Grilovaný steak a šalát Portobello

Grilovaný steak a šalát Portobello s javorovým sójovým dresingom je sladko-slaná dokonalosť šalátu!

Dostávate newsletter Overtime Cook? Je plná receptov, kuchynských tipov a ďalších! Kliknite sem a zaregistrujte sa.

Myslím si, že pokiaľ ide o steakový šalát, existujú dva tábory. Niektorí ľudia sú ako…STEAK ROBÍ ŠALÁT OVEĽA LEPŠÍM!! Zatiaľ čo iní majú pocit, že steakový šalát je v skutočnosti len malá hra „nájdite steak v šaláte“, viete?

Je jasné, že som v prvom tábore. Šalát je dobrý. Steakový šalát je SUPER! A tento grilovaný steak a šalát Portobello s javorovým sójovým dresingom je určite na vyššej úrovni. Téma tohto šalátu je do značnej miery sladká a slaná – tým najlepším možným spôsobom.

V dresingu je sladký javor, spojený so slanou sójovou omáčkou. Šalát dostane trochu pikantných húb portobello, aby sa naozaj pekne pohrali so sladkým a šťavnatým mangom. Pridajte do zmesi dokonale prepečený steak a máte skutočne lahodné jedlo, ktoré určite poteší aj tých, ktorí pri vašom stole nemilujú šaláty!

Časté otázky o grilovanom steaku a šaláte Portobello:

Prejdite cez FAQ, aby ste sa dostali k receptu.

Môžem použiť inú formu steaku, okrem ustricového steaku?

Áno, určite môžete. Akýkoľvek steak, ktorý máte radi a ktorý sa dobre opečie, bude vo vnútri slúžiť ako stredne vzácny steak. Jedným z mojich najobľúbenejších kusov mäsa na prípravu steakového šalátu je London Broil.

Môžem do tohto šalátu pridať niečo na chrumkanie?

Môžeš! Pridal by som chrumkavú cibuľu, ako je francúzska, kandizované pekanové orechy alebo chrumkavé rezance chow mein. Ale môžete sa s tým pohrať a zabaviť sa – som si istý, že to bude chutné tak či tak!

Mám hodiť šalát alebo ho podávať usporiadaný ako na fotografii?

Pokiaľ ide o šaláty, vždy som rozpoltený v diskusii naaranžovanej a hádzanej! Na jednej strane absolútne milujem vzhľad krásneho naaranžovaného šalátu so všetkými pekne zobrazenými komponentmi. Je tiež pekné, že hostia presne vidia, čo je v šaláte.

Nemám však rád, keď sa aranžovaný šalát podáva nevyvážene, aby sa vám na každom tanieri nerozložili všetky zložky rovnomerne. A pokvapkať dresing na vrchu určite nie je to isté ako ho prehodiť a uistiť sa, že každý kúsok je správne oblečený!

Moje riešenie je jednoduché! Naaranžujem svoje šaláty, podávam ich tak, aby ich každý videl (áno, som tak trochu paráda!) a potom to hodím priamo tam na stôl, aby to každý videl a tiež si to užil.

Nemám rád môj steak taký ružový! Môžem to uvariť, aby bolo viac hotové?

Samozrejme môžete – uvarte si mäso na požadovanú teplotu! Za najjemnejšie a najšťavnatejšie považujem medium-rare (na obrázku), ale určite so mnou nemusíte súhlasiť!

Môžem použiť niečo namiesto javorového sirupu do dresingu?

Javorový sirup môžete nahradiť medom, agáve, alebo dokonca štipkou cukru či sladidla. Nech už robíte čokoľvek, prosím, nepoužívajte palacinkový sirup – je to len kukuričný sirup s pridanou umelou javorovou príchuťou!

Aký zelený šalát je pre tento recept najlepší?

Na fotke som použil rímsky šalát, lebo taký som mal. Špenát alebo jarná zmes sú však fantastické možnosti aj pre tento recept!

Môžem použiť balenú limetkovú šťavu namiesto čerstvo vylisovanej limetky?

Môžete, ale musím vás varovať, že chuť balenej limetkovej šťavy sa jednoducho nedá porovnať s čerstvou! Ak ho používate, ochutnajte dresing a podľa potreby upravte korenie.

Ako môžem pripraviť tento šalát vopred?

Steak je možné pripraviť 1-2 dni vopred a skladovať v chladničke. Pre najlepšie výsledky ho radšej nakrájam tesne pred podávaním. Huby môžeme skladovať v chladničke aj 1-2 dni.

Šalátový dresing je možné pripraviť aspoň týždeň vopred, dokonca aj dva. Dresing skladujte vo vzduchotesnej nádobe v chladničke. Môžete použiť plastovú nádobu, sklenenú nádobu, ako je murovaná nádoba, alebo použiť moju obľúbenú: plastovú stláčaciu fľašu, vďaka ktorej je dávkovanie dresingu oveľa jednoduchšie! Kliknutím sem kúpite ten, ktorý používam.

sledujete @nadčasový kuchár už na Instagrame?

Grilovaný steak a šalát Portobello

autor:

Ingrediencie

Steak a huby:

 • 2 steaky z ustríc (celkovo približne 1 lb)
 • Olivový olej
 • Soľ
 • Pepper
 • 3-4 klobúčiky húb portobello, nakrájané na plátky

Obliekanie:

 • ⅓ šálky olivového oleja
 • 1 ½ lyžičky sójovej omáčky
 • 2 polievkové lyžice balzamikového octu
 • 2 polievkové lyžice javorového sirupu
 • Šťava z jednej limetky
 • 1 lyžička čili prášku

šalát:

 • 8 uncí šalátu alebo zeleniny podľa vášho výberu
 • 1 avokádo, nakrájané na plátky
 • 1 mango, nakrájané na plátky

Inštrukcie

Pripravte steak a huby:

 1. Mäso ochutíme soľou a korením, potom pokvapkáme olivovým olejom.
 2. Rozohrejte veľkú panvicu alebo grilovaciu panvicu na vysokú teplotu. Steaky opekajte minútu alebo dve z každej strany, potom otočte oheň na stredne nízku teplotu a pokračujte v pečení, kým mäso nedosiahne požadovanú teplotu, asi 130 stupňov pre medium rare. (Pozri poznámku o alternatíve pre varenie sous vide.) Pred krájaním odložte na asi 10 minút na odpočinok.
 3. Zapnite teplo na panvici späť na maximum. (Neumývajte – mäso dodá hubám skvelú chuť.) Pridajte olivový olej, plátky húb, soľ a čierne korenie. Varte za občasného miešania asi 5 minút, kým sa huby nerozvaria. Odložíme nabok vychladnúť.

Pripravte dresing:

 1. Zmiešajte všetky ingrediencie v malej miske alebo nádobe. Dobre prešľahajte alebo pretrepte, aby sa spojili. Odložte bokom.

Zostavte šalát:

 1. Zmiešajte šalát, avokádo, mango, nakrájaný steak a huby vo veľkej šalátovej mise. Pridajte dresing a premiešajte, aby sa spojil.

Plánovať vopred:

 1. Obliekanie je možné pripraviť až týždeň vopred. Steak a huby je možné pripraviť deň alebo dva vopred. Šalát by mal byť zostavený čerstvý.

Poznámka:

 1. Ak vlastníte ponorné obehové čerpadlo na varenie sous vide, môžete ho použiť na prípravu steaku podľa tohto receptu. Mäso pečieme pri 131 stupňoch (pre prepečenie znázornené na fotografii) 2-4 hodiny. Vyberte z vodného kúpeľa, potom naň pokvapkajte olej, soľ a korenie. Na každej strane opekajte necelú minútu.

3.4.3177

Nástroje potrebné pre tento recept:

Grilovacia panvica

Šľaháme

Teplomer na mäso

Ak sa vám páči tento recept, bude sa vám páčiť aj:

Grilovaný šalát z úrody kura

Cesnakový bazalkový steak šalát

Grilované kura a grapefruitový šalát

Grilované kura a kukuričný šalát

Páči sa vám tento recept? Moje kuchárske knihy si úplne zamilujete!

Sú tiež skvelým darčekom!

Pre nákup kliknite sem Niečo sladké.

Pre nákup kliknite sem Skutočné kóšer varenie

Pre nákup kliknite sem Viac kóšer varenia v reálnom živote

Nikdy nezmeškajte nový recept! Sledujte ma pre všetky aktualizácie na:

Facebook| Instagram | Twitter | Pinterest

Ďakujeme, že ste sa zastavili! Viem, že si tento šalát zamilujete rovnako ako my! – Miriam

Zverejnenie: OvertimeCook.com je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorého cieľom je poskytnúť stránkam prostriedky na zarábanie poplatkov za inzerciu prostredníctvom reklamy a prepojenia na amazon.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *