Grind One kávovar Nespresso. Je to dobré? Kevova recenzia z roku 2023

Ak hľadáte najlepší kávovar Nespresso, potom ak máte radi špeciálnu kávu, pravdepodobne ste už počuli o kávovare Grind One kompatibilnom s Nespresso, ktorý predáva Grind, pražiareň kávy v Shoreditch, s niekoľkými kaviarňami po celom Londýne. .

Hovorím, ak máte radi špeciálnu kávu, pretože kávovar Grind One Nespresso je stroj kompatibilný s Nespresso, a nie oficiálny kávovar Nespresso.

Každý, kto si kúpil značku Nespresso, pravdepodobne nebude mať Grind One na svojom radare, ale mám podozrenie, že ak ste nadšenec špeciálnej kávy, ktorý hľadá kompatibilný stroj, aby ste si mohli vychutnať rýchlo rastúci sortiment špecialít Nespresso kompatibilné moduly na trhu, že Grind One je vo vašom užšom výbere, a preto ste pravdepodobne skončili tu.

Stroje Nespresso verzus stroje kompatibilné s Nespresso

Pre prípad, že by ste si neboli vedomí, tak ako existujú kapsuly kompatibilné s Nespresso a kapsuly Nespresso, existujú aj kávovary kompatibilné s Nespresso, ako aj „Nespresso kávovary“.

Hlavný rozdiel medzi Nespresso a Nespresso kompatibilnými je v tom, že originálne kávovary Nespresso sa vyrábajú na základe licenčnej zmluvy so spoločnosťou Nespresso a technológia varenia je vo všetkých týchto strojoch rovnaká, ako potvrdil Nespresso pre NY Times podľa tento článok.

Čo presne myslia pod pojmom „technológia varenia“, nie je úplne jasné, predpokladám, že ide len o varnú jednotku, tiež známu ako varná komora, aj keď existujú nejaké špecifické pravidlá týkajúce sa teploty varenia a tlaku pre značky, ktoré vyrábajú stroje v licencii, nie som si 100% istý.

Je zrejmé, že kávovary Nespresso sú vyrobené pre kapsuly Nespresso, a to je pravdepodobne dôvod, prečo je varná jednotka úplne rovnaká vo všetkých pôvodných zariadeniach Nespresso.

Boli časy, keď jedinými dostupnými kávovarmi Nespresso boli schválené originálne kávovary Nespresso s Nespresso varnými jednotkami a jediné struky, ktoré ste pre ne mohli získať, boli originálne kapsuly Nespresso.

Toto sa zmenilo, keď dualita prišla malá (aspoň na porovnanie) britská firma predávajúca kompatibilné moduly, ktorá musí mať obrovský pár… OČI (vytiahnite myseľ z žľabu, čo ste si mysleli, že chcem povedať? 😉 ) s v ktorom boli schopní jasne vidieť spôsob, ako vyhrať tento prípad Dávida a Goliáša.

Napriek maximálnemu úsiliu Nestlé, ich obrovským vreckám a neuveriteľnému tímu právnikov, ktorí podporili ich patent, Dualit zvíťazil. Tým sa otvorili stavidlá pre ďalšie kompatibilné kapsle Nespresso a to, čo sme videli vo svete špeciálnej kávy, je postupný nárast počtu malých dávkových pražiarní ponúkajúcich svoju kávu vo forme kapsúl.

Takže pre tých z nás, ktorí si radšej kupujú kávu z malých dávkových pražiarní, ktorí majú radi jemnejšie nuansy čerstvo praženej vysokokvalitnej kávy, sú kapsuly kompatibilné s Nespresso ďalším spôsobom, ako si vychutnať druh kávy, ktorý milujeme.

Ak ste už investovali napríklad do značky Nespresso, máte jedno z ich predplatných a zvyčajne pijete originálne kapsuly Nespresso, pravdepodobne budete hľadať kávovar Nespresso s logom Nespresso, v takom prípade budete pravdepodobne robte to, čo robí veľa ľudí, a vezmite si predplatné Nespresso, ktoré vám za mesačný poplatok poskytne stroj a kapsuly.

Ak vás mimochodom zaujímajú oficiálne kávovary Nespresso, pozrite si:

Best Nespresso Machines

Mnoho ľudí, ktorí sa venujú špeciálnej káve, však v skutočnosti nemiluje Nespresso alebo ich materskú spoločnosť a je pravdepodobnejšie, že si kúpia kávovar na kapsle, ktorý bude obsahovať kapsle kompatibilné s Nespresso, než aby si kúpili originálny kávovar Nespresso.

Tak či onak, dosť bolo vaflí, poďme hovoriť o stroji:

Zomeľte jeden stroj nespresso.

Check Price - Grind

Vlastnosti:

Nádrž na vodu: 1,2 l
Kapacita zásobníka na kapsuly: 15 (16 jedným stlačením)
Rozmery: Šírka 18,6 cm x výška 25,9 cm x hĺbka 33,6 cm
Maximálna výška šálky: 10 cm s odkvapkávačom, 15,7 cm bez odkvapkávača
Materiály: Nehrdzavejúca oceľ
Automatické vypnutie?: nie
Ovládanie: Prepínače a tlačidlá v štýle lietadla
Načítanie pod: Páka

Začnime teda so samozrejmosťou, je zrejmé, ak poznáte aspoň tradičné espresso kávovary, ten mletý vyzerá oveľa viac ako mini taliansky pákový espresso kávovar než Nespresso stroj, a som si celkom istý, že toto nie je náhoda.

Toto je určené pre milovníkov špeciálnej kávy, ktorí považujú kávovar kompatibilný s Nespresso za spôsob, ako si vychutnať špeciálnu kávu vo forme kapsúl, takže vyzerať ako kávovar skupiny E61 s pákou je šikovným krokom a zároveň je veľmi jedinečný, Nikdy som nevidel taký stroj.

Keď som prvýkrát videl túto reklamu, myslel som len na to, že to vyzerá veľké, a myslím, že to bol len môj mozog, ktorý očakával, že bude mať podobnú veľkosť ako tradičný stroj na espresso, ktorý jeho dizajn napodobňuje. Keď som ho však rozbalil, bolo jasné, že je to maličký stroj so šírkou necelých 19 cm, hĺbkou 34 cm a výškou 26 cm a musím povedať, že sa mi naozaj páči, ako vyzerá.

Ohrievače šálok na vrchu, páka, odkvapkávacia miska a varná dýza podobajúca sa E61 mu dodávajú vzhľad toho, čo by bolo pravdepodobne najútlejším tradičným espresso kávovarom na svete.

Nádržka na vodu má kapacitu 1,2 l, čo je relatívne veľká pre kávovar, a odkvapkávacia tácka, hoci je malá, je hlbšia a širšia ako väčšina odkvapkávacích tácok Nespresso kávovarov. Ak chcete šálku postaviť na odkvapkávaciu tácku, maximálna výška šálky je 10 cm, ale ak chcete použiť vysokú šálku, ak odkvapkávaciu tácku odsuniete, môžete šálku jednoducho položiť na pracovnú dosku. majú vôľu takmer 16 cm.

Pokiaľ ide o veľkosť, v porovnaní s väčšinou kávovarov Nespresso a kompatibilných zariadení je to viac-menej štandardná stopa, ALE je schopná zdieľať túto stopu s čímkoľvek, čo na ňu chcete umiestniť.

Väčšina kávovarov Nespresso má zakrivené vrchné časti alebo ovládacie prvky na vrchu čohokoľvek, takže na ne nemôžete ukladať šálky ani čokoľvek iné, ale pretože vrch Grind One je plochý, môžete naň v rámci rozumu ukladať veci. samozrejme.

Najzreteľnejšie veci, ktoré by sa mali klásť na vrch, by boli šálky, keďže má držiaky na šálky a ako ohrievač šálok to naozaj nepomôže, pretože termoblokový ohrievač skutočne vyženie teplo iba počas varenia. , ale ako stojan na šálky to nie je zlé, v závislosti od veľkosti vašich šálok a toho, či sa vám budú naskladať, pravdepodobne dostanete na vrch štyri až osem šálok. Mimochodom, hovorím tu o skladaní malých stohovateľných pohárov, nie o stavebných hrnčekoch.

Je to tichý stroj pre kávovar Nespresso. Niektoré stroje môžu mať dosť hlučné pumpy, ale toto nie, druhú polovičku to určite nezobudí, pokiaľ to samozrejme nemáte na nočnej skrinke a klobúk dole, ak to urobíte ;-).

Nemá automatické vypnutie, čo je v dnešnej dobe veľmi vzácna vec. Kovový prepínač je buď zapnutý alebo vypnutý, takže to neumožňuje automatické vypnutie načas. Neviem sa rozhodnúť, či je to dobrá vec, zlá vec alebo nič z vyššie uvedeného, ​​myslím si, že pravdepodobne nič z vyššie uvedeného. Ak má automatické vypnutie, je pripravené na opätovné spustenie asi za 25 sekúnd, takže to nie je veľký problém a absencia automatického vypnutia, pokiaľ viem, nie je veľkým problémom, pokiaľ ide o energetickú účinnosť. pretože je efektívne v pohotovostnom režime okrem prípadov, keď si pripravujete kávu.

Používanie tohto stroja je naozaj príjemné a pre mňa je to hlavné, čo tento stroj predáva.

Asi tu prichádza na rad príslovie “malé veci bavia malé mysle” ;-), ale nakladanie a vysúvanie podov pomocou páky ma veľmi baví. Jediná vec, ktorá sa mi až tak nepáčila, je to, že struky sa občas nevysunuli správne a musel som im trochu pomôcť vytiahnutím zásuvky na struky a natiahnutím ruky, aby som struky poklepal.

S týmto strojom som však používal iba tobolky Grind’s, pretože mi poslali so strojom niektoré zo svojich domácich toboliek a následne som si objednal krabicu všetkých strukov, ktoré momentálne ponúkajú. Mám podozrenie, že tento problém s lepiacimi sa strukami, ktorý sa, ako hovorím, občas vyskytol (pri prezeraní videa a niekoľkokrát pri použití stroja potom) súvisí skôr s kompostovateľnými strukami ako so samotným strojom.

Keď už hovoríme o ich strukoch, toto sú struky, ktoré som vyskúšal:

Domová zmes, zmes špeciálne vyrobená tak, aby dobre fungovala ako základ pre flat white
Ľahká zmes, zmes etiópskej a peuánskej kávy
Tmavá zmesz Brazílie, Indie a Ugandy
bez kofeínu, jediného pôvodu Mexiko
Dlhá zmes, zmes brazílskych a guatemalských káv určená pre dlhšie kávy.
Edície Indiaindického jednotného pôvodu.
Etiópske vydaniaetiópskeho jednotného pôvodu.

Veľmi sa mi páčila tmavá zmes a etiópsky singlový pôvod, aj keď všetky boli veľmi slušné, pokiaľ ide o kávové zrná. Ani z hľadiska nákladov nie sú prehnané, hromadná škatuľa po 100 je 45 £ (v čase písania), čo nemusíte byť matematický génius (čo je dobrá práca, pretože som určite nie!) cvičiť je 45p za lusk.

Find out More from grind.co.uk

Káva, ktorú som mal z mletej kávy, bola dosť horúca, čo stojí za zmienku, pretože jedným z bežných problémov, ktoré ľudia majú pri kávovaroch Nespresso, je teplota kávy. V súčasnosti nemám iný kávovar kompatibilný s Nespresso, s ktorým by som mohol porovnávať, ale určite som nemal žiadne problémy s teplotou kávy.

Perfektný kancelársky kávovar Nespresso?

Myslím si, že je to skvelá voľba pre každého, kto má rád špeciálnu kávu, ktorú si zasunie do kuchyne vedľa svojich La Pavoni, Londinium, Quickmill, Rocket, ECM, Profitec atď. v kancelárii alebo domácej kancelárii.

Hlavne preto, že to vyzerá super a je to také zábavné na používanie a myslím si, že väčšina ľudí potrebuje viac zábavy v kancelárii, ale aj preto, že je naozaj tichá (takže šéf vás nepočuje robiť kávu každých päť minút, hehe) malá, a veľkosť nádržky na vodu, odkvapkávacej misky a zásuvky na struky znamená, že nebudete musieť chodiť do kuchyne zakaždým, keď ju použijete.

Je Grind One najlepším strojom kompatibilným s Nespresso?

Celkovo z toho, čo som zažil, musím povedať, že s tým súhlasím Derek Adams z T3 ktorý recenzoval Grind One a vyhlásil ho za najlepší kávovar Nespresso a nazval ho aj “Strieborná doska senzačnej sexice” ;-).

Najlepšie je, samozrejme, subjektívne slovo, naozaj záleží na vás. Ak sa vám páči vzhľad lesklých pákových kávovarov, môžete sa rozhodnúť, že toto je pre vás najlepší kávovar kompatibilný s Nespresso. Z toho, čo som doteraz zažil, si myslím, že je to jedna z najlepších možností na trhu v tejto cenovej hladine. Je určite najunikátnejší, čo sa týka vzhľadu a pákového mechanizmu na nakladanie a vysúvanie kapsúl.

Ak vyrábate veľa mliečnych výrobkov, potom by som sa priklonil k názoru, že rad Sage Creatista môže byť jasnou voľbou, ale je o vyše sto libier drahší, Creatista Plus je o vyše 200 libier drahší a Creatista Pro je viac ako 400 libier!

Sú Nespresso najlepšie kávovary?

Opäť platí, že najlepšie je subjektívne, ale Nespresso určite nie je jediným typom automatu. Pre rôzne ďalšie možnosti pozri:

Best Coffee Pod Machines

Čo však robí kávovary Nespresso a kávovary kompatibilné s Nespresso takým záujmom milovníkov špeciálnej kávy, je skutočnosť, že na trhu existuje taký veľký (a stále rastúci) sortiment špeciálnych kapsúl kompatibilných s Nespresso.

Stojí za zmienku, že kávovary, Nespresso alebo iné, nie sú jediným spôsobom, ako piť kávu. Pravdepodobne to poznáte a hádam, že hľadáte kávovar kompatibilný s Nespresso, pretože ho považujete za mimoriadne pohodlný spôsob, ako si vychutnať kávu vysokej kvality prostredníctvom kompatibilných kapsúl. Ak to tak však nie je a pri jednoduchom hľadaní kávovaru ste narazili na tento príspevok, existuje niekoľko ďalších možností. Viac nájdete na:

Best Coffee Machines

Život je ako bonboniéra, tak sa pridajte Brew Time zoznam, prihlásiť sa na odber môjho kanála YouTube, stať sa akreditovaným kávičkárom (podporovateľ Patreon), skúste moju kávu na Kaviareň (použite zľavový kód kávičkárov), nasleduj ma Twitter & Instagramnasleduj facebooková stránka coffeeblogua to je všetko, čo k tomu musím povedať.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *