Hoďte kávu na barbie… Predstavte kávu vašej letnej sivej

Kávu môžete pridať do varenia aj pečenia, ale keďže už teraz túžime po lete, povedali sme si, že vám dáme pár tipov, ako a prečo kávu zaradiť do grilovania.

Vedeli ste, že kávová usadenina je ideálna na použitie ako korenia? Ukazuje sa, že úroveň kyslosti kávy kopíruje taníny, ktoré možno nájsť aj vo víne. Taníny zvýrazňujú chuť mäsa, vďaka čomu získate extra chutný steak.

Tým to však nekončí. Ďalšou výhodou použitia kávy v potieraní korenia je, že káva pomáha urobiť mäso jemnejším, čím sa mäso stáva mäkším a zvyšuje vlhkosť mäsa vytvorením kôrky, ktorá uzatvára chute.

Pri mletí zŕn na kávu zvyčajne trochu zostane. Tieto malé zvyšky sú ideálne na pridanie do korenia. Spojenie kávy so soľou a paprikou dodá vášmu jedlu lahodný šmrnc. Funguje to s bravčovým mäsom pokrytým korením alebo pozdvihne vaše hamburgerové polia na vyššiu úroveň. Alebo prečo neskombinovať zmes s trochou kakaa na potretie na jahňacom rošte a zdokonaliť tak mokka korenie potiahnuté jahňacie jedlo.

kávové korenie trieť

Korenie Rub

Ak sa cítite inšpirovaní a chcete to vyskúšať, recept, ktorý perfektne funguje ako suchý krém a ktorý by sme vám odporučili, je nasledujúci:

  • 2/3 šálky mletej kávy
  • 2/3 šálky hnedého cukru
  • 1 1/2 lyžičky papriky
  • 2 lyžičky cibuľového prášku
  • 2 čajové lyžičky cesnakového prášku
  • 1 lyžička mletého koriandra

BBQ omáčka

Ak teraz hľadáte BBQ omáčku, ktorá by sa hodila k mäsu alebo čomukoľvek inému, čo by ste mohli hodiť na gril, našli sme tento úžasný recept na grilovaciu omáčku z epicurious.com, je trochu horúca, ale chutí. skvelé.

2 lyžice olivového oleja

1 3/4 šálky nakrájanej bielej cibule

6 nasekaných strúčikov cesnaku

2 polievkové lyžice mletého čili jalapeño

1/2 šálky (baleného) tmavohnedého cukru

2 lyžice čili prášku

2 polievkové lyžice jemne ochutenej (ľahkej) melasy

2 lyžice nasekaného čerstvého koriandra

1 lyžička mletého kmínu

1 28-uncová plechovka drvených paradajok s pridaným pyré

1 šálka kuracieho vývaru s nízkym obsahom soli

1 šálka čerstvo uvarenej silnej kávy alebo 1 polievková lyžica prášku na instantné espresso rozpustená v 1 šálke horúcej vody

Začnite zahrievaním oleja vo veľkej panvici na stredne vysokej teplote. Pridajte cibuľu, cesnak a jalapeňo; dusíme, kým cibuľa nezmäkne, asi 7 minút. Ďalším krokom je pridanie hnedého cukru, čili prášku, melasy, koriandra a rasce; miešame, kým sa cukor nerozpustí. Zmiešajte drvené paradajky s pretlakom, vývarom a kávou; priviesť do varu. Znížte teplotu a dusíme bez pokrievky, kým omáčka mierne nezhustne a nezredukuje sa na 4 šálky, často miešame, asi 35 minút. Omáčku dochuťte soľou a korením podľa vlastnej chuti.*

Teraz už len dúfame, že ste z varenia s kávou rovnako nadšení ako my, káva je krásny prírodný produkt, ktorý sa dá použiť mnohými spôsobmi na zlepšenie varenia a zohráva vzrušujúcu úlohu ako jeden zo základných jedál v kuchyni.

*

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *