorý je k dispozícii pre večierky, miesta a špeciálne udalosti po celej severovýchodnej Floride.

Vínna pivnica Carreraso sídlom v St. Augustine, bol len jedným z mnohých ďalších miestnych predajcov ponúkajúcich nápoje, jedlo a tovar počas celého festivalu.

Sieň slávy – VIP salónik

Za príplatok si vychutnajte Main Event z pohodlia VIP salónika Siene slávy. 150 USD vám poskytlo exkluzívny prístup do VIP zóny, kde mali hostia možnosť popíjať neobmedzené množstvo vzoriek vína a kokteilov, ako aj jedlo od viacerých predajcov. Tento salónik ponúkal okrem živej hudby aj kryté sedenie pod stanom.

Vo VIP Lounge boli k dispozícii neobmedzené vzorky Cabernet Sauvignon, Chardonnay a Prosecco, ktoré sa všetky podávali v pohári na víno s nápisom exkluzívne pre hostí VIP Lounge. Tip pre profesionálov: toto tiež poskytlo výhodu štedrejšieho nalievania mimo VIP stanu od zúčastnených predajcov.

K dispozícii boli aj ručne vyrábané koktaily bez príplatku. Vychutnali sme si nápoj z grapefruitu a ibišteka Gin, ktorý bol ľahký a osviežujúci.

Niektorí populárni predajcovia mali vo VIP salóniku ďalšie stánky, čo hosťom umožnilo obísť inak zdĺhavé festivalové rady. Dáma z praclíka je základ svätého Augustína, ktorý podáva lahodne ručne rolované praclíky s dokonalou rovnováhou masla a soli.

GreenWise Market bol sponzorom festivalu a VIP hostia odchádzali domov s krabičkami potu a doskou z údenín vyrobených z čerstvých surovín GreenWise.

4. deň

Jazzový brunch

Augustínsky festival jedla a vína sa skončil záverečným podujatím: Jazzový brunch. Tento elegantný brunch prebiehal od 10:00 do 14:00 a zahŕňal omeletový bar, stanicu na rezanie mäsa a bar so šampanským, ako aj chutné neskoré jedlá ako francúzsky toast, raňajkové zemiaky, čerstvé ovocie, krevetový koktail, miešané vajíčka, muffiny, pečivo, tvarohové dezerty a oveľa viac.

Počas našej cesty sa na Deň matiek konal aj The Jazz Brunch. Na oslavu všetkých úžasných mamičiek, ktoré sa zúčastnili, boli všetky ženy na podujatí pred vstupom privítané krásnou červenou ružou.

Francúzsky toast bol úžasne sladký, s jemnými tónmi čokolády a pomaranča.

Omeletový bar ponúkal polevy ako syr, šunka, paprika, šampiňóny, paradajky, špenát, cibuľa a ďalšie.

Jahodový tvarohový koláč bol fantastický. Doplnené čerstvými jahodovými plátkami bolo sladké, ľahké a plné lahodnej chuti.

Stanica na krájanie mäsa bola obľúbenou davom a počas celého neskorého obeda sa len zriedka nezaobišla bez radu.

Miestny hudobník Sam Pacetti sa postaral o krásne melódie a vokály počas nedeľného ranného brunchu.

Okrem ruží sa každý vrátil domov s pohárom na víno bez stopky, ktorý vám poskytol GreenWise Market.

Či už ste fanúšikom jedla a vína, miestnych remeselníkov, majstrovských kurzov, malých podnikov, živej zábavy alebo všetkého, čo je uvedené vyššie, Festival jedla a vína svätého Augustína vás pokryje. Ak sa chcete dozvedieť viac o festivale, navštívte StAugustineFoodandWineFestival.com. Pre viac informácií o St. Augustine a jeho okolitých plážach navštívte FloridasHistoricCoast.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *