Future Meat sa stáva veriacim mäsom, pretože sa pripravuje na uvedenie na americký trh – vegconóm

Spoločnosť Future Meat zmenila svoj názov na Believer Meats s okamžitou platnosťou, keďže sa pripravuje na uvedenie produktu na trh. Spoločnosť Believer uvádza, že jej „prevratný proces a technológia vydláždili cestu k tomu, aby sa kultivované mäso o krok priblížilo ku komerčnej životaschopnosti, pričom sa čaká na schválenie regulačnými orgánmi USA“.

„Zatiaľ čo kultivované mäso má svojich skeptikov, my veríme v demystifikáciu technológie“

Vlani v auguste spoločnosť otvorila to, o čom tvrdila, že je to prvé priemyselné zariadenie na kultiváciu mäsa na svete Izrael. Nasledujúci december zakladatelia odhalili 320 dolárov miliónové kolo financovania, ktoré prinieslo celkovú hodnotu spoločnosti na 600 miliónov dolárov, pričom finančné prostriedky čiastočne smerujú na vybudovanie zariadenia v USA, od ktorého sa očakáva prelomenie pred rokom 2023.

Plagát na uvedenie Believer_Meats
© Believer Meats

Prenájom Cargill exec

Vo februári tohto roku bola Nicole Johnson-Hoffman, predtým zo spoločnosti Cargill, najatá ako nová generálna riaditeľka, „v tomto kľúčovom momente, keď sa pripravujeme na spustenie pestovania mäsa v USA“, a tento august spoločnosť odhalila, čo tvrdí. byť prvým pestovaným jahňacím mäsom na svete.

Keď hovoríme o vývoji, Johnson-Hoffman komentuje: „Ľudia sú biologicky podmienení, aby túžili po mäse, ale konvenčné spôsoby, akými sa mäso dnes vyrába, sťažujú dobrý pocit z jeho jedenia. Rebranding našej spoločnosti na Believer stelesňuje smer, ktorý sme si vytýčili, aby sme vybudovali lepšiu budúcnosť výroby mäsa.

Veriaci mäso
© Believer Meats

„Náš vývoj z biotechnologického startupu na spoločnosť zameranú na potravinárske technológie je míľnikom na ceste k širokému prijatiu pestovaného mäsa a čo je dôležité, signalizuje, že sa blížime k komerčnému spusteniu,“ dodáva.

“Dôvera v naše poslanie”

Prof. Yaakov Nahmias, prezident, zakladateľ a hlavný vedecký pracovník spoločnosti Believer, hovorí: „Zmena nášho mena hovorí o našej dôvere v naše poslanie umožniť všetkým budúcim generáciám jesť mäso. Náš tím vytvoril revolučnú technológiu, ktorá predbehla oblasť z hľadiska nákladov, bezpečnosti a skúseností s produktom.

„Zatiaľ čo kultivované mäso má svojich skeptikov, veríme v demystifikáciu technológie a kritické preukázanie toho, že existuje lepší spôsob výroby mäsa prostredníctvom otvorenej vedy a inovácií. Keďže dopyt po mäse v nasledujúcich desaťročiach naďalej rastie, súčasný konvenčný mäsový priemysel nebude schopný uspokojiť potrebnú ponuku. Preto veríme, že kultivované mäso je potrebné na zabezpečenie zdravej, udržateľnej a dostupnej výživy pre budúce generácie.“

Logo Believer_Meats
© Believer Meats

Nová značka bola vyvinutá v spolupráci s poprednou brandingovou a dizajnérskou agentúrou Red Antler. Michael LenahanVýkonný viceprezident pre globálnu komercializáciu spoločnosti Believer uvádza, že nový názov „je dôkazom nášho úprimného presvedčenia, že existuje lepší spôsob výroby mäsa, ktoré je chutné, výživné a nákladovo efektívne.

„Naša DNA má korene v bioinžinierstve a konvenčný a rastlinný mäsový priemysel dopĺňame s pragmatickou presnosťou inžinierov, aby sme na trh priniesli viac možností. Veriaci je vášnivý a optimistický, rovnako ako úžasní ľudia za značkou.“

„Sme si istí, že naša nová identita pritiahne ľudí prostredníctvom rovnováhy inovácií a vkusu,“ pokračuje Johnson-Hoffman. “Veriaci sa vracia k zdroju budúcnosti, po ktorej túžime.”

Pre viac informácií navštívte believermeats.com a sledujte Believer na Facebooku, Twitteri, Instagrame a LinkedIn.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *