Javorový jablkový koláč {Dvojitá kôrka a hlboký tanier}

Pokyny krok za krokom pre tento recept na koláč

Krok 1: Vytvorte kôru

Pulzovaná celozrnná múka na pečivo, univerzálna múka, javorový cukor a soľ v kuchynskom robote. Pridajte maslo a spracujte, kým sa maslo nezakrojí a zmes nebude pripomínať hrubú múku. Ak nemáte kuchynský robot alebo to chcete robiť ručne, použite mixér na pečivo, dva nože alebo rýchlo zapracujte ručne.

Otvorte veko, pokvapkajte olejom a premiešajte. Otvorte veko a pokvapkajte ½ šálky ľadovej vody. Spracovávame, kým sa zmes len nespojí.

Ak sa vám zmes zdá suchá alebo sa nespojí ako gulička, skúste stlačiť za hrsť omrviniek. Ak sa to stále nedá spojiť, pridajte ešte ¼ šálky ľadovej vody. Cesto rozdeľte na polovicu a vytvarujte na dva kotúče, zabaľte do plastovej fólie a dajte do chladničky, kým nie je pevné a vychladnuté, aspoň 1 hodinu.

Krok 2: Predhrejte rúru

Umiestnite stojan na rúru do stredu rúry. Predhrejte rúru na 350ºF. Plech na pečenie vysteľte fóliou alebo pergamenom.

Krok 3: Urobte náplň

Do veľkej misy premiešajte jablká Macintosh, pevné jablká, javorový sirup, citrónovú šťavu, univerzálnu múku, kukuričný škrob, škoricu, muškátový oriešok a soľ.

Krok 4: Zostavte koláč

Pracovnú plochu zľahka poprášte múkou. Jeden kotúč cesta vyvaľkajte na kruh s priemerom asi 14 palcov. Preneste na 9-palcový hlboký tanier na koláč. Cesto jemne zatlačte do rohov koláčovej dosky. Pridajte jablkovú plnku do škrupiny koláča a upravte tak, aby boli čo najkompaktnejšie. Vyvaľkajte druhý kotúč cesta na kruh s priemerom asi 12 palcov. Poukladáme na jablkovú plnku. Okraje zrolujte a okraje zvlňte, aby ste vytvorili ryhovaný okraj. Kôru potrieme vaječným žĺtkom. Posypeme turbinadom. V hornej časti koláča vyrežte päť 1-palcových parných otvorov.

Krok 5: Pečte koláč

Koláč položte na pripravený plech. Pečte koláč, kým nie je kôrka zlatohnedá a plnka trochu prebubláva z prieduchov, 60 až 80 minút. Pred krájaním nechajte vychladnúť na mriežke na izbovú teplotu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *