Užite si toto neodolateľné Jahodový citrónový koláč s citrónovým tvarohom! TAK jednoduché na prípravu s náplňou z citrónového tvarohu a šľahačky!

Citrónové dezerty sú na schválenej škále sladkostí dosť vysoko a keď sú doplnené čerstvým ovocím? No, buď sudca, ale moja rodina to vdýchla Tortička s citrónovým tvarohom!

Jahodovo citrónový koláč na bielom stojane na tortu

Prečo si zamilujete tento recept na citrónový koláč

 • Je ideálny pre milovníkov citrónov.
 • Vďaka bobuľovej poleve stojí spoločnosť!
 • Použitie zaváraného citrónového tvarohu urýchli montáž. Milujem skratku, keď neovplyvňuje kvalitu jedla.

Potreboval som na víkend krásny dezert. Inšpirovala ma neskutočná fotografia v Sarabeth’s Bakery.

Keďže moja rodina miluje tento letný ovocný koláč, vedel som, že jej úžasný jahodovo citrónový koláč bude hitom. Padlo rozhodnutie. Na a. je niečo také lákavé jahodovo citrónový dezert!

Jahodovo citrónový koláč

Tipy na prípravu tohto ľahkého citrusového koláča

Bohužiaľ, krásne zrelé jahody, ktoré som videl v pondelok, neboli v piatok na trhu, ale stále dosť slušné na to, aby som to vyskúšal.

 • Recept som si zjednodušila použitím zaváraného lemon curdu. Určite môžete použiť domáci lemon curd alebo ho doplniť rôznym ovocím či bobuľami.
 • Tento jahodový citrónový koláč sa môže podávať aj bez ovocia. Na každú porciu stačí pridať kopček sladenej šľahačky. Pridanie trochy cukru do smotany pomáha vyrovnať zvrásnenie koláča.
 • Plnka nestuhla tak, ako by som si želala, a tak som pridala množstvo želatíny.
 • Ak chcete použiť grahamový rožok alebo kôrku na pečivo z obchodu, smelo do toho. Alebo si kúpte balíček vyvaľkaných kôrok z cesta a vložte ich do formy na koláč, predpečte podľa návodu k produktu a máte hotovo!

Tiež sa ti môže páčiť:

Jahodovo citrónový koláč na tortovom stojane s čerstvými jahodami

Ingrediencie

Kôrka (použijete len polovicu. Zvyšok zmrazte na ďalší koláč.):

 • 12 polievkových lyžíc, maslo, chladné, nie studené, nakrájané na kúsky lyžice

 • 6 lyžíc cukru

 • 1 veľké vajce plus 1 žĺtok, rozšľahaný

 • 1/2 lyžičky vanilky

 • 2 1/4 šálky múky

 • Štipka soli

Plnenie:

 • 1 lyžička neochuteného želatínového prášku

 • 2 lyžice studenej vody

 • 1 šálka domáceho alebo zaváraného citrónového tvarohu

 • 3/4 šálky hustej smotany

 • 1 1/2 pinty čerstvých jahôd nakrájaných na plátky a/alebo na polovicu

Glazúra:

 • 1/3 šálky želé z červených ríbezlí

 • 2 lyžice vody

Inštrukcie

 1. Vytvorte kôru tak, že maslo šľaháte v stojanovom mixéri s lopatkovým nástavcom asi minútu. Pridajte cukor a šľahajte do svetlej farby, asi 3 minúty. Postupne pridávame vajcia a vanilku. Znížte rýchlosť na minimum a pridajte múku a soľ. Miešajte, kým sa nevytvorí cesto a nezačne sa odlepovať od misy.
 2. Cesto rozdeľte na polovicu a každú hmotu vyrovnajte na kotúč. Oba obalte plastovým obalom a jeden zmrazte na neskoršie použitie. Druhú dáme do chladničky asi na hodinu.
 3. Predhrejte rúru na 350º. Rozvaľkajte kotúč na hrúbku ⅛ palca na povrchu poprášenom múkou. Vložte do 9-palcovej tortovej formy s odnímateľným dnom. Cesto pritlačte k stenám formy a prebytočnú časť preložte cez vrch. Pomocou valčeka vyvaľkajte cez hornú časť tortovej formy. Prebytočné cesto sa odlomí. Spodnú časť tortového cesta popichajte vidličkou a dajte na 15 minút zmraziť.
 4. Na pečenie položte na cesto kruh pergamenu a naplňte koláčovými závažiami (alebo sušenou fazuľou). Pečieme 15 minút. Odstráňte pergamen a závažia. Pečieme ešte 10 minút. Ochlaďte na stojane.
 5. V ramekine nasypte do studenej vody želatínu. Nechajte absorbovať 5 minút. Prineste ½ palca vody, aby sa udusila v hrnci. Vložte ramekin do vody a miešajte, kým sa želatína úplne neroztopí asi minútu. Odstráňte rámik a odložte ho nabok.
 6. Do veľkej misy dáme lemon curd. 1 lyžicu smotany vmiešame do želatíny. Zvyšnú smotanu vyšľaháme, kým nezačne hustnúť. Pomaly nalejte želatínovú zmes a potom šľahajte do mäkka. Asi ¼ smotany vmiešame do lemon curd, aby sa zosvetlila. Zvyšnú smotanu vmiešajte do tvarohu, kým sa dobre nerozmieša.
 7. Do tortovej škrupiny natrieme citrónovú plnku. Zakryte plastom a dajte do chladničky aspoň na hodinu.
 8. Ak chcete pripraviť polevu, želé do mikrovlnnej rúry alebo džem a vodu, aby boli horúce, dobre premiešajte. Ak sú v poleve pevné látky, preceďte.
 9. Na servírovanie poukladajte jahody do sústredných kruhov nad náplňou. Potrieme teplou polevou a podávame.

Poznámky

Spracované podľa Sarabeth’s Bakery.

Počet kalórií je zvýšený, pretože recept na kôrku robí 2 a vy pripravíte len 1 kôrku.

Výživové informácie:

Výnos:

8

Veľkosť porcie:

1 plátok

Množstvo na porciu:

Kalórie: 544Celkový tuk: 32 gNasýtený tuk: 19 gTransmastné kyseliny: 1 gNenasýtené tuky: 10 gCholesterol: 161 mgsodík: 276 mgSacharidy: 58 gVláknina: 3 gcukor: 28 gProteín: 8 g

Thatskinnychickcanbake.com občas ponúka nutričné ​​informácie pre recepty obsiahnuté na tejto stránke. Tieto informácie sú poskytované ako láskavosť a sú len odhadom. Tieto informácie pochádzajú z online kalkulačiek. Hoci sa thatskinnychickcanbake.com pokúša poskytnúť presné nutričné ​​informácie, tieto čísla sú len odhady. Rôzne faktory, ako sú typy produktov alebo zakúpené značky, môžu zmeniť nutričné ​​informácie v akomkoľvek danom recepte. Mnohé recepty na stránke thatskinnychickcanbake.com tiež odporúčajú polevy, ktoré môžu alebo nemusia byť uvedené ako nepovinné a nutričné ​​informácie pre tieto pridané polevy nie sú uvedené. Iné faktory môžu zmeniť nutričné ​​informácie, napríklad keď je množstvo soli uvedené „podľa chuti“, nie je započítané do receptu, pretože množstvo sa bude líšiť. Rôzne online kalkulačky môžu tiež poskytnúť rôzne výsledky. Aby ste získali čo najpresnejšie vyjadrenie nutričných informácií v akomkoľvek danom recepte, mali by ste vypočítať nutričné ​​informácie so skutočnými ingredienciami použitými vo vašom recepte. Ste výhradne zodpovední za to, že všetky získané nutričné ​​informácie budú presné.


AKO VEĽMI SA VÁM RÁDI TENTO RECEPT?

Zanechajte komentár na blogu alebo zdieľajte fotografiu Pinterest