Japonská letecká spoločnosť ANA prijme Toray Ultrasuede Alt Leather – vegconóm

Výrobca ekologických materiálov Toray nedávno odhalil, že jeho nová vylepšená vegánska koža Ultrasuede budú použité na výrobu poťahov hlavových opierok sedadiel Green Jet japonských aerolínií All Nippon Airways.

Toray je všeobecný výrobca materiálov, ktorý sa zameriava na vývoj polyesterov 100% rastlinného pôvodu s cieľom dosiahnuť uhlíkovo neutrálnu obehovú ekonomiku nezávislú od fosílnych zdrojov. V roku 2015 spoločnosť spustila prvú komerčnú výrobu svojej ultrasuede vegánskej kože vyrobenej z rastlinných recyklovaných zdrojov ako súčasť svojich surovín.

Od novembra tohto roku bude v interiérových kabínach Green Jets spoločnosti ANA v zelenej farbe debutovať moderná verzia Ultrasuede. ANA tvrdí, že je prvou japonskou leteckou spoločnosťou, ktorá používa vegánsku kožu na poťahy opierok hlavy sedadiel ako udržateľný materiál.

NNová vegánska koža od Toray
© Toray

ANA sa rozhodla spolupracovať s Toray’s Ultrasuede, pretože spoločnosť propaguje ESG (environmentálne, sociálne a riadenie) manažment pre udržateľnú spoločnosť prostredníctvom iniciatívy tzv. ANA budúci prísľub. Program prináša operácie a služby zamerané na podporu udržateľnosti a znižovanie emisií CO2.

Toray poznamenal: „ANA sa rozhodla prijať náš Ultrasuede™ nu, pretože je to materiál šetrný k životnému prostrediu, ktorý kombinuje luxusnú textúru, dizajn a vysokú funkčnosť.

Stolička vyrobená z novej vegánskej kože ltrasuede
© Ultrasuede™

Nová vegánska koža s prirodzenou príťažlivosťou

Ultrasuede je netkaný materiál s pôvabom pravej kože. to konkuruje prírodnej koži a víťazí vo výkone, odolnosti, dotyku a starostlivosti, hovorí Toray.

Hoci nie sú zapojené živočíšne zložky, materiál nie je 100% rastlinný; jeho povrch tvoria 100% ultrajemné vlákna rastlinného pôvodu pokryté špeciálnou živicovou úpravou. Vnútorná časť materiálu a výstužné tkaniny majú 30% podiel polyuretánu na rastlinnej báze.

„V rámci vízie Ultrasuede™ obohatiť spoločnosť prostredníctvom posilnenej kreativity a vývoja materiálov budeme pokračovať v prijímaní výzvy firemnej filozofie skupiny Toray prispievať k spoločnosti vytváraním novej hodnoty pomocou inovatívnych nápadov, technológií a produktov,“ dodal Toray.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *