Jablkové sušienky – dokonalé jesenné blondínky

Títo Škoricovo jablkové sušienky sú sladké a jemné s karamelovými podtónmi. Navyše sa dajú veľmi ľahko šľahať. Pre rýchle riešenie vašej chuti na sladké, tieto Jablkové blondínky nemožno konkurovať.

Chock plný ovocia a okorenený škoricou, tieto Jablkové tyčinky sú neodolateľné a božský spôsob, ako osláviť jeseň.

Jablkové sušienky na bielom keramickom tanieri v tvare slzy

Prečo musíte robiť

 • Je to jednoduchý recept vyrobený väčšinou zo špajzových surovín!
 • Sú úžasnou jesennou pochúťkou.
 • Hnedý cukor a maslo poskytujú karamelové podtóny a kombinácia škorice a jabĺk je neodolateľná dvojica!

Keď som premýšľal o jesenných dezertoch, prišiel som na tento starý obľúbený recept na škoricové jablkové sušienky. Minulý piatok som potrebovala občerstvenie, ktoré by som mohla priniesť mojej pletacej skupine. Jablkový koláč to nezvládol. Potreboval som niečo prenosné. Presnejšie povedané jedlo na prsty.

Spomenul som si na tento starý recept na jablkové sušienky, ktoré sú v skutočnosti skôr jablkové, keďže v nich nie je čokoláda. Trvalo to nejaké hľadanie mojich receptov na sušienky, kým som konečne našiel hárok papiera, ktorý som vytlačil v roku 2003. Ak ste ešte nerobili blondínky, pozrite si tento úžasný súhrn 100 Blondie receptov.

Jablkové brownies štvorčeky na bielom keramickom tanieri

Tipy pre odborníkov

Tieto jablkové sušienky sa spoja rýchlo ako žmurknutie. Časovo najnáročnejším krokom je ošúpanie a nakrájanie dvoch jabĺk.

 • PRO-Tip: Použite dve rôzne jablká na pečenie, aby vaša tyčinka získala krásnu hĺbku chuti. Zvyšok je len sypanie a miešanie. Za hodinu sa váš dom naplní neuveriteľnou vôňou pečených jabĺk a škorice.
 • Určite nepridávajte tiež veľa jabĺk alebo vaše tyčinky by mohli byť príliš vlhké. Vždy som v pokušení pridať niekoľko ďalších.
 • PRO-Tip: Keďže prášok do pečiva sa nepoužíva tak často ako sóda bikarbóna, často sa minie a stráca svoje kysnuté schopnosti, keď leží vo vašej špajzi. Pred výrobou týchto jablkových blondínok skontrolujte dátum spotreby.
 • Ak chcete otestovať prášok do pečiva, vložte lyžičku do 1/3 šálky horúcej vody. Ak to energicky prebubláva, je dobré ísť!

Výsledkom sú vlhké tyčinkové sušienky s kúskami jablka a podkladovou karamelovou príchuťou z hnedého cukru. Nedá sa im odolať!!

často kladené otázky

Aký je rozdiel medzi Brownies a Blondies?

Ako môžu byť tieto brownies? Existujú dve myšlienkové školy. Jedna je, že blondies sú podkategóriou brownies a druhá je, že sú to dva samostatné druhy dezertov. Prvý z nich dáva zmysel, aby sa tieto jablkové tyčinky nazývali sušienky, pretože ide o „blond“ verziu sušienky.

Na druhej strane existuje dostatočná diferenciácia pre brownies, aby boli iba tyčinky ochutené čokoládou alebo kakaom a blondies boli tyčinky s vanilkovou príchuťou s hnedým cukrom. Tak im hovorte jablkové brownies, jablkové blondies alebo dokonca jablkové tyčinky! Sú také chutné, myslím, že sa nikto nebude hádať.

Ako zistíte, kedy sú blondínky hotové?

Rovnako ako brownies, aj blondies sú hotové, keď sa odtiahnu od stien panvice. Mali by byť tiež jemne zhnednuté po povrchu. Môžete to skontrolovať aj vložením špáradla do stredu. Keď sú blondíny hotové, na špáradlo po jeho odstránení nebude žiadne cesto.

Svoje blondínky neprepečte, inak budú suché.

Tiež sa ti môže páčiť:

Páči sa vám tento recept? Zanechajte 5-hviezdičkové hodnotenie na karte receptov nižšie a recenziu na sekcia komentárov ďalej na stránke.

Zostaňte so mnou v kontakte prostredníctvom sociálnych médií @ Instagram, Facebooka Pinterest. Nezabudnite ma označiť, keď vyskúšate niektorý z mojich receptov!

Ingrediencie

 • 1/2 šálky masla

 • 1/2 šálky cukru

 • 1/2 šálky hnedého cukru

 • 1 vajce

 • 1 šálka múky

 • 1 lyžička škorice

 • 1/2 lyžičky prášku do pečiva

 • 1/2 lyžičky sódy bikarbóny

 • 1/2 lyžičky soli

 • 1 1/2-2 veľké jablká, olúpané a nakrájané na kocky (použite dve rôzne odrody. Ja som použil Granny Smith a Golden Delicious)

Inštrukcie

 1. Predhrejte rúru na 350º. Maslo 8 x 8 palcov pekáč a odložte.
 2. Vyšľahajte maslo a cukor, potom vmiešajte vajce. Pridajte suché prísady a potom vmiešajte jablká.
 3. Rozložíme do pripravenej formy a pečieme, kým špáradlo zapichnuté do stredu brownies nevyjde čisté a jablká nezmäknú. Časy sa líšia od 20 do 45 minút v závislosti od veľkosti kúskov jabĺk a použitej odrody.

Výživové informácie:

Výnos:

9

Veľkosť porcie:

1

Množstvo na porciu:

Kalórie: 167Celkový tuk: 1 gNasýtený tuk: 0 gTransmastné kyseliny: 0 gNenasýtené tuky: 0 gCholesterol: 21 mgsodík: 226 mgSacharidy: 39 gVláknina: 2 gcukor: 26 gProteín: 2 g


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *