Grilovaná kukurica a paradajkový šalát – jednoduchá chuť

Tento kukuričný a paradajkový šalát je tou najlepšou letnou prílohou! Je to premiešané s krémovým avokádom, červenou cibuľou a domácim šalátovým dresingom z čerstvej bazalky. Je to absolútne chutné a vždy poteší dav!

Biely tanier s kukuricou a paradajkovým šalátom, ktorý sedí na drevenej doske. Šalát je poliaty zelenými bylinkami a bylinky sú naaranžované aj vedľa taniera.

Ak ste fanúšikom letnej kukurice a paradajok, budete chcieť vyskúšať tento šalát z grilovanej kukurice a paradajok. Ingrediencie sú naozaj jednoduché, no každé sústo spieva so všetkými správnymi príchuťami!

Je mierne sladká, dokonale bylinková a trochu krémová s pridaným avokádom.

Naozaj by som mohol mať tento šalát celé leto a nikdy by som ho neomrzel. Som si celkom istý, že sa vám a vašej rodine bude páčiť rovnako ako nám!

Ingrediencie – čo potrebujete

Na tento šalát budete potrebovať niekoľko ingrediencií: čerstvé paradajky (akýkoľvek druh sa vám páči!), čerstvá bazalka, avokádo, červená cibuľa, kukuricaa môj obľúbený zálievka z červeného vínneho octu (prísady na karte receptu!).

Drevená doska na krájanie, na ktorej sú naaranžované ingrediencie na kukuricu a paradajkový šalát.

Tipy na úspech

Najlepšie paradajky na šalát – Na tento šalát rada používam cherry paradajky, paradajky, brandywine, trojfarebné paradajky a akékoľvek iné paradajky na sústo. Môžete použiť takmer akúkoľvek paradajku! Paradajky ale určite používajte pevné a sladké, nič príliš vodnaté.

Čerstvé bylinky sú nevyhnutnosťou! – pre najlepšiu chuť vrelo odporúčam používať iba čerstvú bazalku. Sušené bylinky jednoducho nemajú rovnakú chuť.

Pridajte proteín! Skombinujte tento šalát s ďalším proteínom, ako sú fazuľa garbanzo alebo šošovica ako zdravá rastlinná možnosť alebo grilované kura, ryba alebo dokonca steak!

Spôsoby varenia kukurice – tento recept si vyžaduje grilovanie kukurice, čo samozrejme dodáva dokonalú zuhoľnatenú chuť. Ale ak nemáte čas na grilovanie (alebo ak nemáte ani gril), môžete ho aj dusiť/variť, kým sa neuvarí!

Pridajte zeleň! Ak by ste chceli do tohto šalátu pridať trochu viac, môžete ho podávať na zelenine, ako je špenát, miešaná zelenina alebo nakrájaný kel.

Ako dlho vydržia zvyšky? Tento šalát by sa dal uchovávať v chladničke asi 2-3 dni. Chuť sa bude marinovať aj s dresingom, ktorý je ešte lahodnejší! Pre maximálnu čerstvosť uchovávajte vo vzduchotesnej nádobe.

S čím to podávať

Tento šalát sa skvele hodí takmer ku každému letnému jedlu! Podávajte s obľúbeným grilovaným proteínom (ako je ryba, steak alebo kuracie mäso). Krásne by sa hodil aj k obľúbenému pečenému kuraciemu mäsu s citrónom a zemiakmi v mojej rodine, alebo ak máte radi taliančinu, vyskúšajte náš klasický baklažánový parmezán. Nech už sa rozhodnete pre čokoľvek, som si istý, že sa vám bude páčiť!

Biely tanier s kukuricou a paradajkovým šalátom s listami čerstvej bazalky na vrchu.

Ak ste skúsili toto Grilovaná kukurica a paradajkový šalát recept alebo akýkoľvek iný recept, nezabudnite ohodnotiť recept a dajte mi vedieť, čo si myslíte. Rád vás počujem! Môžete ma tiež sledovať PINTEREST, INSTAGRAMa FACEBOOK pre viac obsah hodný túžby.

Tento kukuričný a paradajkový šalát je tou najlepšou letnou prílohou! Je to premiešané s krémovým avokádom, červenou cibuľou a domácim šalátovým dresingom z čerstvej bazalky. Je to absolútne chutné a vždy poteší dav!

Porcie 6

kurz:

Šalát

Kuchyňa:

americký

Značky:

kukuričný a paradajkový šalát, paradajkový avokádový a kukuričný šalát

Vhodné do mrazničky:

Nie

Kalórie: 290 kcal

 • 2
  kukuričné ​​klasy
  malo by to predstavovať asi 1 vrchovatú šálku kukurice
 • 2
  poháre
  nakrájané paradajky
 • 1/4
  pohár
  plátky červenej cibule
 • 1
  avokádo
  kôstku vyberieme a nakrájame

Červené víno Basil Vinaigrette

 • 1/2
  pohár
  kvalitný olivový olej
 • 1/4
  pohár
  červený vínny ocot
 • 3/4
  lyžička
  cesnakový prášok
 • 1
  Polievková lyžica
  med alebo javorový sirup
 • 1/4
  pohár
  nasekanú čerstvú bazalku
 • veľkorysá štipka čierneho korenia a soli
 1. Pripravte dresing: Najprv pridajte všetky ingrediencie na šalátový dresing do misky, uzavrite ju vekom a pretrepávajte, kým sa ingrediencie nespoja. Odložte na neskôr.

 2. Grilujte kukuricu: Potom nastavte gril na strednú teplotu a umiestnite kukuricu priamo na grily. Varte 2-3 minúty zo všetkých strán, kým mierne nezuhoria.

 3. Odstráňte kukuricu z klasu: vyberte kukuricu z grilu a pomocou klieští držte horúcu kukuricu. Použite nôž a opatrne odrežte kukuricu z klasu na tanier alebo dosku.

 4. Zostavte šalát: Potom položte na tanier paradajky, kukuricu, plátky avokáda a červenú cibuľu. Potom navrch pokvapkajte šalátový dresing. (Pred podávaním dresing poriadne pretrepte). Podávajte a užívajte si!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *