Jasný výhľad na Honduras – Spirit Animal Coffee

Aké sú vaše plány v Spirit Animal Coffee na podporu posilnenia postavenia žien v kávovom priemysle?

Skvelá otázka. A v skutočnosti praktizujeme to, čo kážeme.

No, po prvé, upozornenie na spojler:

Sme práve na pokraji začiatku získavania nových odrôd kávy od niekoľkých fínok určených len pre ženy. S našou medzinárodnou pôsobnosťou a priamym prístupom ku konečným zákazníkom pomôžeme zviditeľniť ich úžasnú kávu, akú si zaslúžia. A samozrejme lepšie marže.


Obchodný model Spirit Animal je predzvesťou toho, ako bude vyzerať bežný biznis o niekoľko desaťročí. Najvyššou prioritou našej spoločnosti je naučiť mladých ľudí základy fungovania medzinárodnej platformy elektronického obchodu.

Druhá iniciatíva sa točí okolo našej budúcej generácie.

Vyvíjame učňovskú zmluvu s honduraskými univerzitami. Práca v Spirit Animal pomôže študentom dozvedieť sa o zamestnaniach orientovaných dovnútra, ako je napríklad získavanie kávy. Čo je však možno dôležitejšie, naučí ich, čo to znamená prevádzkovať medzinárodnú platformu pre priamu komunikáciu so spotrebiteľmi.

Náš obchodný model je predzvesťou toho, ako bude o pár desaťročí fungovať ako obvykle. Naučiť sa základy medzinárodnej logistiky, digitálneho marketingu, elektronického obchodu, sociálnych médií a manažmentu značky je teda nevyhnutnosťou pre naše budúce generácie.

Portrét 5

Na záver osobná poznámka: vaše ženské vzory?

Sú dve ženy, po ktorých túžim. Jednou z nich je Michelle Obama. Vplyv, ktorý urobila so svojimi projektmi v oblasti výživy detí, si zaslúži toľko chvály práve preto, že nie je ľahké vybojovať svoj hlas, keď ste manželkou prezidenta svetovej superveľmoci.

Druhá, najdôležitejšia, je moja matka. Inšpirovala ma spôsobmi, ktoré si ani nevie predstaviť. Získanie vzdelania v tých rokoch v prevažne mužskom odbore navyše; budovanie kariéry, pričom som starostlivá matka a manželka… Vždy, keď si spomeniem na jej cestu, ostanem bez slov. Je skutočným vzorom, pretože je dôkazom toho, že keď ženy dostanú šancu, nemusíme si vyberať. Môžeme vyniknúť v práci aj v tom, že sme matkami. Úspešná žena a dobrá matka sa navzájom nevylučujú. A v tom je sila vedieť.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *