Grilované poháre Pina Colada Sundaes – pečenie kúskov

Grilovaná Pina Colada Sundae

Pina coladas sú pôžitkárskou tropickou dovolenkou v pohári. Urobím si ich doma ako pochúťku, kedykoľvek budem mať náladu, ale veľmi rada ich podávam pre dav ľudí na párty alebo pri varení. Tieto grilované poháre Pina Colada sú spestrením tohto klasického nápoja, ktorý je skvelým spôsobom, ako zavŕšiť každú letnú grilovačku. Poháre sú vyrobené z čerstvého grilovaného ananásu a krémovej kokosovej zmrzliny,

Budete chcieť začať s celým, čerstvým ananásom – najmä ak plánujete zarobiť dosť pre dav. Nakrájajte ananás na okrúhle plátky s hrúbkou 1/2 palca a položte priamo na gril. Varte pri nízkej teplote 2-4 minúty z každej strany, kým nezostanú pekné grilovacie stopy a ananás nebude šťavnatý. Ananás bude, samozrejme, šťavnatý, keď začnete, ale teplo grilu vytiahne ešte viac. Ak váš ananás ešte nie je úplne zrelý, naplánujte si minútu alebo dve navyše, aby sa niektoré cukry v ovocí skaramelizovali.

Keď je ananás ugrilovaný, preložíme ho na reznú dosku a odrežeme vonkajšiu šupku. Dôvod, prečo som to odrezal, je ten, že je oveľa jednoduchšie grilovať ananás vo veľkých plátkoch, ako ošúpať celý ananás a presúvať ďalšie klzké plátky! Potom odrežte ovocie z ananásu a nechajte jadro. Ak máte vykôstkovač ananásu, kľudne si ananás vopred zbavte jadierok.

Na zostavenie pohárov nakopte grilované ovocie do dezertných misiek a navrch dajte veľký kopček kokosovej zmrzliny. Vlastne som použil domáci kokosový mrazený jogurt v tomto pohári, ale skvele poslúži aj vaša obľúbená kokosová zmrzlina. Aby ste tomu dodali naozajstný záver pina colada – ak ste dospelý fanúšik koktailov ako ja – pred podávaním pokvapkajte vrch každého pohára 1/2 uncí rumu. Tmavý rum je skvelý, ale mne sa veľmi páči Plantation Pineapple Rum pre ešte viac ananásovej chuti. Ak nepijete, pred podávaním zmrzlinu pokvapkajte trochou karamelu.

Grilované poháre Pina Colada Sundaes
1 celý, čerstvý ananás
2 litre kokosovej zmrzliny
1/2 oz rumu na pohár
karamelová omáčka

Z ananásu odstráňte lístky (ak chcete, odložte si ich na ozdobu).
Nakrájajte ananás na 1/3-1/2 palcové kolieska, pričom odstráňte hornú a spodnú časť ananásu.
Predhrejte gril na stredne nízku teplotu. Plátky ananásu grilujte 2-4 minúty z každej strany, kým sa neobjavia pekné grilovacie stopy a ananás nebude šťavnatý a mierne skaramelizovaný.
Preneste ananás na dosku na krájanie a odstráňte vonkajšiu šupku z ananásu. Grilované ovocie nakrájajte na 1/2-1 palcové kúsky.
Naskladajte ovocie do dezertných misiek a na vrch každej dajte veľký kopček kokosovej zmrzliny. Ak chcete, pokvapkajte 1/2 oz rumu a trochou karamelovej omáčky.
Zvyšky grilovaného ananásu je možné schladiť na neskoršie použitie.

Vyrába 8-10 pohárov, v závislosti od veľkosti ananásu

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *