Funkcia molekulárnych proteínov a konopného syra v Demo Day FoodHack 11. októbra – vegkonóm

FoodHack odhalila vysokoúčinné startupy v oblasti potravinárskych technológií Demo Day zajtra 11.10.

FoodHack je nezávislý komunity– platforma, ktorá zvýrazňuje a spája potravinárskych podnikateľov a inovátorov na celom svete. Počas zajtrajšieho Demo Day budú mať vybraní zakladatelia potravinárskych technológií príležitosť prezentovať sa stovkám špičkových investorov z odvetvia.

Pre toto vydanie FoodHack hovorí, že dostal žiadosti z 30+ krajín, z toho dvanásť Food-Tech startupy boli nakoniec vybrané pre túto náročnú online udalosť.

Začínajúce technologické startupy Demo Day

Brett Cotten z Arda Biomaterial (UK): Upcyklácia pivovarských odpadov na výrobu alternatívneho proteínového materiálu, ktorý by mohol nahradiť kožu.

Veronica Fil z Grounded Foods (USA): Nový výrobný proces, ktorý umožňuje použitie konopných semien na vytvorenie lepších alternatív k mliečnym výrobkom.

food tech startup syr
© Grounded Foods

Niklas Wallsargård z Improvin (Švédsko): Projekt na vybudovanie platformy na znižovanie emisií uhlíka pre potravinársky priemysel v rámci ich dodávateľského reťazca.

Juan Pablo Medina z Kaffe Bueno (Dánsko): Sudržateľné, bioaktívne, funkčné, nutričné ​​a lokálne prísady do nutraceutických produktov a produktov osobnej starostlivosti.

Daniel MacGowan z Kinda (Nemecko): Použitie mycélia na výrobu zdravších alternatívnych bielkovín, ktoré sú udržateľnejšie ako sója alebo hrach.

Britta Winterberg z Mycolever (Nemecko): Predstavuje novú platformu využívajúcu jedinečné druhy húb na alternatívnu produkciu bielkovín.

ProteinDistillery
©ProteinDistillery

Antonella De Lazzari z Naturannova (Čile): Predstavuje nový prírodný sladký proteín na rastlinnej báze, ktorý by mohol nahradiť všetky súčasné sladidlá.

Maya Sapir-Mir z PoLoPo (Izrael): Technológia molekulárneho poľnohospodárstva na zvýšenie obsahu bielkovín v hľuzách zemiakov na vytvorenie vaječných bielkovín a ovalbumínu.

Marco Ries z ProteinDistillery (Nemecko): Tvrdí, že vyvinuli prvý prispôsobiteľný vegánsky proteín, ktorý napodobňuje nutričné ​​hodnoty, chuť a textúru živočíšnych bielkovín.

Arne Ewerbeck z Raging Pig Company (Švédsko a Nemecko): Ponúka „prvú slaninu bez ošípaných, ktorá skutočne spĺňa jej očakávania“, čo ľuďom pomôže pri výbere etického a udržateľného bravčového mäsa.

food tech start up alt bacon
© Raging Pig Co

Ben Kramer z Wild Microbes (USA): Predstavuje svoju metódu vývoja mikrobiálnych hostiteľov novej generácie na rýchlejšie a lacnejšie škálovanie produktov získaných fermentáciou.

Ahrum P. z WNWN Food Labs (Spojené kráľovstvo): Vyvinul chuťovo identickú, bezkakaovú alternatívu čokolády pomocou novej fermentácie a potravinárskej chémie.

Na podujatie sa už zaregistrovalo viac ako 300 investorov. Startupy v oblasti potravinárskych technológií v minulom Demo Day vyzbierali od októbra 2021 viac ako 50 miliónov dolárov vrátane spoločností ako MeliBio, Bosque Foods a Hyfe Foods.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *