Green Boy Group najala bývalého generálneho riaditeľa Interfood Jeroena van den Heuvela ako výkonného riaditeľa

Dodávateľ rastlinných bielkovín Skupina zelených chlapcov oznamuje, že najala Jeroena van den Heuvela, bývalého generálneho riaditeľa globálneho dodávateľa mliečnych výrobkov Interfood, ako svojho nového výkonného riaditeľa.

„Nikdy som nevidel, aby spoločnosť rástla tak rýchlo a mala taký pozitívny vplyv“

Okrem riadenia každodenných operácií spoločnosti Green Boy bude Jeroen dohliadať na prijímanie zamestnancov a poskytovať strategické vstupy na zvýšenie komerčných aktivít spoločnosti.

„Posledné dva roky som bol spojený s Green Boyom cez poradnú radu, čo mi umožnilo celkom dobre spoznať spoločnosť,“ povedal Jeroen. „Energia a kreativita, ktorú tím Green Boy prináša na stôl, je úžasná. Nikdy som nevidel, že by spoločnosť rástla tak rýchlo a mala taký pozitívny vplyv na potravinársky priemysel. Je naozaj vzrušujúce, že môžem svojimi skúsenosťami prispieť zmysluplným spôsobom k ďalšiemu zvyšovaniu expanzie Green Boy.“

Green Boy Vegan Nuggets
©Zelený chlapec

Funkčné proteíny

Spoločnosť Green Boy, založená v roku 2016, dodáva rad ingrediencií na vytvorenie realistickejších rastlinných mäsových a mliečnych výrobkov. V roku 2020 bola spustená Plant-Meat Protein™opísaný ako „mäsový“ rastlinný proteínový prášok bez GMO na zlepšenie pocitu v ústach, výživy a textúry rastlinných hamburgerov, párkov a ďalších.

V roku 2021 spol odhalený Plant-Dairy Protein™, funkčný prášok na zlepšenie mliečnych vlastností rastlinných syrov, mlieka, jogurtov, masla a iných produktov.

Proteínový prášok Green Boy
© Green Boy Group

„Sme radi, že máme Jeroena na palube našej zelenej lode,“ hovorí Peter van Dijken, spoluzakladateľ Green Boy. “Naše plachty sú nastavené správnym smerom, čo vedie k tomu, že naša loď je čoraz väčšia.”

Pokračoval: „Interfood a Green Boy sú vo svojej pozícii dodávateľov prísad podobné spoločnosti. Avšak namiesto toho, aby sme sa zamerali na tradičné mliečne prísady, ako je Interfood, otriasame odvetvím našimi inovatívnymi, rastlinnými potravinovými prísadami a trhovým prístupom. Keďže sme mladšia spoločnosť, túžime sa od Jeroena naučiť, ako zodpovedne pestovať náš rast v rokoch, ktoré sú pred nami.“

Ďalšie rozšírenie

Green Boy, pôvodne so sídlom v Los Angeles a Amsterdame, otvoril kanceláriu v Sydney v Austrálii v roku 2021 a odvtedy expandoval do Hong Kongu s plánmi otvoriť nové kancelárie v Chicagu (2023) a New Yorku (2024).

„Viete, Green Boy je oveľa viac než len dodávateľ rastlinných ingrediencií,“ vysvetľuje Frederik Otten, spoluzakladateľ a majiteľ Green Boy. „Za posledné tri roky sme vyvinuli rastlinný proteín, ktorý skutočne funguje, čo sa zhmotnilo v našich líniách Plant-Meat Protein™ a Plant-Dairy Protein™. Zriadili sme tiež populárnu maloobchodnú linku v USA prostredníctvom produktov Green Boy a vybudovali sme rozsiahle potravinové laboratórium v ​​Los Angeles. Ďalej otvoríme Proteínové inovačné centrum s názvom „GRIP“ v Los Angeles a kancelárie v Chicagu a New Yorku.“

Zakladatelia Green Boy
©Green Boy Group

Dodal: „Naším cieľom je narušiť potravinársky priemysel tým, že sa rastlinné zložky potravín stanú dostupnejšími a cenovo dostupnejšími. Pripravuje sa kampaň, ktorá upevní pozíciu Green Boya ako katalyzátora „Reformácie potravín na báze rastlín“. Táto rastlinná potravinová reforma potrebuje riadiaceho „reverenda“ a nemohli sme si želať lepšieho ako Jeroen.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *