Herbie Burger sa otvára v LA a ponúka vegetariánske jedlá na vegánske rýchle občerstvenie

Zatiaľ čo väčšina miest s vegánskymi hamburgermi využíva stále populárnejšie Beyond and Impossible Burgers, existuje rastúci protipohyb, ktorý sa snaží urobiť z celej zeleniny a húb nové hviezdne ingrediencie. Herbie Burgerktorá bola otvorená v Culver City v Kalifornii v auguste, sa vzpiera trendu značky kupovanej v obchode a vytvára svoj vlastný rad chutných hamburgerov z čiernej fazule, vyprážaného kurčaťa na hubách a zdravších príloh, ktoré majú otriasť rastlinnou scénou rýchleho občerstvenia.

Chcem ukázať, že vegánske jedlo je chutné, uspokojujúce a výživné

Herbie založil Peter Williams, šesťročný vegán, ktorý rád doma vyrábal rastlinné verzie klasických pohodlných potravín. Keď sa Williams snažil nájsť rovnaké jedlá v reštauráciách vyrobených bez dlhých zoznamov ingrediencií, rozhodol sa ponúknuť spotrebiteľom rovnaké dekadentné jedlo, ktoré miloval, so zdravším, celozrnným jedlom.

Herbie Burger, ktorý je teraz otvorený na obedy a večere, sa špecializuje na „jednoduché, ale chutné“ hamburgery a sendviče, o ktorých sa hovorí, že ponúkajú domácu príťažlivosť. Charakteristický Herbie Burger obsahuje mäsovú, pikantnú karbonátku vyrobenú z húb a čiernych fazúľ, doplnenú špeciálnou Herbie omáčkou, šalátom, paradajkami a kyslou uhorkou na vegánskej brioškovej žemli.

Zeleninový burger z čiernej fazule Herbie
Podpisová placka ©Herbie Burger

Huby a ďalšie

Pre klasický Fried Chick’n Sandwich si Herbie vybral marinované tofu, o ktorom hovorí, že ponúka perfektnú textúru a chuť, doplnené vegánskou majonézou na brioške. Vyprážaný sendvič s hlivou ustricovou s čerstvo ochutenou, ošúchanou a vyprážanou karbonátkou z hlivy ustricovej je k dispozícii spolu s rastlinnými „krídlami“ Buffalo vyrobenými zo smaženej hlivy a karfiolu.

Herbie ponúka zdravší pohľad na obľúbené strany, s rozsiahlym výberom od klasických hranolčekov, tort a syra mac ‘n až po spálenú brokolicu, kapustnicu a elote alebo mexickú pouličnú kukuricu, podávanú s majonézou, bylinkami a vegánskym syrom Cotija.

Reštaurácia, ktorá bola spustená ako duchovná kuchyňa, je v súčasnosti otvorená na vyzdvihnutie a doručenie s plánmi začať ponúkať raňajky a neskoré nočné menu.

Herbie Buffalo Chicken Tenders
Buffalo tendre ©Herbie Burger

Nič obetované

„Herbie Burger má osloviť každého, a najmä tých, ktorí hľadajú domácu alternatívu k obvyklým podozrivým z rastlinného mäsa,“ povedal zakladateľ Peter Williams. „Chcem ukázať, že vegánske jedlo je chutné, uspokojujúce a výživné. Jedenie je jednou z najväčších radostí života a nič netreba obetovať, keď sa rozhodnete jesť rastlinnú stravu – nie chuť, výživu, zvieratá alebo životné prostredie.“

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *