GoodMills prevezme predajné a aplikačné aktivity strukovinových múk Müller’s Mühle – vegkonóm

GoodMills Innovation je začať prevádzkovať predajné, marketingové a aplikačné technologické aktivity výrobcu strukovinovej múky Mueller’s Mühle Business Solution.

GoodMills hovorí, že sortiment múky doplní vlastnú ponuku obilnín a strukovín. Obe spoločnosti už zastrešujú rovnakú korporáciu, ale je nádej, že fúzia – ktorá vytvorí divíziu s názvom Plant-Based Proteins – využije existujúce synergie. Bude tiež spájať odborné znalosti spoločností v oblasti európskeho predaja, aplikačnej technológie a vývoja produktov.

Po zlúčení 1. októbra sa Müller’s Mühle zameria na získavanie zdrojov, dodávky surovín, výrobu a riadenie kvality, zatiaľ čo GoodMills Innovation prevezme všetky aspekty B2B aktivít v oblasti ingrediencií.

GoodMills preberá predajné aktivity Müllera v Mühle
© Goodmills Innovation

produkty GoodMills

Minulý rok spoločnosť GoodMills oznámila spoluprácu s potravinárskou technologickou spoločnosťou Equinom na vytvorení nového druhu žltého hrachu. Cieľom bolo vyvinúť odrodu bez nežiaducich príchutí a ideálneho proteínového zloženia, ktorá by sa používala vo výrobkoch, ako sú mäsové a mliečne alternatívy a cestoviny.

V septembri 2021 spoločnosť GoodMills oznámila, že vyvinula nový rad textúr vyrobených z pšenice, sóje a hrachu, ktoré sú navrhnuté tak, aby zlepšili senzorické vlastnosti altového mäsa a produktov z morských plodov.

„V úzkej spolupráci s Müller’s Mühle budeme ďalej rozširovať segment inovatívnych strukovinových múk,“ povedal Dr. Gregor Peter, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti GoodMills Innovation. „Obe produktové rady sa tiež dokonale dopĺňajú. Spolu s naším know-how aplikačnej technológie, technikami zušľachťovania na mieste a porozumením trhu existuje veľa nového potenciálu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *