Izraelský Aleph Farms vymenoval Kevina Benmoussu za výkonného viceprezidenta a finančného riaditeľa, otvára 1. kanceláriu v New Yorku

Spoločnosť zaoberajúca sa pestovaním mäsa Aleph Farms oznamuje, že vymenovala veterána potravinárskeho priemyslu Kevina Benmoussu za svojho výkonného viceprezidenta a finančného riaditeľa. Benmoussa bude viesť agendu globálneho rastu spoločnosti a prevádzkovú expanziu v USA z nového sídla spoločnosti v NYC.

„Aleph Farms je v zlomovom bode a má sľubný potenciál výrazne optimalizovať spôsob, akým pristupujeme k výrobe produktov na báze zvierat“

Podľa Aleph Farms Benmoussa prináša rozsiahle skúsenosti v potravinárskom priemysle, keďže pôsobil ako finančný riaditeľ spoločnosti The Vita Coco Company, kde bol zodpovedný za rozšírenie globálnych finančných funkcií značky pred jej IPO v roku 2021. Benmoussa predtým zastával aj vedúce pozície v spoločnostiach Nestlé Waters North America, Inc. a PepsiCo.

„Kevin je veteránom potravinárskeho a nápojového priemyslu a prináša neoceniteľné odborné znalosti pri definovaní a realizácii víťazných stratégií na dosiahnutie rastu a ziskovosti,“ povedal Didier Toubia, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ Aleph Farms. „Kevin sa pripája k Aleph Farms v vzrušujúcom čase, keď sa snažíme vytvoriť novú kategóriu živočíšnych produktov získaním regulačných schválení, škálovaním našej výroby a zvýšením akceptácie zo strany spotrebiteľov.“

Pestovaný hovädzí steak
©Aleph Farms

Prvé uvedenie produktu na trh

Na Aleph Farms bude Benmoussa dohliadať aj na globálne finančné, administratívne a právne oddelenia spoločnosti, keďže sa pripravuje na uvedenie svojho prvého produktu – dopestovaného hovädzieho steaku z tenkého rezu. Aleph, ktorá je prvou kultivovanou spoločnosťou, ktorá pestuje steaky priamo zo živočíšnych buniek, tvrdí, že v očakávaní uvedenia na trh úzko spolupracuje s regulačnými agentúrami po celom svete. Plánuje tiež výrobu rôznych kusov steakov a pestovaného kolagénu.

Aleph bol priekopníkom viacerých prielomov v pestovaní mäsa, vrátane odosielanie prvé kultivované bunky hovädzieho dobytka do vesmíru, pestovanie hovädzieho mäsa pomocou geneticky nemodifikovaných buniek a vytváranie prvých hruborez pestovaný steak.

K dnešnému dňu spoločnosť získala viac ako 118 miliónov dolárov od investorov, medzi ktoré patrili Cargill a morský gigant Thai Union, ako aj herec a aktivista Leonardo DiCaprio.

©Aleph Farms

Transformácia jazdy

„Aleph Farms je v zlomovom bode a má sľubný potenciál výrazne optimalizovať spôsob, akým pristupujeme k výrobe produktov na báze zvierat zlepšením udržateľnosti, potravinovej bezpečnosti a podmienok dobrých životných podmienok zvierat v našich potravinových systémoch,“ povedal pán Benmoussa. “Som nesmierne nadšený, že sa môžem pripojiť k Didierovi a jeho tímu a pomôcť pri tejto transformácii z našich nových kancelárií v USA.”

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *