GH Bass uvádza na trh prvé veganské mokasíny Weejun z kaktusovej kože Desserto

Americká značka obuvi GH Bassznáma tým, že v roku 1936 predstavila prvé penny mokasíny, oznamuje, že uvádza na trh dve vegánske verzie svojho klasického mokasína Weejun vyrobeného z Dezert kaktusová koža.

„Prelomová“ udržateľnosť

Nové Cactus Leather Weejun Loafers uvedené na jeseň/zimu 2022 obsahujú alternatívnu kožu vyvinutú z nopálových kaktusových listov a sú dostupné v zelenej, bordovej a čiernej farbe. Loafers obsahujú mäkké vložky a vložky z kaktusovej kože, voskové prešívané švy a tradičná ľahká podrážka Weejuns.

Cactus Leather Loafers sú k dispozícii na webovej stránke GH Bass a maloobchodne za 202 dolárov.

Vegánske kožené mokasíny
©GH Bass

Atraktívna alt-koža

Založil Adrián López Velarde a Marte Cázarez, ocenená kaktusová koža Desserto rýchlo prerazila do sveta udržateľnej módy ako atraktívna alternatíva kože bez toxínov a krutosti.

Po svojom spustení v roku 2020 spoločnosť podpísaný distribučnú zmluvu s globálnym maloobchodným predajcom módy H&M a spolupracuje s celým radom významných spoločností vrátane BMWGivenchy, Woodwatch a Everlane začlenili svoju kožu do všetkého od autosedačiek a remienkov na hodinky až po luxus detské čižmy.

Dezert z kaktusovej kože
©Desserto

V an rozhovor s vegconomistom, zakladatelia Desserto zdieľali: „[T]niet pochýb o tom, že spotrebiteľský prístup k udržateľným materiálom všade dramaticky rastie. Okrem toho dopyt spotrebiteľov nie je jediným hnacím motorom trvalo udržateľných materiálov. Samotné priemyselné odvetvia musia prijať udržateľné politiky, aby rástli a prežili.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *