Jablkovo škoricové muffiny – pečieme alebo lámeme

Tieto jablkovo škoricové muffiny sú dokonalou jesennou pochúťkou. Sú úžasne chutné, ľahko sa pripravujú a sú skvelé na raňajky alebo občerstvenie!

Jablkovo škoricové muffiny poukladané na bielom tanieri

Jablkovo škoricové muffiny s strúhankou

Ak existuje kombinácia chutí, ktorá nikdy nezabudne vykúzliť myšlienky na chladné a svieže jesenné dni, je to jablková škorica. Viem, že sa toho neviem nabažiť!

A tieto jablko škoricové jablká sú tak perfektnou jesennou pochúťkou na sladké raňajky alebo občerstvenie. Samotné muffiny sú dostatočne sladké a plnené množstvom škorice a množstvom malých kúskov jablka. Poleva na muffiny je jednoduchá strúhanková poleva ochutená hnedým cukrom a ešte väčším množstvom škorice.

Pripravte si várku týchto jednoduchých jablkových muffinov túto jeseň alebo kedykoľvek, keď vám chýbajú tie nádherné jesenné dni. A ak hľadáte ďalšie muffiny na pečenie túto jeseň, vyskúšajte muffiny s hnedým maslom a kyslou smotanou, muffiny s javorovým orechom a muffiny so škoricou a pekanovým orechom!

horný pohľad na ingrediencie pre jablkovo škoricové muffiny

Čo budete potrebovať

Posuňte sa nadol na kartu receptov, kde nájdete množstvá ingrediencií a úplné pokyny. Tu je niekoľko poznámok o ingredienciách receptu.

 • Univerzálna múka – Na muffiny aj na polevu budete potrebovať múku. Odmerajte podľa hmotnosti alebo použite metódu lyžice a zametania. Prečítajte si viac: Ako merať múku
 • Kryštálový cukor
 • hnedý cukor – V muffinoch a poleve je hnedý cukor. V týchto muffinoch preferujem svetlohnedý cukor, ale ak dávate prednosť výraznejšej príchuti melasy, môžete použiť aj tmavohnedý cukor. Pevne ho zabaľte do odmerky alebo odmerajte podľa hmotnosti.
 • Prášok do pečiva
 • Prášok na pečenie
 • Mletá škorica
 • Soľ
 • Nesolené maslo – Na muffiny aj na polevu budete potrebovať rozpustené maslo. V prípade cesta na muffiny nechajte maslo krátko vychladnúť, aby bolo ešte teplé, ale nie horúce.
 • Kyslá smotana – Najlepšie funguje plnotučná kyslá smotana. Ak chcete, môžete tiež nahradiť grécky jogurt.
 • Mlieko – Odporúčam piecť s plnotučným alebo 2% mliekom.
 • Vajcia – Vajíčka rozložte, aby mali izbovú teplotu.
 • Jablká – Jablká nakrájajte na kocky. V závislosti od ich veľkosti budete na tento recept potrebovať 1 alebo 2 jablká.
Jablkovo škoricové muffiny rozsypané v a na muffinovej panvici

Aké sú najlepšie jablká na muffiny?

Na pečenie sú najlepšie pevné jablká, ktoré si pri pečení držia svoj tvar. Príliš mäkké jablká stratia svoj tvar a stanú sa kašovitými. Niektoré dobré možnosti, ktoré pravdepodobne nájdete vo svojom obchode s potravinami, sú Fuji, Granny Smith, Gala, Honeycrisp a Pink Lady. Existuje však veľa možností, ktoré sa líšia chuťou aj textúrou. Zistite viac: Najlepšie jablká na pečenie

Mali by sa jablká na pečenie ošúpať?

Pre tieto jablkovo škoricové muffiny môžete jablká ošúpať, ak chcete, ale nie je to nutné. Šupka zmäkne, keď sa muffiny upečú, takže na hotových muffinoch nebudú také výrazné. Ale ak chcete, určite môžete jablká najskôr ošúpať.

pohľad zhora na jablkové škoricové muffiny roztrúsené po pracovnej doske

Ako pripraviť jablkovo škoricové muffiny

Tieto recepty na muffiny sa ľahko miešajú pomocou metódy muffinov. Nebudete potrebovať žiadne špeciálne vybavenie. Stačí vziať pár misiek, lyžicu na miešanie a panvicu na muffiny!

Pripravte sa na pečenie. Predhrejte rúru na 400 °F. 12 štandardných košíčkov na muffiny vysteľte papierovými vložkami. Ak nechcete používať vložky, vymastite košíčky na muffiny sprejom na varenie múkou ako Baker’s Joy alebo Pam Baking.

Urobte polevu. Zmiešajte všetky ingrediencie na polevu okrem masla. Pridajte maslo a miešajte, kým suché ingrediencie nezvlhnú a zmes nevytvorí omrvinky. Počas prípravy muffinov odložte bokom.

Začnite pripravovať cesto na muffiny. Zmiešajte múku, cukor, hnedý cukor, prášok do pečiva, sódu bikarbónu, škoricu a soľ. V strede zmesi urobte jamku.

Spojte mokré ingrediencie. V samostatnej miske zmiešajte rozpustené maslo, kyslú smotanu, mlieko a vajcia.

Mokré suroviny pridáme k suchým. Maslovú zmes nalejte do jamky v múčnej zmesi. Miešajte, kým sa zmes nespojí alebo kým nezostane niekoľko pruhov múky.

Pridajte jablká. Zložte jablká nakrájané na kocky do cesta a miešajte, kým sa nespoja.

Porciujte a zostavte. Cesto rozdeľte do pripravených košíčkov na muffiny, pričom použite asi 3 polievkové lyžice cesta na naplnenie každého košíčka do 3/4. Vrch každého muffinu posypte polevou.

Pečieme. Formu na muffiny vložíme do vyhriatej rúry. Pečte 15 až 20 minút, alebo kým vrch nezhnedne a do stredu zapichnutý špáradlo nevyjde čisté.

horný pohľad na čerstvo upečené jablkovo škoricové muffiny v muffinovej panvici na mriežke

V pohode. Formu položte na mriežku a muffiny nechajte na panvici 10 minút vychladnúť. Potom presuňte muffiny z formy priamo na mriežku, aby pokračovali v chladení.

pohľad zhora na jablkové škoricové muffiny na drôtenom stojane

Tipy na úspech

Tieto jablkovo-škoricové muffiny sa pripravujú jednoducho, ale tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zabezpečiť, aby tie vaše dopadli perfektne!

 • Použite svetlú kovovú panvicu. Vaše muffiny sa upečú a zhnednú rovnomernejšie.
 • Skontrolujte si škoricu. S množstvom škorice v muffinoch aj v poleve sa uistite, že sú tie vaše čerstvé. Ak je vaša škorica vo vašej skrini už dlho, možno je čas na čerstvú nádobu. Dajte mu vôňu, aby ste zistili, či má stále silnú arómu.
 • Nemiešajte príliš. Príliš veľa miešania vedie k tvrdej textúre. Miešajte, kým sa zmes nespojí, alebo nechajte niekoľko malých prúžkov múky. Mierne hrudkovité cesto s niekoľkými malými prúžkami múky sa počas pečenia vyhladí.
 • Robiť radšej ako bochník? Pozrite si moje tipy na premenu muffinov na bochníky.
 • Chcete zjednodušiť? Pre rýchlejšiu dávku muffinov vynechajte polevu. Pre jednoduchú polevu posypte pred pečením vrchnú časť cesta škoricovým cukrom.
Jablkovo škoricové muffiny na drevenom povrchu

Ako skladovať

Po vychladnutí muffiny vložte do vzduchotesnej nádoby. Aby ste zabránili ich premočeniu, môžete použiť papierové utierky na vyloženie nádoby a medzi vrstvy muffinov. Muffiny by mali vydržať pri izbovej teplote až 3 dni.

Môžu byť jablkovo-škoricové muffiny zmrazené?

Áno, tieto muffiny sa mrazia veľmi dobre. Vychladnuté muffiny vložte do vzduchotesnej, mrazuvzdornej nádoby alebo vrecka. Ak chcete, zabaľte každý muffin najskôr do plastovej fólie, aby ste si mohli jednoducho chytiť jeden alebo dva naraz. Pri správnom skladovaní by muffiny mali vydržať v mrazničke až 3 mesiace. Rozmrazte asi hodinu pri izbovej teplote alebo krátko zohrejte v mikrovlnnej rúre.

Jablkovo škoricové muffiny na červenom pruhovanom uteráku

Jablkovo škoricové muffiny poukladané na bielom tanieri

Ingrediencie

Na polevu:

 • 3/4 šálky (90 g) univerzálnej múky

 • 6 polievkových lyžíc (75 g) pevne zabaleného svetlohnedého cukru

 • 1/4 lyžičky mletej škorice

 • štipka soli

 • 3 polievkové lyžice (42 g) nesoleného masla, rozpusteného

Na muffiny:

 • 2 šálky (240 g) univerzálnej múky

 • 1/2 šálky (100 g) kryštálového cukru

 • 1/4 šálky (50 g) pevne zabaleného svetlohnedého cukru

 • 1 lyžička prášku do pečiva

 • 1/2 lyžičky sódy bikarbóny

 • 1 lyžička mletej škorice

 • 1/4 lyžičky soli

 • 1/2 šálky (113 g) nesoleného masla, rozpusteného a mierne vychladnutého

 • 3 polievkové lyžice (42 g) kyslej smotany

 • 3 polievkové lyžice (44 ml) mlieka

 • 2 veľké vajcia, zľahka rozšľahané

 • 1 a 1/2 šálky jabĺk nakrájaných na kocky (asi 1 stredné jablko alebo 2 malé jablká)

Inštrukcie

Na prípravu polevy:

 1. Predhrejte rúru na 400 ° F. 12 štandardných košíčkov na muffiny vysteľte papierovými vložkami alebo nevyložené košíčky vymastte.
 2. Zmiešajte múku, hnedý cukor, škoricu a soľ.
 3. Pridáme rozpustené maslo a miešame, kým suché ingrediencie nezvlhnú a zmes nevytvorí omrvinky.

Na prípravu muffinov:

 1. Zmiešajte múku, cukor, hnedý cukor, prášok do pečiva, sódu bikarbónu, škoricu a soľ. V strede urobte studňu.
 2. V samostatnej miske zmiešajte maslo, kyslú smotanu, mlieko a vajcia. Pridajte do jamky v múkovej zmesi a miešajte, kým sa nespojí. Vmiešame jablká.
 3. Cesto rozdeľte do pripravených košíčkov na muffiny, pričom použite asi 3 polievkové lyžice cesta na naplnenie každého košíčka asi do 3/4. Polevou posypeme vrchy cesta.
 4. Nechajte 15 až 20 minút, alebo kým trsátko vložené do stredu nevyjde čisté.
 5. Muffiny varte na panvici na mriežke 10 minút. Potom preneste muffiny z panvice priamo na mriežku, aby pokračovali v chladení.

Poznámky

Zvyšné muffiny skladujte vo vzduchotesnej nádobe pri izbovej teplote až 3 dni alebo v mrazničke až 3 mesiace.

Odporúčané produkty

Bake or Break je účastníkom programu Amazon Services LLC Associates Program, partnerského reklamného programu, ktorý nám poskytuje prostriedky na zarábanie poplatkov prepojením na Amazon.com a pridružené stránky.

Zdieľajte toto:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *