Generasi Dairy-Free Festival sa prvýkrát koná v Jakarte – vegconóm

V dňoch 22.-25.9. Vegánsky sprievodca Jakartou hostilo nové podujatie Generasi Dairy-Free Festival, vôbec po prvýkrát.

Na festivale, ktorý bol považovaný za prvý svojho druhu v Ázii, vystavovalo 40 značiek bezmliečne a rastlinné potraviny a nápoje. Medzi nimi boli okrem iného sladkosti, zákusky, zmrzliny a káva.

Uskutočnili sa rôzne talkshow a workshopy vrátane panelovej diskusie tzv The Vstať z Alternatíva mlieko: Je a Dopyt pre Alternatíva Mlieko Tu do Pobyt? Uskutočnila sa aj súťaž Alternative Milk Latte Art, ktorú sponzorovali značky rastlinného mlieka Oatly, Milk Lab, V-Soy a Orasi.

© Jakarta Vegan Guide

Závod so sídlom v Indonézii

Zatiaľ čo indonézsky trh s rastlinami je stále v plienkach, veci sa pomaly menia. Krajina je teraz domovom alternatívnych výrobcov mäsa Green Butcher a Meatless Kingdom a reťazce ako Starbucks ponúkajú rastlinné možnosti.

Jakarta Vegan Guide zdôrazňuje, že zvýšenie bezmliečnych jedál je obzvlášť dôležité, keďže 66 % dospelých Indonézanov netoleruje laktózu. To bola súčasť inšpirácie festivalu.

„Zabezpečili sme, aby náš výber nájomníkov, najmä stánky s jedlom a nápojmi, vyhovoval rôznym typom diétnych obmedzení, ako je bezlepkový, bez orechov a bez cukru,“ povedal spoluzakladateľ Jakarta Vegan Guide Firmansyah Mastup. . „Naším cieľom je vyvrátiť mýtus, že výtvory bez mlieka nie je možné realizovať, a všeobecný predpoklad, že sú nudné, bez chuti a nechutné. Vybrali sme preto len odlíšené značky, pri ktorých sme si boli istí, že sa budú páčiť každému.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *